26. 1. 2018

 

Výstava ledových soch prodloužena! Jelikož nyní zimní počasí přeje, tak se výstava ledových soch prodlužuje až do 4. února. Sice již nebudou k vidění sochaři a nebude probíhat doprovodný program rádia Čas, děti se však mohou těšit na bobovací horu a fotostěnu, dospělí pak na jarmark s nejrůznějšími pochoutkami.

 

HC Tatra Kopřivnice pomůže dobré věci. Přidejte se! Sobotní derby (27. 1. 2018, 17:00) na podporu registru dárců kostní dřeně a MŠ a ZŠ Motýlek v Kopřivnici odehraje Tatra ve speciálních dresech, které budou následně uvolněny do benefiční aukce. Nabídku čtyřiadvaceti dresů si můžete prohlédnout na internetové adrese dresy.hc-koprivnice.cz. Výtěžek z aukce, která poběží až do neděle 28. ledna do 21 hodin, bude poté předán MŠ a ZŠ Motýlek v Kopřivnici.

 

Hlasovací lístky budou ve druhém kole prezidentských voleb k dispozici přímo ve volební místnosti.

 

Město vypisuje nabídku na nájem dvou městských bytů na ulici Obránců míru, za podmínky přistoupení k dluhu a za podmínek dle výzvy. Byty mají velikost 1+2 a jsou určeny pro širokou veřejnost. Nabídka platí od 21. 12.2017 do 15. 01. 2018. Dále město nabízí třípokojový byt na ulici Štramberské č. p. 1134, za podmínky, že zájemce musí být stávající nájemci městského bytu v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci musí být pár, mající v péči alespoň dvě nezletilé děti. Dále je v nabídce dvoupokojový byt na ulici obránců míru č. p. 875, pro zájemce z řad nájemců bytů v majetku města Kopřivnice. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 29. 1. 2018 do 16:00 hodin na Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867.

 

Z provozních důvodů, bude Evidence obyvatel Městského úřadu v Kopřivnici v úterý 30. ledna zcela uzavřena.

 

V pátek 26. ledna budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si na zimním stadionu zdarma, jaké to je být hokejistou.

 

Kulturní dům Příbor v pátek 26. 1. od 19.00 hod. rozezní v podání ostravského symfonického orchestru a korejských hudebníků. Během večera vystoupí Lee Seo Jeong, Jeom Kyungho, Lee Guk Pyo, Gayagum, Ensemble a mnoho dalších. Zazní skladby L. van Beethovena, J. Offenbacha. Vstupné dobrovolné.

 

Klub českých turistů Nový Jičín pořádá v pátek 26 1. od 17.00 hod. v Lašském muzeu v Kopřivnici besedu s promítáním. Slovem a fotografiemi budou provázet Ing. Vlasta a Ivan Čejkovi.

 

Hostinec u Čechů si v pátek 26. 1. od 11.00 hod. připravil Zabijačkové hody. Ochutnejte zabijačkové speciality, vypít pivo a posedět s přáteli. Od 17.00 hod. zahraje harmonikář.

 

Dražba alternativních hokejových dresů HC Tatra pomůže ZŠ a MŠ Motýlek v Kopřivnici, utkání s HK Nový Jičín se odehraje v sobotu 27. ledna od 17 hodin.

 

Setkání u Sushi – all inklusive v sobotu 27. 1. 2018 chystá Fifty bar v Kopřivnici. Raut formou ALL INCLUSIVE připravený šéfkuchařem Tomášem Svobodou od 19:00 hod. Sushi bude podáváno formou rautu, který bude doplňován v průběhu celého večera. Můžete ochutnat a sníst dle vlastní vůle. Rezervace jsou možné osobně, zprávou na fb popř v události nebo telefonicky na čísle: 722 227 346.

 

Dramatický příběh Aida se odehraje na plátně Kina Kopřivnice v sobotu 27. 1. od 17.30 hod.. Příběh, který se odehrává se v Egyptě, napsal G. Verdi a premiéra opery se uskutečnila 24. 12. 1871. Dramatický náboj příběhu etiopské princezny Aidy a egyptského válečníka Radama vyrůstá z vnitřního sváru ženy, která se musí rozhodnout mezi věrností své vlasti a láskou k muži, který patří k utlačovatelům jejího národa. Mezi láskou a povinností se ocitne i Radames, když nakonec kvůli Aidě zradí svou zem.

 

V sobotu 27. 1. od 17.30 hod. pořádá Vila Machů, ve společenském sále, klavírní večer studenta Janáčkovy konzervatoře Davida Žárského.

 

Základní škola a mateřská škola Leoše Janáčka Hukvaldy pořádá pro všechny malé i velké na dětský karneval, tentokrát na téma S Kašpárky a šašky je veselo. Akce je připravená na sobotu 27. ledna od 14.00 hod. ve víceúčelovém sále základní školy. Občerstvení zajištěno. Pro děti jsou připraveny zábavné soutěže, hry a tombola.  

 

Sbor dobrovolných hasičů Lubina II – Větřkovice pořádá v sobotu 27. 1. od 19.00 hod. v Katolickém domě tradiční hasičský ples. K poslechu a tanci zahraje skupina Prak. Občerstvení zajištěno.

 

Základní umělecká škola Zdeňka Buriana si pro všechny v neděli 28. 1. od 17.00 hod. v koncertním sále ZUŠ připravil koncert v podání korejských a českých hudebníků. Během večera vystoupí Flues Ensemble, Mandolin Ensemble, Kim Tae Eun, Cimbálová muzika, Smyčcový soubor Tomáše Sochy a mnoho dalších.

 

Tkaní na kolíkovém stávku. Chcete se zbavit starého povlečení, prostěradel či jiných nepotřebných textilií? Knihovna Štramberk si připravila v neděli 28. 1. od 15.00 hod. pro všechny v prostorách knihovny akci, během které si můžete vyzkoušet tkaní na kolíkovém stávku. Nutná rezervace na tel. čísle 558 840 620.

 

Základní škola Kopřivnice – Mniší pořádá pro všechny děti s rodiči dětský maškarní ples, který se uskuteční v neděli 28. 1. od 15.00 hod. v Kulturním domě Mniší. Zajištěn je zábavný program i občerstvení.

 

Eurosport nabízí těsně před olympiádou nový formát programu Stream Team s Alešem Valentou, diváci každý čtvrtek v 16:00 v živém Facebook streamu s olympijským vítězem Alešem Valentou na monitoru, tabletu nebo smartphonu, uvidí zajímavého sportovce. Na Facebooku Eurosportu, kde bude probíhat živá diskuse, můžete během přenosu psát dotazy. K tomu, kdo položí nejlepší otázku, poputuje sportovní dárek podepsaný Alešem Valentou a jeho hostem. V programu jsou ještě 4 diskuse až do 22. Února, s lyžařkou Janou Gantnerovou, skokanem Antonínem Hájkem, biatlonistou Pavolem Hurajtem a běžcem na lyžích Lukášem Bauerem.

Rozpis diskusí Aleše Valenty na facebookovém profilu Eurosportu: https://www.facebook.com/EurosportCZ
1. 2. 16:00 Aleš Valenta + host Jana Gantnerová (Slovensko, dvojnásobná účastnice OH, zlato z Univerziády 2013), hlavní téma alpské lyžování
8. 2. 16:00 Aleš Valenta + host Antonín Hájek (účastník OH a SP ve skocích na lyžích), hlavní téma skoky na lyžích
15. 2. 16:00 Aleš Valenta + host Pavol Hurajt (Slovensko, bronzový na OH 2010), hlavní téma biatlon
22. 2. 16:00 Aleš Valenta + host Lukáš Bauer (tři medaile z OH, vítěz Tour de Ski), hlavní téma běh na lyžích

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice