24. 6. 2019

 

Pietní akt u příležitosti výročí popravy Milady Horákové se konal 24. 6. v 10 hodin u ZŠ nesoucí její jméno.

 

Dne 25. 6. od 8 do 14 hodin bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Štramberské č. p. 118, 263,119.

 

Dne 28. 6. od 7:30 do 15:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v Mniší č.p. 217, 218, 45, 68, 70, 81, 86 a 94.

 

MŠ Jeřabinka chystá v pondělí 24. 6. přednášku pro rodiče Beseda v zahradě: Jídlo, léto, mozek, spánek, svačinky. Od 16.00 do 18.00

 

Projket aktivní senior pokračuje na minigolfovém hřišti ve středu St 26. 6. 2019

 

Konzultační den pro podnikatele 25. 6. 2019 připravuje Regionální kancelář API společně s agenturami CzechInvest, CzechTrade, TA ČR a městem Kopřivnice. Konzultace jsou bezplatné, závaznou registraci na ně je možné učinit nejpozději do 24. 6. 2019 na pavlina.travnickova@czechinvest.org. V registraci je nutné uvést jméno, název společnosti a kontakt. Konkrétní hodina konzultace bude potvrzena ze strany regionální kanceláře.

 

Kopřivničtí zastupitelé 20. 6. schválili účetní závěrku a závěrečný účet města za rok 2018. Zastupitelé také schválili vydání nového územního plánu města Kopřivnice.

 

Dne 27. 6. proběhne v Kopřivnici testování nové patentované mikrovlnné technologie na opravy výtluků.

 

Odstartovaly registrace závodníků na Běh rodným krajem Emila Zátopka, koná se 21. 9. 2019.

 

O víkendu se ve Větřkovicích realizoval sběr dat v projektu ISSP. Zadavatelem je Sociologický ústav Akademie Věd České republiky. ISSP je mezinárodní výzkumný program, který probíhá každý rok na různé okruhy otázek (např. sociální sítě, náboženství, rodina). V tomto roce je výzkum zaměřený na sociální nerovnosti. Vybrané domácnosti byly na základě pravděpodobnostního výběru zařazeny do projektu a byly osloveny, aby se zúčastnily dotazování. Realizaci výzkumu probíhá v souladu s platnou právní legislativou a zajištuje ji agentura SC&C. Do projektu je letos zapojeno 45 zemí včetně České republiky. Na tento dotazník nyní odpovídají lidé v 1 800 vybraných domácnostech v celé České republice. Ve Větřkovicích bylo vybráno 19 adres, 2 dotázaní odmítli spolupráci, na 8 adresách nikdo nebyl doma, takže se podařilo zdárně vyplnit 9 dotazníků. Průzkum byl tímto u nás ukončen.

 

Z horkého léta mají radost především provozovatelé koupališť. Od 7. června mohou lidé trávit tropické dny na koupališti v Kopřivnici, to se stalo chladivou oázou jak pro místní, tak pro sousední Štramberk, neboť pro letošní sezonu se kvůli havarijnímu stavu neotevře areál na Libotíně. Kopřivnice svým návštěvníkům účtuje letos za návštěvu o desetikorunu vyšší vstupné než vloni. Další novinkou je dopolední vstupné. Návštěvníkovi, který prokazatelně opustí areál do 13 hodin, bude vrácena část vstupného. I letos bude v nabídce rodinné vstupné, které je určeno pro dva platící dospělé a tři děti zdarma. Lidé budou moci využívat permanentky, které mají i pro bazén, který je již uzavřen. Pro děti byla u brouzdaliště postavena pirátská loď na hraní. Provoz koupaliště zůstává zachován jako v předchozích letech, bude otevřeno od 9 do 20 hodin až do konce srpna.

 

Jak bude vypadat prázdninový provoz na kontaktním místě? V průběhu července a srpna dojde pouze k jednodennímu omezení – v pátek 19. července bude kontaktní místo zavřeno, jinak pro své záležitosti můžete využívat hodiny pro veřejnost tak jako po celý rok – v pondělí a ve středu je otevřeno od 9. do 17 hodin a v pátek od 8 do 11 hodin. Provoz redakce také nebude omezen, své dotazy a připomínky, pozvánka na akce, dotazy pro starostu můžete zasílat na adresu redakce studio@ktk.cz, vysílání domácích a regionálních magazínů v našem programu budeme připravovat v prázdninovém režimu, premiery jsou připraveny na 5. 7., 26. 7., 9. 8. a 30. 8. Podrobné rozpisy najdete na www.ktkstudio.cz

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice