25. 9. 2017

 

Město Kopřivnice upozorňuje občany, že se ve čtvrtek 28. září musí připravit na úplnou uzavírku ulice Štramberské. Uzávěra se týká úseku od ulice Pabla Nerudy po ulici Horní, v jejíž těsné blízkosti se nachází štramberské vlakové nádraží a bude trvat od 7:00 do 22:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

 

Svoz popelnic připadající na čtvrtek 28. září bude z důvodu svátku proveden již ve středu 27. září. Jedná se o lokality svážené dle harmonogramu v lichý týden ve čtvrtek – tedy v místní části Lubina – část od Kopřivnice, ulice Na Luhách, Dělnická, Mírová a 1. května. Žádáme občany, aby včas přistavili své nádoby pro svozovou techniku

 

Do konce října můžete fotit a hledat náměty pro 5. ročník FOTOSOUTĚŽE LBB 2017, kterou vyhlásily Obce Lašské brány Beskyd – Kopřivnice, Štramberk, Příbor a Hukvaldy, tedy je prostor širší – snímky mohou být pořízeny na území všech jmenovaných lokalit a musí mít tematickou vazbu na oblast Lašské brány Beskyd. Pro oceněné budou připraveny ceny v celkové hodnotě 10 000 Kč.

 

Ve spolupráci s dalším investorem připravuje Slumeko výstavbu bezkontaktní samoobslužné automyčky vedle parkoviště na ulici Husově. V těchto dnech – schváleny valnou hromadou pokdlady, následovat bude zápis do katastru a žádost o stavební povolení. Zatím je vytvořen model samobslužné myčky, případně s jedním obsluhujícím pracovníkem. Podobné typy automyček již fungují ve Štramberku, Frýdku místku, či Novém Jičíně. Investice by se měly pohybovat v rozpětí 6-7 mil. korun. Pokud nenastanou komplikace, automyčka by mohla být za rok uvedena do provozu. Podrobnější informace budou postupně zveřeňovány na webových stránkách technických služeb.

 

Ministerstvo pro místní rozvoj rozhodlo o přidělení 18 miliónové dotace kopřivnické radnici na vybudování Komunitního centra na ulici Francouzské. V objektu aktuálně sídlí Klub Kamarád, MC Klokan a pobočka knihovny. Po přebudování se do ní přesídlí Denní stacionář Kopretina, který nyní působí ve Vlčovicích. Rekonstrukce by měla začít příští rok v březnu a bude trvat zhruba pět měsíců. Klub Kamarád a mateřské centrum bude v dané době fungovat v náhradních prostorách. Celkové plánované náklady na přestavbu objektu a vybavení mají dosáhnout částky 34 milionů korun.

 

V pondělí 25. září 2017 v 18.00 hodin nabízí knihovna přednášku GRÓNSKO – ARCTIC CIRCLE TRAIL V Akademické posluchárně v KDK.

 

Ve středu 27. 9. 2017 začíná cyklus přednášek pro rodiče – jako první to bude 1. pomoc -V 10. Patře radnice, od 16.00-19.00,

 

Ve čt 28. 9. 2017 se můžete ve štramberku připojit ke svatováclavské horové pouti k oslavě svátku národního patrona. V 8.30 v kostele na náměstí.

 

Tatra představila nového obrněnce Husar na vojenské výstavě MSPO 2017 v polských Kielcích. nové šestimístné taktické obrněné vozidlo Husar 4×4 vzniklo v polsko-české spolupráci pro polský armádní program Pegasus a za jeho návrhem stojí Společnost Tatra Defence Vehicle, která vyrábí obrněná a speciální vozidla polská firma H. Cegielski-Poznań. Tatra je autorem ceněného podvozku s centrální rourou a výkyvnými polonápravami. Vozidlo Husar 4×4 splňuje všechny standardy NATO, má vysokou průchodnost terénem a je určeno pro plnění široké palety úkolů i v těch nejnáročnějších klimatických podmínkách. Vývoj nového obrněnce Husar na podvozku Tatra je jedním ze strategických záměrů spolupráce české společnosti s polským výrobcem.

 

Hodně zmatečně skončilo ve čtvrtek jednání zastupitelů Frenštátu pod Radhoštěm o tom, jestli firmě Synot umožní provozování kasina v hotelu Vlčina. Po takřka hodinu a půl trvajícím dohadování neodhlasovali nic – povolení kasina, jeho odmítnutí, ani odročení bodu na příští jednání. Nová Vlčina zůstává prázdná, ruleta se v ní zatím roztáčet nebude.

Vlčina v době socialismu patřila do sítě Interhotelů spadajících pod cestovní kancelář Čedok. V roce 1946 ve Vlčině bydlel prezident Edvard Beneš a až do 80. let byla jedním z nejkvalitnějších ubytovacích míst v regionu. Po roce 1990 patřila Vlčina městu, které hotel v roce 2006 prodalo soukromé společnosti. V současnosti jsou obě Vlčiny zavřené a zvláště ta starší chátrá.

Synot hodlá objekty přeměnit na čtyřhvězdičkový hotel s restaurací, kongresovým sálem, wellness centem a luxusním kasinem. Současná podoba smlouvy s desetiletou exkluzivitou a vysokými sankcemi je ale pro Frenštát nepřijatelná.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice