19. 9. 2018

 

Po osobnostech kultury se v Kopřivnici chystá další oceňování. Tentokrát na řadu přijdou osobnosti sociální oblasti.
Ocenění práce těch, kteří působí v sociální oblasti, není ve městě automobilů žádnou novinkou. Letos se uskuteční již po čtvrté. V současné době radnice sbírá nominace. „Lidé mohou nominovat nejen zaměstnance sociálních služeb, ale i pracovníky vykonávající sociální práci na úřadech, ve zdravotnických, školských či jiných zařízení. Navrženi na ocenění mohou být i dobrovolníci působící v sociální oblasti v Kopřivnici, nebo lidé působící ve prospěch seniorů, osob se zdravotním postižením, osob ohrožených sociálním vyloučení, vykonávající činnost pro občany města Kopřivnice včetně místních částí nebo pečující osoby, které působí nad rámec péče o svého rodinného příslušníka,“ uvedla za organizátory Pavla Zrunková, pracovnice odboru sociálních věcí a zdravotnictví.
Návrhy na ocenění mohou jednotlivci i organizace podávat dvojím způsobem, a to elektronicky přes formulář zveřejněný na webových stránkách města, nebo písemně přímo na odboru sociálních věcí. „Následně o nominovaných bude jednat řídící skupina komunitního plánování, která své doporučení předá radě. Ta rozhodne o tom, kdo bude oceněn,“ doplnila Pavla Zrunková s tím, že uzávěrka nominací je stanovena na čtvrtek 20. září. Slavnostní předání ocenění a vyhlášení osobnosti v sociální oblasti je naplánováno na čtvrtek 18. října.

 

Ostrava se letos od 26. do 29. září stane podvanácté místem konání jednoho ze závodů světové krasobruslařské série juniorů Junior Grand Prix. Konat se tu bude pátý závod ze série zahrnující celkem sedm soutěží plus finále, které se letos uskuteční ve Vancouveru v Kanadě. V Ostravě se finále uskutečnilo v roce 2005. Od roku 1997, kdy Mezinárodní bruslařská unie (International Skating Union, zkráceně ISU) seriál poprvé odstartovala, se Junior Grand Prix konalo v Ostravě 11krát. Krasobruslařkou událost podpoří také Moravskoslezský kraj, a to částkou půl milionu korun.

Častěji než v Ostravě se nikde na světě závody ISU série Junior Grand Prix nekonaly. Na pomyslné druhé příčce jsou shodně s devíti závody polský Gdaňsk a chorvatský Záhřeb. Zemí, kam se sjížděly juniorské špičky světového krasobruslení, je zatím 35. Věk startujících závodníků se na Junior Grand Prix pohybuje od 13 do 19 let (výjimkou je 21 let pro ženy u tanců a sportovních dvojic). Šest nejlepších závodníků série v každé kategorii postoupí do finálového závodu „ISU Grand Prix of Figure Skating Final“ juniorů a seniorů.

 

Divotvůrna v Kopřivnici chystá workshop s Šárkou Laštovičkovou, jak si snadno a rychle vyrobit do podzimních a zimních zásob léčivé bylinné tinktury, med a víno – 6. září 2018 od 17.30 hod.

 

Pionýři v Kopřivnici zvou na den otevřených dveří v pátek 7. 9.

 

Hospůdka na Koupališti, Hukvaldy zve v pátek 7. 9. od 18 hodin na koncert Záviše na Hukvaldech s hostem Jakubem Tichým, v sobotu pak na hradě vypukne vinobraní a 2. ročník slavnosti vína a burčáku v doprovodu lidové muziky.

 

Akademie třetího věku – zimní semestr 2018/2019 – 17. ročník. Přihlášky budou k dispozici v čítárně knihovny. Počet účastníků je omezen, o pořadí rozhoduje datum podání přihlášky a zaplacení kursu.

Historie i současnost středního školství v Kopřivnici. Vždy ve středu od 15:30, Akademická posluchárna.

Kapitoly z etnografie a dějin našeho regionu, Muzeum Novojičínska. Vždy ve středu od 15:30, Akademická posluchárna.

České dějiny a jejich souvislosti II, Virtuální univerzita třetího věku. Vždy v úterý: od 9 hodin a od 11 hodin, Akademická posluchárna. Garant: Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze. Vedoucí lektor: prof. PhDr. Zdeněk Beneš, CSc.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice