27. 9. 2017

 

Město Kopřivnice upozorňuje občany, že se ve čtvrtek 28. září musí připravit na úplnou uzavírku ulice Štramberské. Uzávěra se týká úseku od ulice Pabla Nerudy po ulici Horní, v jejíž těsné blízkosti se nachází štramberské vlakové nádraží a bude trvat od 7:00 do 22:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

 

Na pátek 29. září vyhlásily všechny kopřivnické základní školy ředitelské volno. Se státním svátkem, který připadá na čtvrtek 28. října budou mít školáci celkově 4 dny bez školní výuky. O vyhlášení ředitelského volna neuvažuje vedení místní střední školy a odborného učiliště. Studenti této školy tak budou muset po čtvrtečním volnu zamířit do školních lavic.

 

Dům dětí a mládeže zve na výstavu fotek z letních táborů. Do 29. 9. 2017 se na ně můžete zajít podívat na do vestibulu městského úřadu. Další novinou je, že letní rekonstrukce budovy, kde Domeček sídlí se blíží do finále a STĚHOVÁNÍ do staronových prostor začíná. Od pondělí 18. 9. 2017 je v provozu recepce v Domě dětí a mládeže na ul. Kpt. Jaroše 1077. Od 8.30 do 12.00 h. a od 13.00 do 16.30 hod. Veškerý přehled letošních kroužků najdete na webových stránkách DDM. Přihlášky do kroužků odevzdávejte v DDM Kopřivnice nebo zašlete na e-mail: dum@ddmkoprivnice.cz. Tel.: 731 434 660.

 

Kopřivničtí hasiči postoupili do závěrečného finále VII. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku. Výsledné pořadí finalistů vzejde z veřejného hlasování, které potrvá až do 31. října. Mezi vítěze bude opět rozděleno jeden milion sedm set padesát tisíc Kč a hasičská technika v hodnotě 600 tisíc Kč. Pokud chcete naše hasiče podpořit, hlasujte na stránkách soutěže www.adhr.cz v oblasti sever Moravy.

 

Posledního srpna skončila 5. Sbírka vršků od běžných PET lahví na pomoc nemocnému dítěti. Malé plastové zátky tentokrát mohou zajistit velkou pomoc pětiletému Jiříkovi z Frenštátu p. R., který v Kopřivnici navštěvuje ZŠ a MŠ školu Motýlek. Malý Jirka trpí od narození středně těžkou mentální retardací se sekundárním vývojem autistického spektra. Sbírka by měla přispět na zakoupení digitálního naslouchadla. Celkem bylo nasbíráno 1221 kg a na účet města byla zaslána částka 8 547 Kč. Kopřivnice tuto sbírku tentokrát spojí s příspěvky od dalších dárců, mezi které patří i město Frenštát pod Rad.

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí nájem jednoho bytu na ulici Alšově za podmínky přistoupení k dluhu. Byt o velikosti 1+3 je určen stávajícím nájemcům městského bytu a to páru mající v péči alespoň dvě nezletilé děti. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 9. října do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy, kde také obdržíte formulář přihlášky.

  

Svatováclavská vyjížďka. Tradiční prezentaci veteránů – automobilů a motocyklů vyrobených před rokem 1970, pořádá město Nový Jičín společně s Valašským veteran car clubem a městem Odry. Akce se uskuteční ve čtvrtek 28. 9. 2017 již po sedmé pod názvem Svatováclavská vyjížďka. Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně proběhne od 8:00 do 10:30 hodin výstava historických vozidel a motocyklů, tato budou představena a program doplní vystoupení kapely Klika NJ blues. Následně vozidla projedou Novým Jičínem směrem na Starý Jičín. Kolona se zastaví po 12 hodině v Tošovicích a příjezd veteránů je očekáván po 15 hodině v Odrách.

 

Zahájení školního roku v DDM – HRANÍ DESKOVÝCH A KARETNÍCH HER 29. září 2017. Začátek od 17.00 hod.

 

Svoz popelnic připadající na čtvrtek 28. září bude z důvodu svátku proveden již ve středu 27. září. Jedná se o lokality svážené dle harmonogramu v lichý týden ve čtvrtek – tedy v místní části Lubina – část od Kopřivnice, ulice Na Luhách, Dělnická, Mírová a 1. května. Žádáme občany, aby včas přistavili své nádoby pro svozovou techniku.

 

Nová zdravotnická škola má pomoci řešit problém s chybějícími zaměstnanci. Ve třech prezenčních a jednom dálkovém oboru studuje novou zdravotnickou školu celkem 112 studentů. Krom prospěchového jim už od druhého ročníku nabídnou také zaměstnanecké, kterým si chtějí absolventy pojistit.

 

Nemocnice vyslyšela přání matek. Zdravé novorozence pustí i po dvou dnech. Většina porodnic dodržuje doporučení odborných společností a matky s dětmi pouští domů nejdříve po 72 hodinách. Nemocnice v Novém Jičíně oznámila, že umožňuje zkrátit pobyt o den, aniž nutí ženy podepsat revers, ovšem jen v případech, kdy nešlo o riziková těhotenství a matky i novorozenci jsou zcela v pořádku. Nezbytnými předpoklady pro zkrácený pobyt je ale také příslib absolvování nezbytných vyšetření dítěte v ambulanci a zajištění následné péče u některého z pediatrů v místě bydliště.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice