4. 10. 2017

 

Centrum Balsamina zve na první z přednášek paní psycholožky Stanislavy Podžorné s názvem Sourozenecké konstelace. Každý jsme od narození až do smrti dítětem svých rodičů, a není jedno, kolikátým dítětem se narodíme! Postavení v rodině nás předurčuje k určitým povahovým rysům, vlastnostem, našim schopnostem. A naopak – postavení v rodině mohou předurčovat naše opakující se problémy, na které v životě narážíme, ať už ve vztazích, v práci, v rodinném prostředí. A to, co znám, s tím mohu něco udělat. Přednáška proběhne ve středu 4. 10. od 17.30.

 

Moravskoslezští radní schválili kotlíkovou dotaci první více než pětistovce žadatelů. Mezi domácnosti rozdělili 62,5 milionu korun. Peníze žadatelé dostanou poté, co si svůj kotel nechají vyměnit a předloží závěrečný účet. Seznamy schválených žadatelů jsou k dispozici i na www.lokalni-topeniste.msk.cz Peníze kraj lidem proplatí až po výměně kotle a předložení závěrečného vyúčtování. Zároveň mohou o dotaci, na kterou se váže rovněž sedmiapůltisícový příspěvek kraje a různě vysoké bonusy měst a obcí, žádat i další zájemci. Krajský úřad v současné době eviduje 5 723 žádostí v celkové výši zhruba 592 milionů korun. Rozdělit však může bezmála 900 milionů. Dotace pokryje nejméně tři čtvrtiny nákladů. Podporovanými topeništi jsou automatické kombinované kotle, kotle jen na biomasu, kondenzační plynové kotle a tepelná čerpadla.

 

Kopřivničtí hasiči postoupili do závěrečného finále VII. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku. Výsledné pořadí finalistů vzejde z veřejného hlasování, které potrvá až do 31. října. Mezi vítěze bude opět rozděleno jeden milion sedm set padesát tisíc Kč a hasičská technika v hodnotě 600 tisíc Kč. Pokud chcete naše hasiče podpořit, hlasujte na stránkách soutěže www.adhr.cz v oblasti sever Moravy.

 

Posledního srpna skončila 5. Sbírka vršků od běžných PET lahví na pomoc nemocnému dítěti. Malé plastové zátky tentokrát mohou zajistit velkou pomoc pětiletému Jiříkovi z Frenštátu p. R., který v Kopřivnici navštěvuje ZŠ a MŠ školu Motýlek. Malý Jirka trpí od narození středně těžkou mentální retardací se sekundárním vývojem autistického spektra. Sbírka by měla přispět na zakoupení digitálního naslouchadla. Celkem bylo nasbíráno 1221 kg a na účet města byla zaslána částka 8 547 Kč. Kopřivnice tuto sbírku tentokrát spojí s příspěvky od dalších dárců, mezi které patří i město Frenštát pod Rad.

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí nájem jednoho bytu na ulici Alšově za podmínky přistoupení k dluhu. Byt o velikosti 1+3 je určen stávajícím nájemcům městského bytu a to páru mající v péči alespoň dvě nezletilé děti. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 9. října do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy, kde také obdržíte formulář přihlášky.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že na ulici 17. listopadu č.p. 314, 1216 – 1219 bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. října od 7:45 – 15:30 hodin.

 

Hodně zmatečně skončilo ve čtvrtek jednání zastupitelů Frenštátu pod Radhoštěm o tom, jestli firmě Synot umožní provozování kasina v hotelu Vlčina. Po takřka hodinu a půl trvajícím dohadování neodhlasovali nic – povolení kasina, jeho odmítnutí, ani odročení bodu na příští jednání. Nová Vlčina zůstává prázdná, ruleta se v ní zatím roztáčet nebude. Vlčina v době socialismu patřila do sítě Interhotelů spadajících pod cestovní kancelář Čedok. V roce 1946 ve Vlčině bydlel prezident Edvard Beneš a až do 80. let byla jedním z nejkvalitnějších ubytovacích míst v regionu. Po roce 1990 patřila Vlčina městu, které hotel v roce 2006 prodalo soukromé společnosti. V současnosti jsou obě Vlčiny zavřené a zvláště ta starší chátrá. Synot hodlá objekty přeměnit na čtyřhvězdičkový hotel s restaurací, kongresovým sálem, wellness centem a luxusním kasinem. Současná podoba smlouvy s desetiletou exkluzivitou a vysokými sankcemi je ale pro Frenštát nepřijatelná.

 

Diakonie Českobratrské církve evangelické pořádá ve spolupráci s městem Kopřivnice cyklus kurzů nazvaný Pečuj doma a s námi. Vzdělávací program určený všem laikům, kteří pečují nebo se starají o seniory v domácích podmínkách, začne v Kopřivnici v říjnu letošního roku. Program bude mít dvaačtyřicet hodin, rozdělených do sedmi kurzů po šesti hodinách. V každém cyklu se uskuteční čtyři základní a tři specializované kurzy. Kurzy lidem nabídnou několik témat, které s péčí o seniora doma úzce souvisí. Z těch všeobecných budou odborníci přednášet o sociálně právní problematice, ošetřovatelství, důležitosti fyzioterapie a chybět nebude ani praktický a nácvikový kurz. Cyklus je pro všechny účastníky zdarma. Kurzy se uskuteční v prostorách Městského úřadu v Kopřivnici

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice