2. 1. 2015

 

Vedení města si rozdělilo úkoly.

Nové vedení města Kopřivnice si rozdělilo kompetence ve vztahu k jednotlivým samosprávným agendám. S tím, za jaké oblasti bude v následujících čtyřech letech zodpovědný starosta a za jaké místostarostové, byli včera seznámeni zastupitelé.

 

V působnosti starosty (a dřívějšího místostarosty) Miroslava Kopečného zůstává rozpočet, finance a sport. Nově má na starost také strategické řízení, územní plánování, rozvoj podnikání, investice a dopravu, vnější vztahy, mezinárodní vztahy, marketing, cestovní ruch a muzejnictví.

 

Do gesce 1. místostarostky Dagmar Rysové spadá, stejně jako v předchozích čtyřech letech, bytové hospodářství, kultura a projekt Zdravé město. V aktuálním volebním období je zodpovědná rovněž za správu majetku, komunální služby, energetiku a školství.

 

Nová tvář vedení města, 2. místostarosta Stanislav Šimíček, bude pečovat o sociální oblast, místní záležitosti veřejného pořádku, životní prostředí, vodovody a kanalizace. Mimo to je garantem za záležitosti místních částí Lubiny, Vlčovic a Mniší.

 

Všichni dlouhodobě uvolnění členové zastupitelstva se budou podílet také na rozvoji města a místních částí, informovanosti občanů, budou koordinovat městské projekty a plnění úkolů zabezpečovaných městským úřadem. Priority nového vedení vycházejí z koaliční smlouvy a patří mezi ně rekonstrukce městského centra, pokračování revitalizace ulice Štramberské, optimalizace využití městských budov, zřízení služby Domova pro seniory, podpora sportu a modernizace sportovišť, revize územního plánu, optimalizace parkování, řešení bezpečnosti pohybu chodců či zvyšování kvality služeb radnice.

 

 

Město opakuje výzvu k prodeji třípokojového bytu s bezbariérovou úpravou na ulici Sokolovské 405. Bytová jednotka o celkové ploše 110 m2 se prodává do osobního vlastnictví. Byt je rozčleněn na 3 pokoje, předsíň, vstupní předsíň a kuchyň, koupelna s toaletou je upravena pro vozíčkáře. Minimální nabídková cena je 1.278.000 Kč a přihlásit se mohou osoby starší 18 let bez dluhů vůči městu. Nabídky je nutno odevzdat do  23. 01. 2015. do 16:00 hodin na oddělení bytové správy.

 

 

Do 13. ledna v čítárně ještě ke zhlédnutí pokračování prosincové výstavy Doteky andělů.

 

 

Kontaktní místo KTK bude z provozních důvodů v době 23. 12. 2014 do 8. 1. 2015 UZAVŘENO.

 

 

Zápisy do škol i školek budou v příštím roce pouze jeden den. V roce 2015 budou zápisy nejen do mateřských škol, ale nově i do základních škol jednodenní. Jako první proběhnou ve čtvrtek 5. února zápisy do všech základních škol nejen v Kopřivnici, ale i v Lubině a Mniší. Termín zápisů do mateřských škol stanovila rada na svém posledním jednání 2. prosince na úterý 31. března. V tento den budou moci rodiče podávat přihlášky na umístění svých dětí buď do Mateřských škol Kopřivnice, p. o., nebo do ZŠ a MŠ 17. listopadu, p. o.

 

 

Tříkrálový novoroční koncert provede v neděli 4. 1. 2015 Sdružení hudebníků dechového orchestru města Štramberka.

 

 

Město Štramberk a Sdružení hudebníků dechového orchestru města Štramberka vás srdečně zvou na slavnostní Tříkrálový novoroční koncert. Hosty koncertu jsou Vladimír Studnička a Karel Bria, letošní jubilanti. Neděle 4. ledna 2015 v Kulturním domě ve Štramberku Začátek koncertu v 16:00 hodin.

 

 

Na třiceti beskydských místech od slovenské Babí hory až po Hukvaldy čekají na turisty známí herci Marián Labuda a Norbert Lichý. Prostřednictvím netradičního mluveného průvodce všem přibližují spoustu zajímavostí o Beskydech a doporučují zajímavé tipy na výlety. Stačí mít s sebou chytrý telefon s QR čtečkou, sejmout z cedulky kód a zaposlouchat se do příjemného povídání. Oba herci připravili celkem třicet povídání, které si lidé mohou spustit na více než padesáti místech v Euroregionu Beskydy. Přesný seznam lokalit naleznou turisté na internetových stránkách slysimebeskydy.cz.

 

 

 

Římsko-katolická farnost ve Štramberku vás srdečně zve na vánoční koncert Komorního sboru Masarykova gymnázia Příbor pod názvem Vánoční kolébání /autorská pastorela Blanky Hrubé/. Koncert se uskuteční v sobotu 10. 1. 2015 v 16:00 v kostele sv. Kateřiny ve Štramberku.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice