2. 10. 2017

 

Při ranním požáru v ubytovně ve Studénce hasiči zachránili sedm osob, tři utrpěly zranění. Pět jednotek hasičů zasahovalo v pondělí 2.10.2017 brzy ráno u požáru bytu 1+1 v ubytovně ve Studénce-Butovicích. Hasiči odtud zachránili celkem sedm osob, další dvě evakuovali, tři osoby se zranily – nadýchaly se kouře. Předběžná škoda byla odhadnuta na 700 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření. Operační středisko hasičů bylo o požáru v ubytovně, kterou využívají především osoby vyššího věku, informováno v pondělí krátce před půl pátou ranní. Do Butovic vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Nový Jičín a Bílovec, společně s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů – Studénka, Fulnek a Bílovec. Hořelo v bytě 1+1 ve 2. patře ubytovny (3. NP). Hasiči vedle hašení požáru prozkoumali celkem 12 bytových jednotek. Lokalizace a likvidace požáru byly nahlášeny během pondělního dopoledne. Poslední jednotka – dobrovolní hasiči ze Studénky – odtud odjížděla v 10 hodin dopoledne.

 

Zdravé město Kopřivnice, CykloArt bike club a dětské zastupitelstvo Vás zvou na cyklohrátky, které se budou konat ve středu 4. října v centru města. Registrace proběhne od 15:30 hodin. Tato akce je určena dětem od 4 do 15 let, které budou rozděleny do 3 kategorií.

 

Další akce, která probíhá pod záštitou Zdravého města je Cvičení pro dospělé zdarma. Přijďte si zacvičit do parku E. Beneše každé pondělí – v sudý týden od 17:00 hodin a v lichý týden od 10 hodin dopoledne až do 13. listopadu. S sebou si vezměte sportovní oblečení a pití.

 

Soutěž KTK s penzionem Vila Machů, o 2 x 2 vstupenky na přednášku  Jiřího Grygara Pohledy do nebe, 

která se koná 7. 10. 2017 v 17:00 hod.

 Soutěžní otázka: Jak se jmenoval dokumentární seriál s Jiřím Grygarem, který vysílala Slovenská televízia v 80. a 90. letech a podle kterého byla napsána také knižní publikace, doplněná ilustracemi Karla Saudka?

  1. A) Vesmírne laboratorium
  2. B) Zlaté století astronomie
  3. C) Okna vesmíru dokořán

 

Výherci:

1/ Jarmila Hánová

2/ Julie Hanzelková

Ceny si můžete vyzvednout v redakci televizního studia v Kopřivnici na ulici Záhumenní č. p. 1152 do 6. 10. 2017.

Info:  studio@ktk.cz , 595 179 140

 

Soutěž KTK s Autoklubem ploché dráhy, o 3 x 2 vstupenky na Mistrovství České republiky na dlouhé ploché dráze,

na letním stadionu v Kopřivnici, v neděli 8. 10. 2017 od 13:00 hod. 

 

Otázka pro dnešní soutěž se úzce dotýká této soutěžní kategorie: Jaký je rozdíl mezi dlouhou plochou dráhou a klasickou plochou dráhou?

A/ Motorka je oproti strojům z klasické dráhy o kousek kratší.

B/ Závod se jede na 6 kol

C/ Motorka je oproti strojům z klasické dráhy o kousek delší a má dvourychlostní převodovku.

Odpovědi zasílejte prostřednictvím SMS na telefonní číslo 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz

Ve tvaru vaše jméno – odpověď. Uzávěrka je ve středu 4. 10. 2017 v 10:00.

 

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se letos uskuteční v pátek 20. a v sobotu 21. října. Své zástupce má na kandidátkách v Moravskoslezském kraji, tak jako v každých volbách do Poslanecké sněmovny, také Novojičínsko.

Za ANO je na 4. pozici ředitel exportní divize Jiří Strýček (58 let) z Nového Jičína, „čtyřkou“ je rovněž Dana Váhalová (51 let), současná poslankyně ze Starého Jičína kandidující za ČSSD. Na kandidátce ČSSD je ještě na 10. místě Robert Halamíček (38 let), vedoucí výroby z Frenštátu pod Radhoštěm.Také KSČM má na kandidátce pro Moravskoslezský kraj v první desítce dva kandidáty z Novojičínska. Jsou jimi na 3. pozici Ivan Žárský (42 let), učitel z Oder, a na 9. místě Petr Havránek (39 let), manažer ze Studénky. ODS nasadila na 4. pozici Jakuba Jandu (39 let), reprezentanta ve skoku na lyžích z Frenštátu pod Radhoštěm, na kandidátce KDU-ČSL je s číslem 5 místostarostka Příbora Dana Forišková (61 let) a s číslem 10 Jaroslav Perútka (53 let), podnikatel z Nového Jičína. TOP 09 má na 7. pozici Tomáše Veličku (49 let), z Bílovce, který působí jako ředitel Poradny pro primární prevenci.Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury má na 8. místě kandidátky pro Moravskoslezský kraj Jiřího Jankota (48 let) z Nového Jičína, jednatele společnosti, u Pirátů je na 3. pozici IT manažer Jiří Demel (59 let) z Příbora. Zelení mají jako „jedničku“ Ivana Bartoše (60 let), krajinného experta a projektanta ze Studénky, a na 3. pozici Ondřeje Syrovátku (38 let), místostarostu Nového Jičína. Na pozici číslo 1 je také Radomír Klein (50 let) z Oder-Veselí, ředitel soukromé společnosti, který kandiduje za Svobodné.

Kandidáti z Novojičínska se objevují také na dalších kandidátkách, u nichž se ale dá stěží předpokládat, že získají potřebný počet hlasů. Marcela Dröhslerová (54 let) z Kopřivnice kandiduje na 2. pozici za Cestu odpovědné společnosti, Lumír Štěpán (27 let) z Kopřivnice je 6. na kandidátce Radostné Česko, Radomil Bodzsar (60 let) z Mošnova kandiduje jako číslo 4 za Rozumné, na kandidátce ODA jsou dokonce tři jména z Novojičínska, jako číslo 5 Lumír Pospěch (58 let) z Kopřivnice, číslo 6 má Michal Gaydicza (49 let) z Nového Jičína a na 8. pozici kandiduje Miriam Zemanová (63 let) z Kopřivnice. Dobrá volba 2016 má jako „jedničku“ Milana Petráše (44 let) z Ženklavy, Sportovci jako „pětku“ Jiřího Rašku (49) z Frenštátu pod Radhoštěm a za DSSS kandiduje na 5. místě Radim Sobotík (40 let) z Kopřivnice.Na kandidátkách jsou samozřejmě i další kandidáti, avšak nikoliv do desáté pozice. O tom, kdo nakonec usedne do poslanecké sněmovně, se rozhodne zhruba za měsíc.

 

Životně důležité přístroje pro sledování dechu čerstvě narozených dětí získalo dětské oddělení v Nemocnici Nový Jičín. Deset nových monitorů dechu Babysense v celkové hodnotě 29 700 korun předala zástupcům nemocnice Nadace Křižovatka. V České republice umírá na syndrom náhlého úmrtí (SIDS) každým rokem okolo deseti dětí. Jedna z uváděných příčin tohoto syndromu může být drobná změna v mozku dítěte, která vede k problémům s dýcháním či krevním oběhem. Pokud se k takovéto anomálii přidá některý z rizikových faktorů, může dojít k úmrtí dítěte. Maminky by měly pro jistotu monitory v domácím prostředí používat zhruba do jednoho roku věku dítěte, poté se již syndrom náhlého úmrtí neobjevuje.

 

Lašské muzeum přibližuje část tvorby renesančního Eduarda Ingriše. Opravdu renesančního člověka Eduarda Ingriše představuje veřejnosti Lašské muzeum. Expozici do Lašského muzea zapůjčilo zlínské Muzeum jihovýchodní Moravy. Výstava vynikajících snímků z nejrůznějších období Ingrišova života byla zahájena v pátek 22. Září. Eduard Ingriš se narodil 11. února 1905 a již mezi dvěma světovými válkami se z něj stal uznávaný operetní autor a dirigent, jehož tvorbu znalo celé Československo. K jedním z jeho nejslavnějších počinů patří píseň Teskně hučí Niagara. Coby filmař spolupracoval například s americkými filmovými studii, s Ernestem Hemingwayem se podílel na natáčení filmu Stařec a moře.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice