19. 12. 2016

 

Maraton psaní dopisů do 20. prosince: Dopis, který může změnit život lidem, již se ocitli v nebezpečí nebo pod útlakem, může v příštích dnech napsat každý, kdo zavítá do čajovny Mandala v Kopřivnici. Organizátorkami kopřivnického pasní dopisů jsou Nikola Chromečková a Johana Cachnínová. Organizace Amnesty International ze stovek případů, kdy jsou nespravedlivě potlačována práva člověka, vybere každý rok dvanáct, které zařadí do akce Maraton psaní dopisů. Lidé pak mohou přijít na dané místo, kde se s případy seznámí, a mohou si vybrat jeden, kvůli kterému napíší dopis adresátovi, již má možnost věc změnit. Dopisy vcelku zabírají z loňských dvanácti případů jich asi sedm bylo řešeno. Kdo chce, může zajít do Mandaly a přidat se k pisatelům dopisů.

 

Přijďte si zdarma zaplavat, zabruslit nebo zalyžovat. Vánoční dárek v podobě vstupů zdarma na tři oblíbená sportoviště se i letos rozhodlo všem milovníkům pohybu nadělit město Kopřivnice společně se Správou sportovišť Kopřivnice. Všichni milovníci pohybu, kteří nechtějí těsně před vánočními svátky a v jejich průběhu sedět doma, si mohou vyrazit zaplavat, zabruslit a dovolí-li počasí, tak také zalyžovat. Vstup zdarma na kopřivnický krytý bazén, zimní stadion a sjezdovku Červený kámen, bude umožněn hned dvakrát. Konkrétně den před Štědrým dnem, tedy v pátek 23. prosince a na Silvestra v sobotu 31. prosince. Na krytém bazéně se bude zdarma plavat před svátky v době od 10 do 19 hodin, na Silvestra pak od 8 do 12 hodin. Bruslení zdarma je v prvním termínu vyhrazen čas od 15 do 16.15 hodin, ve druhý pak od 10.15 do 11.30 hodin. Bude-li přát počasí, areál na Červeném kameni přivítá všechny nadšené lyžaře v pátek 23. prosince od 9 do 20 hodin, na Silvestra pak od 9 do 16 hodin. Při vstupu na krytý bazén a do Ski areálu bude nutné uhradit zálohu za čipový náramek nebo skipas ve výši 100 korun.

 

Celé předvánoční období můžete plnit vánoční přání dětem, o které pečuje Mobilní hospic Strom života v Novém Jičíně. Má ve své psychoterapeutické péči 37 dětí, kterým odešel v letošním roce nejbližší člen rodiny. Pomozte i jim tuto ztrátu alespoň trochu zmírnit. Děti nakreslily nebo napsaly přáníčka, co si přejí od Ježíška. Vánoční strom najdete v OC Tesco. Z přáníček si můžete vybrat to Vašemu srdci nejbližší a koupit dárek, o který si dítko napsalo Ježíškovi. Po 2 týdnech už je pod stromečkem v Kopřivnici téměř 30 dárků.

 

Tradiční tříkralová sbírka proběhne v našem městě a místních částech od 1. do 15. ledna. U nás ji zajišťuje Charita Kopřivnice. Její koledníci se prokážou platnou průkazkou a budou mít zapečetěné kasičky. Peněžité dary, které lidé do sbírky věnují, budou použity k podpoře zdravotních a sociálních projektů v našem městě a okolí.

 

Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS vyhlašuje již 2. ročník úspěšného projektu „Navrhni svoji Tatru“, který podporuje nejen technické vzdělávání v ČR a zájem veřejnosti o něj, ale také přispívá k rozvoji českého průmyslu. V rámci soutěže mohou všichni účastníci navrhovat nákladní vozidla značky Tatra nebo jejich dílčí konstrukční celky.

Soutěžící mohou vypracovávat návrhy tří témat – koncept nového hasičského/záchranářského vozidla pro rok 2020, návrh inovace v oblasti hnacího traktu (motor, převodovka) a nově také návrh kabiny některé z modelových řad TATRA FORCE či TATRA TERRA nebo nový návrh přední části (maska, nárazník) modelové řady TATRA PHOENIX. Návrhy by měly respektovat vyrobitelnost při nižších sériích a také povahu plněpohonných nákladních vozidel pro terénní či smíšený provoz. Soutěž je rozdělena na několik kategorií. Zapojit se do ní mohou studenti středních a vysokých škol, absolventi technických oborů a zájemci z řad veřejnosti. Účastníci budou moci odevzdávat své projekty skládající se z grafického, resp. konstrukčního návrhu a doprovodného textu až do 15. 5. 2017. Projekty lze zaslat dvěma způsoby: registrací a nahráním příloh do formuláře na stránkách www.tatra.cz/navrhni-tatru nebo poštou na adresu TATRA TRUCKS a.s., Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice s viditelným označením „Soutěž – Navrhni svoji Tatru“.

 

Vila Machů zve všechny na přednášku Marka Novotného – Tyrkysová bohyně Himaláje       Út 20. 12. 2016, 17:00, Kopřivnice.

 

Mateřské školy Kopřivnice zvou všechny na Dětský vánoční jarmark, jehož výtěžek bude poskytnut na dobročinné účely. Zároveň zveme všechny děti i rodiče na vánoční cinkání v 10 hodin, kterého se zúčastní děti všech mateřských škol ve městě. St 21. 12. 2016 8 .00 – Prostranství před KDK.

 

Vila Machů zve všechny na stylový večer v podání Martina Galii a jeho hostů – SWING-JAZZ-LATIN. Čt 22. 12. 2016

Kopřivnice – Kavárna Vila (bývalé loutkové divadlo) 18.00

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice