6. 10. 2017

Skvělého úspěchu dosáhli naši extraligoví házenkáři, když se po čtvrtém kole po vítězství nad Strakonicemi dostali do čela tabulky. Tým trenéra Veřmiřovského tak vytěžil z třídílné domácí mise 4 body. Proti nováčkovi ze Strakonic nastoupili naši hráči sebevědomě a od úvodních minut udávali směr utkání, po deseti minutách vedli 8:4. Čísla na světelné tabuli se nakonec zastavila na hodnotě 30:21. Díky lepšímu skóre jsou v tabulce Kopřivničané před Lovosicemi a Zubří kleslo na třetí místo. V pátém kole odjedou 8. října naši házenkáři do Karviné a týden poté hrají doma proti Dukle Praha.

 

Již šestý ročník Noci vědců v Beskydech  proběhne 7. října  15:30 do půlnoci (v případě přízně počasí). Opět jsou připraveny zajímavé přednášky nejen na astronomická témata, budou připraveny také astronomické dalekohledy pro pozorování Slunce a slunečních skvrn ve dne a v případě jasné oblohy také večerní pozorování oblohy dalekohledy. V případě zatažené oblohy bude pokračovat „filmový večer“ s astronomickou tématikou. Vstup je ZDARMA, kapacita sálu dostatečná…

Program:
•    15:00 – 19:30 Pozorování Slunce dalekohledy (souběžně s přednáškami)
•    15:40 – 16:15 Dovolená s dalekohledem (Jaromír Ciesla)
•    16:20 – 16:50 Povídání o jeřabinách (Petr Šimeček)
•    17:20 – 18:20 Konec světa na 20 způsobů (Ivo Míček)
•    18:30 – 19:30 Blízký vesmír, projekce filmu s diskuzí (Michal Švanda)
•    Od setmění Pozorování oblohy

 

Nenechte si ujít víkend ve Velkých Karlovicích (7.- 8.10.2017), kde vás čeká jedinečná gastronomická událost plná valašské kuchyně a regionálních produktů. Čeká vás 3,5 km chutí a vůní na 13 gastro zastávkách v údolí Léskové, kde si můžete dopřávat ochutnávky a současně si užívat procházku krásnou přírodou, zažít atmosféru farmářského trhu, galavečeří s mistry kuchaři, soutěže o nejlepší frgál a klobásu a dalších doprovodných programů. Vstup na Karlovský gastrofestival je ZDARMA.

 

Na ulici Štramberské dojde před dokončením ještě k jednomu dopravnímu omezení kvůli dopravnímu značení, pravděpodobně 14. října.

 

Kopřivnicka požádalo o kotlíkovou dotaci doposud 241 lidí.

 

Organizace a lidé, kteří mají zájem, aby byla jejich akce uvedena v městském kalendáři pro rok 2018, by měli informaci o termínu a místě konání zaslat do 3. listopadu na adresu ic@kopřivnice.cz a předmět e-mailu je třeba nazvat Kalendář 2018.

 

Některé děti získávají první zkušenosti s alkoholem okolo pátého roku věku, s kouřením začínají experimentovat zhruba v osmi a okolo dvanáctého roku se školákům začíná do života dostávat i marihuana, i to vyplývá z dotazníků, které v rámci své návštěvy protidrogového vlaku vyplňovali žáci kopřivnických škol.

 

Výstavu pod názvem „Svět kostiček. Výstava Lego Technic a Bionicle bude zahájena v pátek 13. října 7 v 16 hodin v prostorách Technického muzea. Náplní výstavy bude tematická expozice exponátů z edice Lego Technic, Bionicle a vlastní tvorby předních českých stavitelů a sběratelů. Letadla, lodě, motorky, formule, traktory, stavební technika, kamiony a spousta dalších technicky propracovaných modelů. Velkým lákadlem může být i válečná zóna robotů Bionicle a Hero Factory. Z vlastní tvorby se představí například unikátní modely v měřítku detailně propracovaných hasičských vozidel tovární značky Tatra od českého stavitele Ondřeje Nešlehy. Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO®. Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek. Ke stavění v sekcích kostky Duplo® i Classic – Basic®, Baby Primo i Bionicle. Pro tvorbu kreativních návštěvníků výstavy budou v prostorách dětského koutku umístěny hrací stolky.

 

Zábavné soutěžní odpoledne pro seniory se koná 17. října od 14 hodin v 10. patře radnice.

 

V říjnu začíná cyklus PEČUJ DOMA A S NÁMI, 1. lekce – Ošetřovatelský kurz – se koná v pátek 6. října 2017 v Kopřivnici na radnici ve 2. patře od 13 hodin.

 

KONCERT VĚRY MARTINOVÉ. Město Příbor zve v pátek 6. 10. 2017 od 18.00 hodin na koncert Věry Martinové a kapely Jako Dřív do Kulturního domu v Příboře.

 

DEŠTIVÉ DNY. Kulturní dům Kopřivnice zve v pátek 6. 10. 2017 v 19.00 hodin na náhradní termín představení Deštivé dny, které se mělo odehrát ve čtvrtek 16. 2. 2017. Zakoupené vstupenky na původní termín zůstávají v platnosti. Hrají Richard Krajčo a David Švehlík.

 

STRAŠIDLENÍ NA KOTOUČI. Dům dětí a mládeže zve v pátek 6. 10. 2017 na noční hru pro rodiče s dětmi, kteří mají rádi dobrodružství. Sraz v 19.00 hodin v Národním sadu ve Štramberku.

 

TANEČNÍ RETROVEČER. Vila Machů zve na první taneční retrovečer s Honzou Hanibalem a zpěvačkou Magdou v pátek 6. 10. 2017 ve 20.00 hodin ve společenském sále vily (bývalé loutkové divadlo).

 

Město Příbor, Ranč u Michálků a středisko volného času LUNA Příbor zvou u příležitosti Evropského dne bez aut na pouštění draků, předvedení leteckých modelů za letu a další aktivity a to v sobotu 7. 10. 2017 na letiště pro modely letadel (kopec u sv. Jana) v Příboře. Od 13.30 hodin proběhne pouštění draků, a ve 14.30 předvedení leteckých modelů za letu. Od 14.30 hodin jsou připraveny hry a soutěže a je také zajištěno občerstvení u Michálků, kde bude k dispozici doprava koňským povozem. V případě velmi nepříznivého počasí se akce nekoná.

 

NADAČNÍ DEN. V sobotu 7. 10. 2017 od 13.30 hodin jste zváni na Nadační den do Kulturního domu Tichá. Na programu bude pěvecký sbor Tichavjánek, pěvecký soubor Šátek, muzikantská kapela Šrumec, dále taneční vystoupení dětí z Astry, taneční vystoupení valašského souboru Radhošť, bubnování s terapeutem, soutěže pro děti, slosovatelná sbírka, malování na obličej, prodej včelích produktů, občerstvení, možnost projížďky s hasiči a mnoho dalšího.

 

POHLEDY DO NEBE. Vila Machů zve v sobotu 7. 10. 2017 od 17.00 hodin do společenského sálu na povídání astronoma a astrofyzika Jiřího Grygara o vesmíru.

 

VEČER FILMOVÉ A POPULÁRNÍ HUDBY. Městský dechový orchestr Kopřivnice zve v sobotu 7. 10. 2017 na koncert filmové i populární hudby. Začátek akce je v 17.00 hodin před Kulturním domem v Kopřivnici, vstup je volný. V případě nepříznivého počasí se program přesouvá do velkého sálu Kulturního domu.

 

DLOUHÁ PLOCHÁ DRÁHA. V neděli 8. 10. 2017 od 13.00 hodin na letním stadionu v Kopřivnici proběhne mezinárodní mistrovství České republiky za účasti světové dlouhodrážní špičky.

 

KINO: RENOIR: UCTÍVANÝ A ZATRACOVANÝ. Kino Kopřivnice zve v neděli 8. 10. 2017 v 15.30 hodin na výstavu na plátně kina od známého impresionistického malíře Renoira.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice