5. 1. 2015

 

Hledá se Žena regionu 2014. Nominujte své favoritky. Máte ve svém okolí nějakou výjimečnou ženu, kterou byste rádi ocenili? V plném proudu jsou nominace na další ročník celonárodní soutěže Žena regionu. Ta je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají ostatním a ještě při tom zvládají péči o rodinu. Cílem soutěže Žena regionu je ocenit úsilí výjimečných žen, zviditelnit jejich práci a aktivity. O titul Žena regionu se mohou ucházet ženy v kategoriích: podnikání, politika a veřejná správa, vzdělávání, věda a výzkum, zdravotnictví a charitativní činnost, umění, kultura a sport. Informace o soutěži, nominacích i způsobu hlasování naleznete na www.zenaregionu.cz.

 

 

Lékařská záchranka v kraji vyjížděla na přelomu roku ke 342 případům, což je o přibližně dvacet procent více, než je dlouhodobý průměr. Na Novojičínsku ošetřovala posádka ZZS muže, znaveného alkoholem a zraněného na hlavě po pádu už v průběhu silvestrovského dopoledne. V průběhu novoročních oslav zasahovali záchranáři v MS kraji u desítky poranění vzniklých při odpalování zábavní pyrotechniky. Jednalo se o zranění horních končetin nebo hlavy, v jednom případě těžkého charakteru, v ostatních lehkého nebo středně závažného. Polovina těchto úrazů se odehrála v Ostravě, další pak na Novojičínsku a Frýdecko-Místecku. S diagnózou opilosti či otravou alkoholem muselo být v našem kraji záchrannou službou ošetřeno devět osob, mezi nimi i dva dospívající. Protialkoholní záchytné, které provozuje ZZS MSK, přijaly celkem osm osob. V PZS Karviná byly od včerejška do dnešního rána umístěny tři osoby, PZS Opava jich přijala pět.

 

 

Nepravé tisíci korunové bankovky udala doposud neznámá osoba v obci Mniší a Tichá na Novojičínsku. Poslední výskyt a zachycení dvou kusů bankovek byl zaznamenán 26. 12. 2014 v restauračních zařízeních. Pachatel je použil při placení za zakoupené občerstvení. Případ vyšetřují novojičínští policisté s podezřením ze spáchání zločinu padělání a pozměňování peněz v součinnosti s oddělením hospodářské kriminality.  Samotnému pachateli hrozí za toto jednání až 8letý trest odnětí svobody.

 

 

Hochtief drží pohotovost kvůli případným problémům s dodávkami tepla. Modernizace tepelných sítí města Kopřivnice je ukončena. Na začátku prosince převzala společnost Teplo Kopřivnice stavbu od zhotovitelské společnosti Hochtief CZ a do konce března bude probíhat zkušební provoz. Závady v objektech odběratelů je zhotovitel povinen odstranit do 31. března 2015 a na venkovních plochách do 30. června 2015.

 

 

Městská knihovna Kopřivnice ve spolupráci se ZŠ sv. Zdislavy pořádá výstavu fotografií Doteky andělů. Vystaveny budou fotografie ze soutěže o nejlepší fotku na přebal hudebního CD „Doteky andělů“ nazpívaného žáky ZŠ sv. Zdislavy v roce 2013 k výročí 20 let vzniku školy. Výstavu je možno zhlédnout v čítárně knihovny v kulturním domě do 13. ledna 2015. (Otevřeno Po, Út, Čt, Pá 7:30-12:00 a 12:30-18:00).

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice