19. 11. 2014

 
SLOVA UŽ A DOMŮ

 

 

Vyhlášení dotačních programů. Moravskoslezský kraj vyhlašuje dotační program Podpora sportu v Moravskoslezském kraji pro rok 2015 a dotační program Podpora aktivit v oblastech využití volného času dětí a mládeže a celoživotního vzdělávání osob se zdravotním postižením pro rok 2015. Uzávěrka pro podávání žádostí do obou dotačních programů je 5. 12. 2014. Podmínky programů jsou dostupné na úřední desce Krajského úřadu Moravskoslezského kraje nebo na Odboru školství, mládeže a sportu, oddělení mládeže a sportu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, 28. října 117, 702 18 Ostrava.

 

 

Závěr „Sudkovského půlroku“ zpestří komponovaný večer. Tzv. Sudkovský půlrok v Lašském muzeu se pomalu blíží k závěru. Pár týdnů před koncem zpestří výstavu světoznámého umělce komponovaný večer, který návštěvníků představí Josefa Sudka nejen jako vynikajícího fotografa. Prostřednictvím vzpomínek jeho samého i jeho přátel, ze kterých bude číst pan Ladislav Cvíček, i prostřednictvím dobových nahrávek a filmových ukázek se příchozí vypraví do Sudkova života a dozvědí se o zásadních momentech, jež ho utvářely. Komponovaný večer, jehož součástí bude také komentovaná prohlídka výstavy, se uskuteční ve čtvrtek 20. listopadu od 17 hodin.

 

 

Kopřivničané mohou do muzeí se stokorunovou slevou. Město Kopřivnice vydává každým rokem kalendář, který distribuuje do schránek všech místních domácností. Součástí aktuálního kalendáře na rok 2014 jsou mimo jiné čtyři muzejní poukazy, s nimiž mohou Kopřivničané navštívit všechna tři kopřivnická muzea za pouhých 40 korun. Jelikož je platnost poukazů omezena pouze na letošní rok, zbývá na jejich využití už jen měsíc.

 

 

Recitál vokální skupiny STK a hostů je na programu kulturního domu ve velkém sále ve středu 19. listopadu od 19.00 hodin.

 

 

Loutkoherecký soubor Rolnička zahraje ve čtvrtek 20. listopadu od 16 hodin v malé mále kulturního domu pohádku o Koze.

 

 

Ve stejný den od 19 hodin nabízí kulturní dům ve velkém sále špionážní komedii na motivy filmu Alfreda Hitchcocka v podání brněského divadla Buranteatr. Komedie podle stejnojmenného Hitchcockova thrilleru z roku 1935 se s úspěchem hraje na londýnském West Endu už osm let. Divadelní adaptace Patricka Barlowa z roku 2005 udělala jemným posunem z běžného dobrodružného příběhu parodii na samotný žánr. Hlavním protagonistou děje je Richard Hannay, který se při své návštěvě Londýna nechtěně zaplete do špionážní aféry. Poté, co je křivě obviněn z vraždy tajné agentky, prchá před FBI a na útěku se snaží sám vypátrat skutečné vrahy. Tím roztáčí kolotoč neuvěřitelných dobrodružství.

 

 

Celorepublikové setkání parkouristů, tedy 16. Parkour Kopr Jam začíná v našem městě v pátek 21. listopadu a potrvá do neděle.

 

 

RMK vyhlásilo soutěž o nejlepší fotografie se zaměřením na vozy značky Tatra. Soutěž začala 1. listopadu a uzávěrka je 30. 4. 2015. – Snímky nejrůznějších Tater a tatřiček  je možné zasílat výhradně v digitální podobě, maximálně 5 kusů, pokud možno v co nejčistější podobě s minimálními úpravami. Nejzdařilejší snímky budou nejen prezentovány na výstavě v Technickém muzeu Tatra po skončení soutěže, ale bude z nich rovněž vytvořen kalendář pro rok 2016.

 

 

Od srpna pokračuje již třetí etapa úpravy veřejných prostranství na sídlišti Jih, ve které je zahrnut také areál starého hřbitova a muzea Fojtství. Rekonstruovány byly vybrané chodníky na ulici Máchově a Alšově a hotovy jsou také na starém hřbitově. Tam zbývá ještě doplnit nové lavičky, odpadkové koše, informační tabule a upravit zeleň. Areál Fojtství bude propojen se sportovním areálem ZŠ Alšovy. Nově v něm vznikne dřevěné podium pro kulturní a společenské akce a veřejné osvětlení. Osazení dřevěného mobiliáře a výsadba zeleně bude v obou areálech realizována na jaře příštího roku.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 29. listopadu od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody na ulici 17. listopadu od č.p.1216 až po č.p. 1228.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice