20. 4. 2018

 

Seriálový a filmový kanál HBO 3, jehož provozovatelem je společnost HBO Europe, bude na 4 dny dostupný pro všechny klienty, a to bez ohledu na to, jaký mají zaplacený balíček. Jde o tradiční akci, kterou HBO pořádá s operátory zejména při příležitosti premiéry svých původních seriálů. V rámci neplaceného okna bude možné vidět například první řadu fantasy seriálu Westworld, jehož první díl druhé řady odvysílá HBO 3 v pondělí 23. dubna ve 21.00. Z dalších titulů půjde např. o americké drama Jackie, sci-fi thriller The Circle nebo úvodní části Pustiny a Střelného prachu. Akce poběží od soboty 21. dubna 6.00 do úterý 24. dubna 6.00.

 

Všichni občané, kteří v Kopřivnici třídí nebo začnou třídit odpady, se dočkají recyklovaných odměn ve hře s názvem Tref si svůj barevný kontejner. Do ulic města vyrazí třídící hlídka s dárky pro každého, kdo bude třídit odpady do barevných kontejnerů. Čím více odpadů k vytřídění lidé přinesou, tím hodnotnější odměny ve hře získají. Od 20. do 22. dubna bude soutěžní hlídka podle harmonogramu putovat po 21 stanovištích s barevnými kontejnery ve všech částech Kopřivnice. Každý, kdo v určeném čase přijde na stanoviště třídit plasty nebo papír, se může pokusit trefit tříděným odpadem otevřený kontejner z kruhů vyznačených na zemi. Podobně jako v házené nebo v basketbalu budou hody do kontejneru bodově hodnoceny. Čím více bodů soutěžící získá, tím lepší odměnu hned na místě obdrží. Ve hře může každý soutěžit o pěkné dárky vyrobené z recyklovaných materiálů, například o sadu propisky s tužkou pentilkou z recyklovaných papírů nebo o unikátní znovupoužitelnou nákupní tašku vyrobenou z použitých plastových kelímků. Město Kopřivnice chce putovní hrou Tref si svůj barevný kontejner podpořit třídění odpadů a ukázat, že třídění a recyklace má smysl.

O tom, kam právě soutěžní hlídka míří, se lidé dozví také aktuálně z vysílání Hitrádia Orion a Rádia Čas.

 

Varovný a protipovodňový systém doplnily nové hlásiče, které jsou součástí varovného a monitorovacího protipovodňového systému. Celkem šedesát devět obousměrných bezdrátových hlásičů bylo nainstalováno na sloupy veřejného osvětlení nejen ve městě, ale také v Mniší, Vlčovicích a Lubině. Na začátku dubna bylo zahájeno testovací období nových zařízení, které bude trvat celý měsíc duben.

 

V neděli 15. dubna odstartovala Morocco Desert Challenge. Dvě etapová vítězství posunula Lopraise do čela. Aleš Loprais si ve třetí a čtvrté etapě dojel pro etapové vítězství a posunul se z třetí pozice na první příčku. V polovině soutěže vede posádka Instaforex Loprais Team kategorii kamionů s náskokem více jak třiceti minut. „Podařilo se nám vyhrát už druhu etapu a včera se dostat do vedení a dnes jej upevnit. Je to ale čím dál těžší a každou chvíli tam ten kamion můžeme někde nechat. Je to těžké, je vidět že jedeme po stopách původního Dakaru a je to opravdu výborný test,“ uvedl po dojezdu do cíle Aleš Loprais, kterému se podařilo ve třetí etapě zajet nejrychlejší čas absolutně. Posádka si ale ve čtvrté etapě vybrala také jednu horkou chvilku. „Měli jsme dnes jednu chvilku, kdy jsme byli přesvědčeni, že to budeme muset zvedat na kola. Naštěstí Aleš zareagoval hodně rychle a dopadlo to dobře. Trochu nám lhala i technika, protože čidla ukazovala vyšší teplotu, než která ve skutečnosti byla, ale to teď vyměníme a bude to na zítra zase připravené,“ řekl Petr Pokora, mechanik česko-španělské posádky. Před posádkou Tatry se startovním číslem 506 jsou stále ještě dlouhé čtyři etapy. Cíl soutěže je naplánovaný na neděli 22. dubna.

 

Město Kopřivnice ve spolupráci s vrakovištěm v Ženklavě připravilo na poslední dubnovou sobotu tradiční bezplatnou likvidaci nepotřebných vozů. Akce se uskuteční v sobotu 28. dubna od osmi do dvanácti hodin. Ve zmíněnou dobu se budou vozidla zdarma likvidovat a zároveň se bude majitelům vozů vystavovat potvrzení o převzetí autovraku. Majitelé, kteří ví, že jejich vozy nebudou při odvozu pojízdné, mají povinnost zabezpečit vůz na zpevněnou plochu s koly, se kterými půjde manipulovat. Zájemci o likvidaci by samozřejmě měli mít před odtahem přichystány papíry od vozidla s občanským průkazem či plnou moc.

 

 

V pátek 20. dubna od 20.00 hod. ve společenském sále Vily Machů se můžete těšit na tanečně poslechový večer ve stylu jazz swing s hudební kapelou Lam Trio ve složení Ladislav Kokeš, Aleš Nitra a Milan Holub.

 

Klub českých turistů a Dům dětí a mládeže Kopřivnice pořádají v pátek 20. dubna od 17.15 hod. v Domě dětí a mládeže akci s názvem orientace v mapě a terénu. Doneste si s sebou jakoukoliv turistickou mapu v měřítku 1: 50 000. Více na tel. čísle 777 259 160.

 

Další divadelní představení na prknech Kulturního domu Štramberk se odehraje v pátek 20. dubna od 19.30. Tentokrát vystoupí divadelní soubor Kotouč Štramberk a zahrají divadelní hru Carla Goldoniho Náměstíčko. Rozverná hra italského dramatika, v níž autor barvitě vylíčil, co všechno je možné zažít na jednom benátském náměstíčku v průběhu proslulého karnevalu. Prodej vstupného v den představení půl hodiny před začátkem programu.

 

V pátek 20. dubna od 17.00 hod. v Piaristickém klášteře v Příboře se uskuteční koncert Barbory Mirgové, zpěvačky z Makabary, a jako její klavírní doprovod vystoupí Ráchel Skleničková. Vstupné dobrovolné.

 

Sázení stromů. Přijďte si zasadit svůj vlastní strom a to v sobotu 21. dubna od 9.00 hod. na ulici Bezručové. Drobné občerstvení zajištěno.

 

Mezinárodní den památek a sídel. V sobotu 21. dubna od 13.00 hod. si město Příbor pro všechny své návštěvníky připravili den s památkami. V době od 13:00 do 18:00 hod. budou bezplatně otevřeny památky. Při poznání kouzla města Příbora můžete navštívit Muzeum a pamětní síň S. Freuda s programem Muzejní podvečer, čeká Vás praktická ukázka vybrané tradiční rukodělné výroby spojená s možností vyzkoušení. od 15.00 hod. v piaristické zahradě vystoupí EVAMORE v doprovodu kytaristy Njumena a sboru ZŠ Milady Horákové z Kopřivnice. Od 17.00 hod. v Kulturním domě Příbor zahraje Divadlo Devítka divadelní hru May Day od Raye Cooneyho. Divadelní komedie o tom, jak jeden nedodržený harmonogram změní nejeden lidský život. Vstupné 100 Kč. Na závěr večera v piaristickém klášteře zazní skladby F. Farkase, J. S. Bacha, T. Albinoniho, A. Dvořáka. Cyklus s názvem Hudební výlety u příležitosti 100. výročí vzniku republiky.

 

U příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel v Příboře, muzeum Sigmunda Freuda si připravilo na sobotu 21. dubna od 17.00 hod. akci, kdy si budete moci projít muzeum po zavírací době. Kde si budete moci zdarma projít výstavu Vyrobeno v Tatře, ale tatrovka to není!. Součástí bude i dílna tradičních technologií s možností výrobou plstěných pokrývek hlavy.

 

Máte rádi disco zábavu v rytmu 60. – 90. let? Tak navštivte v sobotu 21. dubna od 19.30. hod. Kulturním dům Kopřivnice. Těšit se můžete na drink na uvítanou, diskžokeje Jiřího Haláka, retro dekorace a pohoštění. Hlavní hvězdou večera bude Standa Hložek.

 

Kostel sv. Bartoloměje se v sobotu 21. dubna od 15.00 hod. rozezní v duchu hudby vzniklé v 17. století, případně i starší hudby. Vystoupí žáci i učitelé MIS music. Závěrečnou skladbou bude volná improvizace Davida Postráneckého na téma duchovní písně provedená na varhany.

 

Znáte ten pocit, když si uklidíte? Jak se člověku lépe dýchá a přichází čerstvé myšlenky? Od garáže přes kancelář, až po dětský pokoj. Ignorování nepořádku přináší zbytečnou myšlenkovou zátěž a pocit chaosu. Dlouhodobě snižuje efektivitu, kreativitu a soustředění. Nemusíte být systematik, abyste ocenili přínos pořádku. Dobře nastavený systém odpovídá vašim potřebám, způsobu práce i lidem ve vašem okolí. Přijďte se o tom přesvědčit v sobotu 21. dubna od 9.00 hod. do Kavárny ve Vile Machů.

 

V sobotu 21. dubna se můžete těšit na zábavné odpoledne pro rodiče a děti. Trasa je rozdělená na dva okruhy. Žlutý a červený okruh. Průběžný start na oba okruhy je v 13.00 ho u Kamenárky. Žlutý okruh je dlouhý 2,5 km a povede kolem rozhledny na Bílé hoře a Váňova kamene. Červený okruh má pro děti připravené atrakce a úkoly, které jsou rozmístěné kolem Kamenárky. Startovné 30 Kč. V lese na vás čekají pohádkové bytosti, u kterých budete podrobeni různým zkouškám. Zvládnete-li jejich úkoly, čeká vás na konci cesty odměna a můžete se těšit na jarní přírodu a opékání špekáčků.

 

Neváhejte a přijďte v sobotu 21. dubna od 19.00 hod. do Kamenného šenku Městského pivovaru, kde se můžete těšit na večerní posezení s cimbálovou muzikou Pramínky z Kopřivnice.

 

V sobotu 21. dubna od 20.00 hod. ve společenském sále ZŠ Leoše Janáčka se můžete těšit na 17. společenský večer se skupinou Coverband. Studená večeře, na pozadí sálu promítání fotek z akcí klubu.

 

Hledání vlastní identity. Každý ročník přehlídky netradičních divadel Kopřiva se nese v určitém duchu, motivu, či mottu. Letos je to „hledání identity“. Na toto téma si letos připravili doprovodný program formou přednášky a diskuze s Markem O. Váchou, přednostou Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Přednáška se uskuteční v neděli 22. dubna od 15.00 hod. v Katolickém domě.

 

Nordic Walking tréning na Štramberského Jasoně. Projděte si jednu z tras Jasoně a to v neděli 22. dubna. Sraz je v 10.00 hod. před Kulturním domem Kopřivnice. Trasa vede z Kopřivnice přes Bílou horu do Štramberka a přitom potrénujeme techniku Nordic Walking v terénu. Délka trasy 11 km. Na sebe a s sebou pohodlné sportovní oblečení podle počasí, nízké sportovní boty, pití do ledvinky nebo do baťůžku.

 

GYMwithLubo. V neděli 22. dubna od 9.00 hod. je pro děti připraven tří hodinový tréning s doplňujícím programem v gymnastické tělocvičně na Zimním stadiónu. Součástí tělocvičny je molitanová jáma, odpružená podlaha, perfektní hrazda a taky spousta žíněnek na nácvik nových pecek. Na každé akci bude host (zkušený parkourista nebo freerunner).

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice