21. 5. 2021

V rámci výzvy Do práce na kole je připraven volný vstup na rozhlednu 22. a 23. 5. 2021 pro účastníky, kteří přijdou v soutěžním triku či nákrčníku.

Další informace: Kopřivnice – Do práce na kole (dopracenakole.cz)

 

Oddělení ORL v novojičínské nemocnici se stalo akreditovanou spánkovou laboratoří a pomáhá tak lidem ze tří krajů, které trápí především chrápání a spánková apnoe (OSA). Lékaři zde dokážou důkladně analyzovat příčiny nekvalitního spánku a vyřešit je řadou léčebných metod. Pacientům s OSA totiž hrozí mnohem dříve infarkt myokardu, než je to u lidí, kteří mají spánek kvalitní. Špičková léčba novojičínských specialistů může také vyřešit problémy s chrápáním, které má často negativní vliv na partnerské soužití. 

 

Město Kopřivnice získalo ocenění společensky odpovědná organizace II. Stupně a umístilo se na 3. místě v kategorii Digitální stát. Cenu si převzal 19. 5. starosta města Kopřivnice osobně v Praze na slavnostním vyhlášení Národních cen ČR, kterou připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Rada kvality České republiky. Ceny získali podnikatelé i organizace veřejného sektoru na základě toho, jak kvalitně plní potřeby a očekávání zákazníků, klientů a zaměstnanců, jak jsou efektivní, produktivní a inovativní. V případě města Kopřivnice byla zejména vyzdvižena  metodika plánování a řízení rozvoje či aktivity směřující k udržitelnému rozvoji, jako například dobrovolnické akce organizované městem či nejrůznější environmentální kampaně.

 

Stezka dobrodruha proběhne v termínu 28. – 30. května 2021. Pro děti bude připravena stezka s úkoly a v cíli je čeká odměna za účast. Karta dobrodruha, mapka a instrukce budou k vyzvednutí v týdnu 25. – 28. května 2021 od 9 – 12  13 – 17 hodin v Městském informačním centru Štramberk, Náměstí 31 .

 

Koprtoulky. V Koprtoulkách navštívíme zajímavá místa v okolí Kopřivnice, ke kterým se pojí různé báje a pověsti. Ty jsou sepsány v knize Jiřiny a Jaromíra Poláškových „Pověsti a legendy Moravy a Slezska“. V prvním díle nového pořadu Koprtoulky se podíváme na horu Kotouč nejen z pohledu vědeckého, ale také se dozvíme, co o hoře říká lidová pověst. Pořadem provází Michal Šimčík. Koprtoulky můžete zhlédnout  od 14. 5. 2021 od 16.00 h. na youtube kanále Kultura Kopřivnice.

 

Příroda se probouzí – soutěž o nejkrásnější jarní fotografii. Na konci března naše fb soutěž o nejkrásnější kopřivnickou vyhlídku skončila. Nyní vyhlašujeme v pořadí již druhou, tentokrát zaměřenou na téma jara a k životu se probouzející přírody. Vaší fantazii se meze nekladou, můžete zasílat do komentářů pod tento příspěvek fotografie kvetoucích keřů, rašících stromů, pilných včeliček, západů Slunce, mláďat rozličných zvířátek, prostě čehokoliv, co vám připomíná námi toužebně očekávaný příchod jara, a tím i turistické sezóny. Po 31. květnu, kdy soutěž ukončíme, opět vybereme šťastného vítěze, který si od nás převezme zaslouženou odměnu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice