18. 3. 2011

 

KTK zaznamenala v průběhu měsíce března problémy se signálem televizních programů Nova, Nova Cinema a MTV – kostičkování, zasekáváním obrazu nebo zvuku. Tyto výpadky vznikají na distribuční trase mimo Kopřivnici a nejsme je schopni ovlivnit. KTK se snaží najít řešení, aby kvalita programů ze skupiny NOVA byla bez poruch.Děkujeme za trpělivost.


Město zahájilo výběrového řízení na zhotovitele stavby stezky pro chodce a cyklisty podél Kopřivničky. Na 2,3 km dlouhou a 4 m širokou stezku vedoucí od ulice Horní až k loutkovému divadlu, získala Kopřivnice více než devítimilionovou dotaci.


V rámci akce Sčítání lidu nabídne Městský úřad v Kopřivnici občanům bezplatné internetové připojení v městské knihovně či přímo na radnici.


 Za účasti mnoha významných osobností nejen z řad odborné veřejnosti, proběhlo ve středu 9. Března 2011 na Vysoké škole v Dortmundu zahájení výstavy „Hans Ledwinka – konstruktér automobilu TATRA“.


V sobotu 19. března bude zahájeno čistění města a to u městského úřadu a v parku Edvarda Beneše. V pondělí 21. března u polikliniky a na ulici Hanse Ledvinky a 22. března na ulici Štefánikové od Husové po Kpt. Jaroše a ulice Sokolovská.


17. března, v obci Závišice nezvládla řízení 52letá žena a sjela do příkopu. Policisté zjistili, že řidička ovlivněná alkoholem nezvládla řízení a v přímém přehledném úseku při projetí mírné levotočivé zatáčky havarovala do příkopu. Policisté jí naměřili téměř 2 promile alkoholu.


Z přečinu krádeže prověřují kopřivničtí policisté 20letou ženu z Novojičínska, která během dopoledních hodin v době provozu bazénu v Kopřivnici vypáčila šatní skříňku a odcizila peněženku i s penězi. Podle popisu policisté ženu zadrželi v Ženklavě. Ženě hrozí trest odnětí svobody až dva roky.


Představení  Čtyři dohody Jaroslava Duška v rámci Kopřivy V KDK  15. 4. 2011, je již téměř vyprodáno.


Další ročník NOCI S ANDERSENEM 2011 pořádá ZŠ v Lubině a kopřivnický DDM. Téma roku 2011: VÁCLAV ČTVRTEK. Akce začíná 1. 4. v 18.00 hodin ve škole a bude ukončena v sobotu 2.4. v 8.30 hodin.


Frýdeckomístecký horolezec Libor Uher zve 24. 3. do Katolického domu na videoprezentaci z úspěšného výstupu na  osmitisícovky – Gasherbrum I a Gasherbrum II v pohoří Karakorum v Pákistánu.


Na 30. března se chystá v knihovně 2. přednáška Mgr. Svatavy Vyhlídalové pro rodiče a učitele předškolních dětí v rámci cyklu Škola volá: Nevíte si rady, jak zvládnout agresivitu svých dětí?

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice