29. 9. 2017

 

Lanová dráha na Pustevny projde opět údržbou. Z důvodu údržby bude lanová dráha ve dnech 2. – 6. 10. 2017 a 9. – 13. 10. 2017 MIMO PROVOZ. O víkendu 7. – 8. 10. 2017 pojede lanovka dle platného jízdního řádu.

 

Oprava místních komunikací firma začly koncem září. V rámci veřejné zakázky se bude opravovat devět lokalit, a to druhá polovina parkoviště mezi interhotelem a Albertem, celá komunikace na ulici Lidické včetně bezbariérového chodníku a koncová část chodníku na ulici Kadláčkově před vloni rekonstruovaným výměníkem. Opravy se dále dočká slepá komunikace na ulici Jarní a komunikace na ulici B. Němcové v úseku od okružní křižovatky až po budovu Favey, úsek se starým asfaltovým povrchem, povrch na ulici Husově od okružní křižovatky u Katolického domu až po křižovatku s ulicí Záhumenní. Na ulici Nádražní se bude opravovat úsek od nadjezdu až po lávku pro pěší a v průmyslové zóně okružní křižovatka. V Mniší se opraví povrch hřiště u kulturního domu, místo antuky bude nově asfaltobeton.

 

Podle plánu v pondělí 18. září zahájila nový školní rok ZUŠ Zdeňka Buriana. V modernizované budově, ve které díky střešní nadstavbě přibyly dvě nové učebny, dva sklady pro hudební obor a především se podařilo zvýšit kapacitu koncertního sálu školy, jenž nyní pohodlně pojme víc jak osmdesát posluchačů, se bude vzdělávat zhruba 700 žáků hudebního, tanečního a výtvarného oboru. Práce ve škole skončily podle plánu, ale probíhaly ještě o víkendu před otevřením školy.

 

Letošní sezona neskončila pro kopřivnické koupaliště nejlépe. Velký díl má na tom pozdní zahájení sezony z důvodu opravy technologie na úpravu vody v bazénech a červencové počasí, které bylo jako na houpačce, kdy se střídaly dny s teplotami nad 30 stupňů a s teplotami kolem 20 stupňů nebo deštěm. Provoz byl zahájen 6. července . Letos přišlo celkově kolem 13 tisíc návštěvníků, což je méně než vloni. Průměrná návštěvnost se pohybuje mezi 18 až 20 tisíci. Rekord zaznamenali v roce 2015, kdy se přišlo koupat za sezonu 27 tisíc lidí. etošní rekordní návštěva byla 1. srpna (1 216 lidí), kdy byl tropický den s teplotou okolo 33 °C.

Canisterapeutický den s pejsky pro děti se chystá v pátek 29. 9. 2017 v sadu E. Beneše, u galerie galaxie, od 15 hodin členové spolku SmilingDog budou učit děti jak se správně chovat k pejskům.

 

V sobotu 30. 9. Štramberk pořádá gulášové hody aneb štramberský psožrout fest, soutěž s pestrým programem a pejsky začíná v 8 ráno na náměstí registrací kuchařů.

 

Hrad Hukvaldy zve 30. 9. na akci s názvem Šermířské odpoledne.

 

Kavárna Vila Machů zve 30. 9. V 17.00 hod na povídání Jany Svobodové o severní cestě do Santiaga de Compostela. Pěšky, sama, s odvahou a přesvědčením, že cesta je cíl a že zvládnete jakoukoliv překážku, když skutečně chcete. 900 km Španělskem a z toho 300 km se zlomenou nohou.

 

01.10.2017 v 16 h Kulturní dům ve štramberku chystá OSLAVu DNE SENIORŮ.

 

Nezapomente 1. 10. na Svatováclavskou pouť v Lubině, s tradiční výstavou ovoce zeleniny, květin a hub v kulturním domě.

 

Městská knihovna Kopřivnice, pobočka Sever (ul. Francouzská) zve 3. 10. všechny děti od 7 let na akci Malovaní balvani aneb Malování na kameny (nejen) pro děti – 14:00 – 17:00

 

03. 10. 2017 v 17:30 hod. Jaroňkova útulna zve na cestovatelskou přednáška s projekcí Jirky a Aleny Márových o Japonsku – Zemi vycházejícího slunce.  

 

Trabantem napříč Jižní Amerikou s Danem ŽIVĚ – na setkání s trabantistou Danem Přibáněm zve Vila Machů v úterý 3. 10.

 

Městská knihovna Kopřivnice pořádá 4. 10. Od 9:00 do 12:00 dobrovolnickou akci Háčkování chobotniček pro předčasně narozená miminka.

 

Přednáška S. Podžorné Sourozenecké konstelace se chystá ve středu 4.10. v centru Balsamina.

 

Kurzy pro rodiče pokračují ve čtvrtek 5. 10. Lekcí – Mami, tati, víš, co potřebuji? – přednáška ve Vile Machů začíná v 16:30.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice