19. 6. 2019

Ve čtvrtek 20. června se koná v pořadí 6. zasedání zastupitelstva města. Můžete jej sledovat osobně v 10. patře radnice od 16 hodin, nebo v přímém přenosu na našem kanálu KTK nebo YouTube na účtu s názvem KTKlive. V úvodu bude projednána účetní závěrka města a závěrečný účet za rok 2018. Nechybí schválení dodatku zřizovací listiny střediska sociálních služeb, rozpočtové opatření odboru rozvoje a majetku města, dohody přistoupení k dluhu či prodej pozemku a zveřejnění záměru směny části pozemku. V závěru bude projednán návrh na pořízení změny územního plánu Kopřivnice a hlasovat se bude i o jeho následném vydání.

 

Regionální kancelář API společně s agenturami CzechInvest, CzechTrade, TA ČR a městem Kopřivnice připravily na 25. června 2019 konzultační den, jehož cílem jsou individuální konzultace podnikatelských záměrů v rámci podpory pro začínající i stávají podnikatele, programů OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, konzultace k podpoře exportu či možné podpoře vědy a výzkumu ze strany agentury TAČR. Konzultace jsou bezplatné a závaznou registraci na ně je možné učinit nejpozději do 24. června 2019 na e-mailové adrese pavlina.travnickova@czechinvest.org. V registraci je nutné uvést jméno, název společnosti a kontakt. Konkrétní hodina konzultace bude potvrzena ze strany regionální kanceláře.

 

Vernisáž výstavy obrazů Zdeňka Píži Iluze skutečnosti, která proběhne v pátek 21. června v 17 hodin v Muzeu Fojtství v Kopřivnici. Malíř Zdeněk Píža žije a tvoří ve Frenštátě pod Radhoštěm. Studoval na střední průmyslové škole propagační a malbu u prof. Hiršela a PhDr. Pajurka na pedagogické fakultě v Ostravě. Tvorba Zdeňka Píži je charakteristická hledáním tajemna. Jako člen surrealistické Společnosti Karla Teiga v Praze a surrealistické skupiny Stir up v Ostravě se účastnil celé řady skupinových i autorských výstav v České republice, na Slovensku, v Rakousku, Belgii, Portugalsku, Chile a Kostarice. Věnuje se také literární tvorbě, ať už se jedná o surrealistickou poezii, nebo povídky. Výstava potrvá do 4. srpna 2019.

 

Den bez úrazů aneb cyklohrátky pro děti v Kopřivnici. Amatérský závod mladých cyklistů se uskuteční ve čtvrtek 20. června od 16.00 hod. v sadu E. Beneše. Závod započne v 16.30 hod. a od 18:00 hodin startuje závěrečný večírek s vyhlašováním výsledků pro všechny „homo cykliens“. Oceněna budou první tři místa v každé kategorii. Každé soutěžící dítě obdrží dáreček.

 

DIVADLO v Kopřivnici: Lewis Carroll, Sabina Machačová – Alenka v říši znaků. Adaptace světoznámého příběhu. Alenka následuje Bílého Králíka do říše znaků, ve které nic není tak, jak by mělo být. Obrovská housenka se jí ptá, kdo je. Alenka nedokáže odpovědět, protože se sama před chvílí několikrát proměnila. A co se stane, až potká kočičí škleb, dá si čaj s Kloboučníkem a se Zajícem nebo pokoří slavného Žvahlava? Zjistí, kým skutečně je…? Divadelní představení se odehraje ve čtvrtek 20. června od 19.00 hod. ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice. Upozornění: Inscenace není vhodná pro osoby trpící epilepsií, protože se zde ve velkém množství objevuje projekce. V inscenaci jsou užívány subbassy, které mohou u některých jedinců vyvolat zvracení.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice