18. 4. 2018

 

Máte volný čas, jste milovníkem křížovek a je vám kolem šedesáti? Pak neváhejte a zapojte se do dalšího ročníku soutěže. Pro soutěžící Křížovkářské ligy je v letošním roce připraveno deset různě náročných křížovek. Po dobu desíti týdnů budou křížovky každý čtvrtek vydávány na informacích v přízemí kopřivnické radnice. S první obdrženou získá soutěžící také záznamový arch, který bude posléze slosovatelný. Každý senior, který správně vyluští všech deset křížovek, dostane drobný dárek. „Tím ovšem celé snažení zdaleka neskončí. Po ukončení soutěže bude vylosováno několik výherců, kteří obdrží hodnotnější ceny,i podrobnější informace na e-mailu: pavla.zrunkova(zavináč)koprivnice.cz nebo na telefonním čísle 556 879 460.

 

Společnost Brose CZ, která se specializuje na mechatronické systémy pro automobilový průmysl a dodává díly řadě světových automobilových značek, otevřela za účasti hejtmana MSK, prof. Ivo Vondráka a primátora města Ostravy, Tomáše Macury servisní středisko IT služeb. Středisko se nachází v prostorách Moravskoslezského inovačního centra, a nově tak z Ostravy poskytuje IT podporu globálně celé skupině Brose. Uplatnění zde nalezne až 50 IT specialistů, z čehož více než polovina bude v Ostravě. Otevření kanceláře v kampusu VŠB v Ostravě nabídne další pracovní místa, ale hlavně spolupráci studentům a absolventům technické univerzity.

 

Společnost Slumeko oznamuje občanům, že nově mohou ukládat přebytečný bioodpad (trávu, listí, seno, větve apod.) také na sběrném dvoře na ulici Panská. „Na sběrném dvoře bude možno výhledově také odebírat dřevní štěpku, tuto možnost však budeme ještě dále upřesňovat,“ uvedl jednatel společnosti Slumeko Vladimír Pustka. Provozní doba sběrného dvora je: pondělí až pátek od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin.

 

Úřad práce uvádí, že nezaměstnanost v Česku v průběhu března klesla na 3,5 procenta, z únorových 3,7 procent, Zaměstnání hledalo 263 608 uchazečů. Přibylo i nabízených volných míst, zaměstnavatelé jich v březnu nabízeli 253 a půl tisíce. Nejvíce hledají pracovníky v dělnických a technických oborech. I podíl nezaměstnaných v Moravskoslezském kraji v březnu poklesl o 0,2 procentního bodu na 5,4 procenta. Počet uchazečů o práci v kraji klesl téměř o2000 lidí, když práci na konci měsíce nemělo 46.563 lidí. Nejvíce lidí bez práce zůstává na Karvinsku, nejméně pak na Novojičínsku – přesně – 3 535 lidí, míra nezaměstnanosti klesla o 2 desetiny na 3, 3%. V nabídce 2 770 pracovních pozic, na jedno místo je evidováno 1,3 žádosti o práci. Kopřivnicko eviduje k 28. únoru 1003 žadatelů o práci, míra nezam. činí 3,4 %. Nově se na prac. úřadu zaregistrovalo pouze 90 lidí. V registru je 1033 pracovních míst, opět nabízíme více míst než je žadatelů o práci.

 

Již 14. sezónu bude v provozu pravidelná linka na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd Lysou horu. V úterý 3. dubna odstartoval prodej jízdenek na linku Raškovice – Lysá hora. Jízdenky je možné zakoupit v přepravní kanceláři na autobusovém nádraží ve Frýdku-Místku. Autobus poprvé vyjede 9. května a sezónu výjezdů ukončí k poslednímu září, případně k 15. říjnu v závislosti na počasí.Každé pondělí a středu budou autobusy jezdit ve standartním režimu, v pátky pak bude výjezd doplněn průvodcem Turistického informačního centra Frýdek≈Místek. V úterky a čtvrtky jsou termíny určené pro registrované skupiny nad 35 osob.

Pravidelný jízdní řád:

Raškovice, hotel Ondráš (odjezd) 8.30 hod.

Lysá hora (příjezd) 9.10 hod.

Lysá hora (odjezd) 11.20 hod.

Raškovice, hotel Ondráš (příjezd) 12.00 hod.

 

Letošní Den Země bude ve znamení ekologiády. Akce, kterou organizuje radnice ve spolupráci s Radou dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, se uskuteční ve čtvrtek 19. dubna v parku E. Beneše. Program Dne Země bude rozdělen na dvě části, a to na dopolední část, která bude určena pro základní a mateřské školy a na část odpolední, věnovanou široké veřejnosti. Děti ze základních škol se mohou těšit na novinku, která zatím v programu kopřivnického Dne Země nebyla. „Jedná se o soutěž Kopřivnická ekologiáda, které se může zúčastnit jakýkoli tým šesti dětí s doprovodem jednoho pedagoga. Soutěžním tématem bude ekologie, děti si budou moci zábavnou formou vyzkoušet své dovednosti a vědomosti,“ osvětlil novinku vedoucí odboru životního prostředí Hynek Rulíšek. Na své si během oslav přijdou také předškoláci a děti z mateřských škol, které u příležitosti Dne Země dostanou možnost navštívit mobilní planetárium nebo třeba zasadit květiny do truhlíků. Ty budou následně zdobit Štefánikovu ulici. „Chybět nebude ani tradiční a oblíbená prohlídka popelářského vozu, slalom s popelnicí nebo oblíbené malování na velkoobjemové kontejnery,“ doplnila za organizátory akce Lucie Kubalcová. V rámci Den Země se budou v Kopřivnici opět sbírat kola pro Afriku a ve Vile Machů se uskuteční tématické přednášky věnující se změně klimatu a ekologické stopě. Generálním partnerem oslav svátku naší planety bude společnost Slumeko.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice