19. 10. 2018

Novinky na úřední desce města Kopřivnice: Město Studénka – Vyhlášení výběrového řízení – Referent/ka odboru místního hospodářství a údržby majetku.

 

Autoklub Plochá dráha Kopřivnice zve na 2. Fichtl day, který se uskuteční tuto sobotu 20. října v 9:30 hodin na letním stadionu v Kopřivnici. Plochá dráha dětí na kolech a jiných strojích se uskuteční ve 14:00 hodin. Bližší informace naleznete na webových stránkách klubu.

 

PRO DĚTI: Bubu stezka. V pátek 19. října od 17.30 hod. se všechny malé i velké děti mohou těšit na noční procházku se strašidly. Start u Husovy lípy. Cílem výpravy je chata na Červeném kameni, kde je připravená diskotéka. Bude možnost si upéct buřta nebo si něco vyrobit.

 

Žáci základních škol změří své znalosti ve velké soutěži 26. října, přímý přenos bude na internetu.

 

Bezplatnou likvidaci vraků pro občany města chystá OŽP začátkem listopadu.

 

Senioři nad 65 let mohou získat zdarma požární hlásiče, informace na Senior Pointu.

 

Soustředění před mistrovstvím Evropy v Itálii v dodgeballu pořádá kopřivnický tým OlbramChallenge v tělocvičně ZŠ dr. M. Horákové od 20. do 21. 10. za účasti pěti měst.

 

V sobotu 20. října od 8.00 hod. na náměstí Sigmunda Freuda se uskuteční farmářské trhy, kdy od 10.00 hod. trhy oživí vystoupení swingové kapely Lam Trio. K poslechu zahrají pohodovou muziku první republiky a tvoří tak stylovou hudební kulisu.

 

V sobotu 20. října od 9.30 hod. se uskuteční už 37. ročník pochodu Po zarostlém chodníčku spadaným listím. Hromadný start v 9:30 u Hospůdky na koupališti na Hukvaldech (příchod ke startu od zastávky Dolní Sklenov, rozcestí). 15 km trasa vede: z koupaliště na Babí horu, vrch Kubánkov, skanzen Na mlýně v Kozlovicích, přes Měrkovice do obory. Přes hrad Hukvaldy do Hospůdky na koupališti. Trasa je značena místním značením červenobílý čtverec. Registrace: členové KČT 10 Kč, mládež 5 Kč, nečlenové 15 Kč. Registrovaní účastníci pochodu obdrží registrační list s popisem a trasou pochodu, který je zároveň vstupenkou pro bezplatný vstup na hrad Hukvaldy v den pochodu. U příležitosti 100 let republiky máte výjimečnou možnost využít trasu kolem rybníků v oboře.

 

Drakiáda na golfu, Hukvaldy. Již 8. ročník drakiády na golfovém hřišti na Hukvaldech proběhne v sobotu 20. října od 14.00 hod. Pro děti bude připraveno občerstvení, pro rodiče svařák. Draky s sebou. Nejhezčí draci budou oceněni.

 

Pěvecké sdružení Kopřivnice pořádá v sobotu 20. října od 15.00 hod. v Katolickém domě přehlídku pěveckých sborů (22.ročník).

 

Tradiční pouť sv. Vendelína, patron pastýřů a poutníků, ochránci dobytka a polí se uskuteční v sobotu 20. října od 15.00 hod. ve Štramberku.

 

KONCERT: Večer s cimbálovou muzikou, Štramberk. V sobotu 20. října od 18.00 hod. v Kamenném šenku Městského pivovaru se uskuteční tradiční večerní posezení s cimbálovou muzikou Buriánek z Kopřivnice.

 

KONCERT: Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, Kopřivnice. Ondřej Havelka a jeho Melody Makers to tentokrát vezmou od první křaplavky jazzové v sobotu 20. října od 19.00 hod. v Kulturním domě Kopřivnice. Zbrusu nová show Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers chce vzdát hold prvním deskám jazzovým, které odstartovaly novou éru populární hudby. Ale dlouho u nich nezůstanete, neboť doménou kapely je swing.

 

DIVADLO: Pygmalion Lubina. Divadlo Pod věží pořádá v neděli 21. října od 15.30 hod. v Katolickém domě Lubina premiéru divadelní hry G. B. Shana Pygmalion. V Shawově moderní variaci je oním Pygmaliónem londýnský profesor fonetiky Henry Higgins, který si zamane, že pouliční prodavačku květin Lízu Doolittlovou, vyjadřující se otřesným jazykem trhovkyně, přetvoří v dámu, která svými způsoby (výslovností i vystupováním) obstojí i mezi těmi nejvyššími společenskými vrstvami. Rozhodnutí, učiněné částečně z plezíru a v sázce s přítelem plukovníkem Pickeringem, má však pro Higginsův život nečekané dopady – neboť zcela proměněn jejich vzájemným zápolením neodchází pouze „objekt experimentu“ Líza, ale samotný její vychovatel.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice