22. 1. 2018

 

Soutěž KTK a Vily Machů o 2 x 2 vstupenky na cestovatelskou přednášku fotografa Pavla Svobody Napříč Asií – sedm měsíců dobrodružství na trase Moskva – Bangkok, ve čtvrtek 25. Ledna od 18:00 hod., ve Vile Machů.

Jak se nazývá železniční trať, kterou Pavel Svoboda ke své cestě využíval?  C) Transsibiřská magistrála.

Výherci:

  1. Libuše Klečková
  2. Zuzana Šrámková

Vstupenky si můžete vyzvednout přímo ve Vile Machů. Info: studio@ktk.cz nebo tel.: 595 179 140.

 

Soutěž KTK a Lenky LO Hrůzové o 2 VIP vstupenky na křest videoklipu k písni Rouhání do Klubu Akord v Ostravě Zábřehu – v sobotu 3. února s Jožo Rážem. Slovenský muzikant Jožo Ráž v roce 2014 s Lenko Lo Hrůzovou natočil duet:

A/ Iba si pískam

B/ Neodchádzaj

C/ Len kým tu si

Odpovědi zasílejte prostřednictvím SMS na telefonní číslo 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz ve tvaru vaše jméno – odpověď A, B, nebo C. Uzávěrka je ve středu 24. 1. 2018 v 10:00.

 

Na zimním stadionu v Kopřivnici je k dispozici nová půjčovna bruslí, kterou mohou využít zájemci o veřejné bruslení a také děti navštěvující dopoledne školu bruslení. V nabídce jsou dámské, pánské i dětské velkosti a t buď kraso či hokejové brusle.

 

KTKdigi obohatil programovou nabídku o nový zpravodajský program – Televize Seznam. Nový kanál divákům přináší zpravodajství, publicistiku, dokumenty a zábavu. Diváci se mohou těšit na živé zpravodajství, duely, rozhovory, večerní souhrny, kauzy i aféry, publicistické pořady se známými osobnostmi, se zapojením diváků u obrazovek přes mobilní aplikaci, dokumenty předních českých reportérů, lifestylové magazíny, zábavné pořady i seriály z dílny Stream.cz. Tato SD stanice je dostupná v češtině, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to v rámci základní nabídky.

 

Další velký projekt chystá malotřídka v Lubině. Po loňských zkušenostech se sbírkou na slabikáře pro děti v českých školách v rumunském banátu, letos tento projekt opakuje ve větším rozsahu – v rámci projektu DOBRO-DRUZI 2018. Podstatou projektu je uspořádání benefičního koncertu 14. 2. 2018, v KDK, z jehož výtěžku se nakoupí Slabikáře a učebnice českého jazyka pro české děti a české školy. Výši příspěvku pak nadace VIA zdvojnásobí. Nakoupené pomůcky stejně jako při lonské akci opět předají děti osobně. Letošní podpora míří za českými dětmi na Ukrajinu a do Srbska. Hlavním zdrojem financí pro nákup slabikářů bude připravovaný benefiční koncert, kde vystoupí kopřivnický rodák Vašek Lebeda – Voxel, kterému se nápad se slabikáři zalíbil a který na koncertě zahraje bez nároku na honorář.

 

Pravidelně se v resortu Bílá-Beskydy konají i „Skialpové úterky“, kdy se každé úterý večer mohou zájemci účastnit společného skialpového výšlapu nebo dvouhodinového kurzu Začínáme se skialpem. Cílem kurzu je seznámení se se skialpovou výzbrojí a výstrojí. Po celou zimní sezónu se v resortu Bílá-Beskydy budou navíc snažit o to, aby byla udržována minimálně jedna značená skialpová trasa. Vydat se však můžete i na některou z pěti oficiálních skialpových tras v Beskydech (okolí Lysé hory a Javorového vrchu u Třince). Seznam včetně aktuálního stavu najdete na webu www.trasy-skialp-beskydy.cz.

I zdánlivě čisté obce překvapují špatným ovzduším. Hlavně v zimě. Dusivý kouř, který se valí z komínů sousedních domů. Tento obrázek zná mnoho lidí hlavě v menších obcích v kraji. Od loňského roku mohou úředníci magistrátů podle novely kontrolovat, čím lidé doma topí a v některých případech udělit i pokutu. Podle úřadů je ale dokazování složité a často tak hříšníky jen upozorní. Podobné zkušenosti pak mají například v Ostravě nebo v Karviné. Tam úředníci kontrolovali kotle v domácnostech dvakrát a v Ostravě padla v jednom případě i pokuta. Podle měst kontroly ale fungují spíše jako prevence.

 

Televizní DUO JAMAHA přijede do Kopřivnice v úterý 30. 1. 2018, vystoupí v kulturním domě od 18:00 hodin.

 

Na téma Karel 4. bude 30. ledna od 18:00 hod přednášet historik Marek Zágora, v sále Vily Machů (bývalé loutkové divadlo). Historik Marek Zágora (mimo jiné, přednáší v Galerii umění v Ostravě) přiblíží nejvýznamnější mezníky života a vlády Karla IV. a jeho samotného jako člověka z masa a kostí. Vstupné dobrovolné. Doporučuje se rezervace.

 

Kavárna Vila (bývalé loutkové divadlo) zve 31. ledna na koncert berlínského tria KUF od 20:00 hod. KUF ve svém hravém zvuku pracuje s živými bicími, kontrabasem, klávesami a samplovanými hlasy – přičemž výsledek je příjemně taneční. Jejich album Gold je hodnoceno jako jeden z nejpřesvědčivějších debutů posledních let.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice