21. 6. 2019

Už tuto neděli 23.6 od 15 hodin startuje finálový závod Mistrovství České republiky dvojic. Na start se postaví šest dvojic, které změří své síly každý s každým. Na startu nechybí ani kopřivnické WALBO RAILWAY, jehož barvy budou hájit Michal Škurla a oba naši junioři Jan Macek a v pozici náhradníka Roman Marek. Mimo kopřivnický tým se představí i Olymp Praha, AK Březolupy, Markéta Praha, SC Žarnovica a soukromý tým KFPD Třebusice. Na český titul si brousí zuby všechny tým včetně toho našeho. Jednoznačně nevyčnívá ani jedna dvojice a to slibuje velmi vyrovnané závody. Mezi papírové favority patří Olymp Praha, Markéta Praha či KFPD Třebosice. Ovšem ani kopřivnický tým není bez šancí. Michalu Škurlovi se v Kopřivnici daří a Honza Macek je v Kopřivnici doma a má tady dost natrénováno. Diváci vezměte cokoliv na povzbuzování a přijďte naše kluky povzbudit. V našem Fanshop stánku si můžete zakoupit klubové trička, nálepky či fandící trumpety a udělat našemu týmu skvělou atmosféru. Těšíme se na Vás v ochozech Letního stadiónu.

Startovní listina:

KFPD TŘEBUSICE

Zdeněk Holub

Norbert Kosciuch

 

WALBO RAILWAY KOPŘIVNICE

Jan Macek

Michal Škurla

Roman Marek

 

PSK OLYMP PRAHA

Josef Franc

Jan Kvěch

 

AK BŘEZOLUPY

Martin Gavenda

Martin Málek

 

AK MARKÉTA PRAHA

Petr Chlupáč

Ondřej Smetana

 

SC ŽARNOVICA

Ján Mihálik

Jakub Valkovič

 

FESTIVAL: Evropský svátek hudby v Kopřivnici. Kulturní dům Kopřivnice pořádá v pátek 21. června pro širokou veřejnost Evropský svátek hudby, který se koná v prostranství před KDK. V dopolední části vystoupí žáci, sbory a kapely místních škol. Během odpolední části od 17.00 hod. zahraje kapela RukyNaDudy, od 19.00 hod. Vladivojna La Chia a ve 21.00 hod. vystoupí Kamil Střihavka & Leaders. Za nepříznivého počasí se akce přesouvá do Kulturního domu. Vstup volný.

 

PŘEDNÁŠKA: Terapie tmou, Kopřivnice. Je jí radostí dělat průvodce a podporu každému odvážnému při pobytu ve tmě, kde sama strávila krásných dvanáct dní. O této hluboké zkušenosti a účincích terapie si s vámi bude povídat Dominika Pávková. Pobyt ve tmě je účinnou prevencí proti civilizačním nemocem, onkologickým onemocněním, cukrovce, syndromu vyhoření. Regeneruje, restartuje mysl, vytřídí myšlenky na důležité a méně důležité. Rozvíjí citlivost všech smyslů – zraku, sluchu, čichu, hmatu i chuti. Jste sami se sebou a máte příležitost poznat sebe, ale ne pouhým pohledem do zrcadla, jak děláme každé ráno. Pohled se otočí do našeho nitra, kde jsou ukryté ty pravé poklady. Přednáška Dominiky Pávkové v rámci Divotvůrny Kopřivnice se uskuteční v pátek 21. června od 17.00 hod. Divotvůrnou Kopřivnici naleznete na ulici Kadláčkova 553.

 

Selské rebelie na hukvaldském panství roku 1695. V rodném domě Leoše Janáčka (dnešní Informační centrum Hukvaldy) se uskuteční křest nové knihy Jiřího Tichánka a Miroslava Bittera Selské rebelie na hukvaldském panství roku 1695. Akce se uskuteční v pátek 21. června.

PRO DĚTI: Svatojánek 2019 | Příbor

 

Navštivte kouzelný pohádkový les s královnou podsvětí, vodními vílami, druidy, babkou kořenářkou a čarodějnicemi. Na konci cesty Vás čeká Svatojánek a jeho poklad a to v pátek 21. června. Start u Mexického splavu – směr Orinoko v 17.00 hod. Startovné 10 Kč za dítě. Akce se uskuteční pouze za pěkného počasí.

 

VERNISÁŽ: Iluze skutečnosti v Kopřivnice. Malíř Zdeněk Píža žije a tvoří ve Frenštátě pod Radhoštěm. Studoval na střední průmyslové škole propagační a malbu u prof. Hiršela a PhDr. Pajurka na pedagogické fakultě v Ostravě. Tvorba Zdeňka Píži je charakteristická hledáním tajemna. Jako člen surrealistické Společnosti Karla Teiga v Praze a surrealistické skupiny Stir up v Ostravě se účastnil celé řady skupinových i autorských výstav v České republice, na Slovensku, v Rakousku, Belgii, Portugalsku, Chile a Kostarice. Věnuje se také literární tvorbě, ať už se jedná o surrealistickou poezii, nebo povídky. Vernisáž výstavy obrazů Zdeňka Píži.se uskuteční v pátek 21. června od 17.00 hod. v muzeu Fojtství. Výstava potrvá do 4. srpna 2019.

 

KONCERT: 3. letní hudební podvečer v piaristických zahradách. Tradiční hudební podvečer v piaristických zahradách proběhne v pátek 21. června od 19.00 hod. V programu zazní známe filmové melodie 20. století. Účinkují Alena Obrusníkova, Milan Sklenovský a Příborské žesťové kvinteto.

 

Svatojánská noc na Hukvaldech. V pátek 21. června od 19.00 hod. se můžete těšit na mystickou noc v doprovodu svatojánské vatry, šermířských soubojů a ohňové show, která se uskuteční na hradě Hukvaldy. Vystoupí skupina historického šermu Allegros a skupina dobové hudby Děvětsil.

 

Koncert filmové hudby ve Štramberku. Symfonická filmová hudba pod Trúbou v podání žákovského orchestru NOTA ZUŠ Zdeňka Buriana proběhne v pátek 21. června od 21.30 hod v amfiteátru Pod starou věží. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do kina na náměstí.

 

DIVADLO: Rytíř Hroznata a Čert ve Štramberku. Dětský soubor Divadlo Pod věží Štramberk si pro všechny malé i velké děti připravil divadelní pohádku Rytíř Hroznata a Čert dne 22. června od 15.00 hod. v Kulturním domě Štramberk.

 

Myslivecké odpoledne, Svatojánské ohně a Metání metel v Příboře. V sobotu 22. června od 14.00 hod. se můžete těšit na tradiční myslivecké odpoledne, od 16.00 hod. si středisko LUNA Přibor hry pro děti, zahraje country kapela Čeladěnka a na závěr celého dne společně zapálíte vatru. Dospělí pak mohou zkusit metání metel přes řeku Lubinu. Akce se koná za každého počasí.

 

Výlet do renesanční Evropy, Hukvaldy. Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka pokračuje v sobotu 22. června na hradě Hukvaldy. Ensaláda – v doslovném překladu „salát“, je typickou španělskou madrigalovou formou, navíc velmi hravou! Famózní dílo španělského renesančního autora Matea Flechy vydal v roce 1581 jeho synovec tiskem v Praze. Posluchačský zážitek z tohoto večera pak ještě umocní umělecký přednes madrigalových textů v podání Valérie Zawadské. Za nepříznivého počasí se koncert přesouvá do sálu ZŠ Leoše Janáčka v Hukvaldech. Vstupenky zakoupíte u autorizovaných prodejců nebo online na MHFLJ.

 

PŘEDNÁŠKA: Řízená degustace Modrého vinařství |v Kopřivnici. Máte rádi víno? Pak pro Vás máme další skvělou příležitost, díky které můžete ochutnat několik vzorků vín, a přitom shlédnout videoprojekci a poslechnout si odborný výklad o víně a jeho zpracování, kterými řízenou degustaci doplní degustátor Marian Čížek. Přijďte v sobotu 22. června do Vily Machů. Akce začíná 18.00 hod. Degustace zahrnuje ochutnávku 12 vzorků vín s videoprojekcí, odborný výklad o víně a technologii zpracování.

 

KONCERT: Benefiční koncert v Příboře. V sobotu 22. června od 18.00 hod, v kostele sv. Valentina vystoupí Vojtěch Trubač, Alžběta Falcníková a Judita Šprochová. Během večera zazní hudba varhanních mistrů Pachelbela, Buxtehudeho a Brixiho, instrumentální skladby Plattiho, Bacha, Piazzoly a Albinoniho. Vstupné dobrovolné. Výtěžek bude věnován na pořízení invalidního vozíku.

 

Veselá pouť aneb prázdniny jsou tady! Přijďte v neděli 23. června na hrad Hukvaldy a společně oslavte zahájení letních prázdnin s loutkovým revue. Už samotný název nás zavádí tam, kam děti s rodiči velice rádi chodí – do světa hudby, kolotočů a říše cizokrajných zvířat. Na pouti se s vámi setkají také dvě roztomilá strašidla Kryšpín a Táhlo, ježibaba a neposední hadi. V představení nás navštíví Jů a Hele a společně se přeneseme do míst plných kouzel, zábavy a legrace. „Hola, hola, pouť vás volá!“.

 

Komentovaná prohlídka Štramberkem. Pojďte se projít po nejzajímavějších místech města Štramberk a to v neděli 23. června. Sraz v 14.00 hod. na náměstí u kašny. Nenechte si ujít procházku horským městečkem plným roubenek. Dozvíte se to nejzajímavější z historie města a zjistíte, proč se městečko nazývá „Moravský Betlém“. Poznáte tajemství starobylých zákoutí lemovaných roubenými chalupami. Seznámíte se s tradicí pivovarnictví ve Štramberku. Zjistíte, jak se pečou zaručeně pravé Štramberské uši a mnoho dalšího.

 

Komentovaná prohlídka: Vilém Heckel 100+1 v Kopřivnici. Poslední rozloučení s výstavou Viléma Heckla. Během komentované prohlídky budete mít možnost naposledy vidět všechny tři části výstavy. Na konci si společně pustíte několik krátkých dokumentárních filmů. Akce se uskuteční v neděli 23. června od 15.00 hod. v Lašském muzeu.

 

Lidové balady v hudbě, Hukvaldy. Hudební zpracování lidových balad v dílech našich klasiků je umocněno scénickým provedením, videoartem a mimořádným obsazením sólových pěveckých partů v Kytici Bohuslava Martinů. To vše v neopakovatelné atmosféře stmívající se hukvaldské obory. Taneční složky se ujme legendární soubor Hradišťan. Akce se koná v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka a to v neděli 23. června.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice