24. 1. 2018

 

SmVak Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Československé armády, Kadláčkově a Francouzské v pátek 26. ledna od 8:00 – 14:00 hodin. Více informací naleznete na www.smvak.cz.

 

Upozorňujeme občany, že z provozních důvodů, bude Evidence obyvatel Městského úřadu v Kopřivnici v úterý 30. ledna zcela uzavřena.

 

HC Tatra Kopřivnice pomůže dobré věci. Přidejte se! Sobotní derby na podporu registru dárců kostní dřeně a MŠ a ZŠ Motýlek v Kopřivnici odehraje Tatra ve speciálních dresech, které budou následně uvolněny do benefiční aukce.

Předposlední derby základní části II. hokejové ligy odehrají kopřivničtí hokejisté proti Novému Jičínu ve speciálních červených dresech. Utkání na podporu registru dárců kostní dřeně a MŠ a ZŠ Motýlek v Kopřivnici se na kopřivnickém zimním stadionu odehraje už tuto sobotu od 17 hodin. V první části kampaně půjde o podporu registru dárců kostní dřeně, diváci budou informování pomocí propagačního stánku a informačních materiálů. Druhou částí akce je benefiční aukce speciálně vyrobených dresů, ve kterých Kopřivnice vyzve novojičínské Ďábly. Nabídku čtyřiadvaceti dresů si můžete prohlédnout na internetové adrese dresy.hc-koprivnice.cz. Výtěžek z aukce, která poběží až do neděle 28. ledna do 21 hodin, bude poté předán MŠ a ZŠ Motýlek v Kopřivnici, která vznikla v roce 1993, a která pracuje se zdravotně handicapovanými dětmi.

 

Hlasovací lístky budou ve druhém kole prezidentských voleb k dispozici přímo ve volební místnosti.

 

Přednáška Václava Čápa, spolupracovníka a překladatele maltského kněze a exorcisty Eliase Velly – Vnitřní uzdravení ve středu 24. 1. 2018 v kopřivnické Vile Machů, od 18.00 hod. Přednáška je rozdělená do dvou bloků: Obecný úvod a celkový pohled, Zraněná identita. Vstupné dobrovolné. Doporučuje se rezervace.

 

Beseda z cyklu Aktivní senior 2018 – pět jazyků lásky, Zasedací místnost v 10. patře radnice, Kopřivnice, ve středu 24. ledna od 15:00 hod. Každý člověk potřebuje být blízkými lidmi přijat. Přijetí vyjadřujeme láskou a láska má 5 jazyků – 5 podob – 5 způsobů, kterými ji dáváme najevo a kterými ji přijímáme. Psycholožka PhDr. Stanislava Podžorná nás seznámí s pěti základními jazyky lásky, které jsou klíčové pro to, aby se náš vztah s druhým člověkem stal obohacujícím a harmonickým. Téma besedy je inspirováno knihou Garyho Chapmana Pět jazyků lásky. Kalendáře akcí pro rok 2018 budou k dispozici již na této besedě. Vstup zdarma.

 

Situace na pracovním trhu odpovídala v prosinci ročnímu období a také běžnému vývoji ke konci roku, kdy postupně končí sezonní práce a nezaměstnanost pravidelně roste. Náš kraj stále regionem s nejvyšším podílem nezaměstnaných – 5,8 procenta. Práci na konci měsíce nemělo 49 487 lidí. Na jedno místo čeká 3,5 žádosti. Uchazeči mají na výběr 13 973 míst. Na konci roku bylo na Novojičínsku bez práce 3842 lidí, míra nezaměstnanosti vzrostla na 3,5 procenta, přesto je to údaj pod celorepublikovým průměrem: 3,8 %. V nabídce bylo 2403 pracovních pozic. V Kopřivnici je k dispozici je celkem 982 pracovních pozic, a 1103 uchazečů o práci. Míra nezaměstnanosti činí 3,76 %. Ze strany zaměstnavatelů přetrvává zájem o nové zaměstnance, převážně v technických a dělnických oborech. Největší šanci na přijetí do zaměstnání mají montážní dělníci, nástrojáři, seřizovači, obsluha obráběcích strojů, svářeči, brusiči či kuchaři a prodavači.

 

Dělníci začali s přestavbou silnice I/48 na dálnici. Omezení v provozu potrvají tři roky. Na silnici mezi Novým Jičínem a Rychalticemi na Frýdecko-Místecku začala naplno její přestavba na dálnici. Silničáři proto omezili provoz ze čtyř do dvou pruhů, zakázali předjíždění a razantně snížili nejvyšší rychlost. Na dvanácti kilometrech se bude pracovat tři roky. Hned na začátku dopravního omezení v Rychalticích mohou vidět motoristé důvod. Na uzavřené polovině komunikace už dělníci pracují a sundávají z ní asfalt. Průjezd omezeným úsekem trval cca 15 minut. Právě přes Ostravu chtěli původně silničáři poslat kamiony, aby v úseku stavby dálnice co nejvíce omezili provoz. Nakonec ale úřady nákladní auta na trase ponechaly. Podle předloňského sčítání dopravy projede po silnici až 20 tisíc aut denně. A to dělá starosti policistům. „Vzhledem k možným dopravním komplikacím při nehodách nabádáme všechny řidiče, aby v uvedeném úseku byli maximálně obezřetní, ohleduplní a důsledně dodržovali stanovenou rychlost,“ říká novojičínský policejní mluvčí Petr Směták. Vydržet na padesátikilometrové rychlosti musí řidiči až do poloviny léta příštího roku. Poté bude provoz veden po již hotové polovině dálnice. Tam bude podstatně více prostoru a situace se výrazně zlepší. Celá stavba bude uvedena do provozu na konci roku 2020. V té době by ale měla být v plném proudu podobná přestavba navazujícího úseku do Bělotína. Konce dopravních omezení se tak řidiči dočkají nejdříve v polovině roku 2023.  

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice