19. 1. 2018

 

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu GO a Regiontour 2018 nabízí krajům, mikroregionům i městům možnost prezentovat se a pozvat k návštěvě hosty ze všech koutů republiky, ale i ze zahraničí. Ve dnech 18. až 21. ledna se na brněnském výstavišti prezentuje i Moravskoslezký kraj. Severní Morava a Slezsko láká na zajímavé památky i krásnou přírodu.

 

Z plánování se stává realita – v pondělí 15. ledna začala na parkovištích u OSTRAVAR ARÉNY výstavba sportovišť pro projekt Olympijský festival 2018, který se v Ostravě uskuteční od 9. do 25. února. Po roce 2016 půjde na severu Moravy o druhou edici projektu Českého olympijského výboru. V Ostravě bude centrem olympijského dění OSTRAVAR ARÉNA a její okolí, na Masarykově náměstí vyroste „Korejská vesnička“ a program Olympijského festivalu se přenese také do čtyř horských středisek: Bílé, Mostů u Jablunkova, Karlova pod Pradědem a Kopřivné pod Pradědem.

 

Máte rádi pohodový jazz a swing 30. a 40 let 20. století? Pokud ano, Vila Machů, ve společenském sále, si pro všechny v pátek 19. 1. od 20.00 hod. připravila taneční večer se stylu Jazz swing se skupinou Lam Trio ve složení: Ladislav Kokeš, Aleš Nitra a Milan Holub.

 

Mládež děkanátu Nový Jičín připravila na pátek 19. 1. od 19.00 hod. v Kulturním domě Příbor Děkanátní ples. O zábavu se postará skupina YOSILON.

 

Kávový kurz pro veřejnost v sobotu 20. 1. 2018, ve Fifty baru v Kopřivnici v době 9.00 – 14.00 hod. Co se dozvíte?

  • něco málo o historii kávy, o kávovém zrnu, pěstování, pěstitelských zemích atd…
  • jak správně připravit espresso, cappuccino
  • ukážeme si pár netradičních nebo zajímavých káv a kávových nápojů
  • trénink přípravy espressa a šlehání mléka na cappuccino

Školení povede Milan Tomiczek (spolumajitel Fifty – Fifty a Destiny bar v Třinci, zkušený barman a barista, lektor barmanských a baristických kurzů, účastník mnoha baristických soutěží). Na školení je potřeba se dopředu přihlásit a zaplatit vstupné.

 

Koncert kapel v baru Daymon v sobotu 20. 1. 2018 od 19.00 hod.: Joys – shock´n roll (Ostrava), Teralodon – metal (Kozlovice), Lepší stavy – punk (Frýdek-Místek).

 

Město Kopřivnice a Kulturní dům pořádají v sobotu 20. 1. od 20.00 hod. tradiční obecní ples. Těšit se můžete nejenom na bohaté občerstvení, bohatou tombolu, ale i známe zpěváky a skupiny, kteří vystoupí během večera. K poslechu a tanci zahrají skupiny Nightshift, Rivieras Show Band, Lam Trio, Cimbálová muzika Radhošť. Hostem večera je Petr Bende & Band.

 

Spolek Katolická Beseda pořádá v sobotu 20. 1. od 19:30 hod. již XIV. Swingový ples. K poslechu a tanci zahraje skupina Swing band Zdeňka Pukovce. Večerem bude provázet Miroslav Gillar. Vystoupí pár Petr & Hanka, taneční skupina Lindy Hoppers. Dobový oděv vítán.

 

Sbor dobrovolných hasičů Štramberk pořádá tradiční Hasičský bál pořádaný v sobotu 20. 1. v Kulturním domě na náměstí ve Štramberku. Začátek plesu je v 19.00 hod. K tanci a poslechu zahraje skupina Largo Zdeňka Sklenovského. Těšit se můžete na občerstvení, večeři a bohatou soutěž o ceny.

 

K plesové sezoně neodmyslitelně patří Lidový ples v Katolickém domě, v sobotu 20. 1. od 19.00 hod. Pořadatelé si připravili bohatou zábavu s občerstvením a tombolou, o hudbu se postará skupina YPSILON.

 

Osadní výbor Hájov ve spolupráci s Ligou žen si připravili na sobotu 20. 1. od 15.00 hod. v Kulturním domě Hájov dětský maškarní bál. Těšit se můžete na zábavné hry, soutěže, tombolu i tradiční domácí zákusky. O zábavu se postarají Klauni na volné noze.

 

Osvětová beseda Vlčovice si pro všechny v sobotu 20. 1. připravila tradiční obecní bál v Kulturním domě Vlčovice.

 

V sobotu 20. 1. od 19.00 hod. v Kulturním domě Mniší pořádá Osvětová beseda Mniší tradiční ples. Pro všechny je připravená zábava i tombola. Hraje skupina Také Five z Frenštátu pod Radhoštěm.

 

Známý příběh rodiny Kapuletů a Montéků od Williama Shakespeare ožívá na plátně kina Kopřivnice. Zoufalá rivalita obou rodů spěje ke krvavé tragédii. Vynikající a složitá choreografie na Prokofjevovu romantickou filmovou hudbu vypráví v novém kabátě příběh nejslavnější a nejtragičtější milenecké dvojice. Milostný příběh se odehraje v neděli 21. 1. od 15.45 v Kině Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice