22. 9. 2017

 

Taneční centrum Relax Kopřivnice zve všechny občany na Karneval, s podtitulem V Kopřivnici jako v Riu. V programu vystoupí absolventi kopřivnického Tanečního centra, reprezentanti taneční skupiny Thara i děti z DDM. Všichni příznivci dobré zábavy jsou zváni také do tanečního průvodu, jenž se bude konat na improvizovaném Samba dromu v centru města. Akce se uskuteční pouze za příznivého počasí na pěší zóně před kulturním domem a odstartuje v pátek 22. září od 17. hod. Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude předán Karolínce Dejové na potřebnou rehabilitaci.

 

Ke čtyřem rokům vězení byl ve čtvrtek odsouzen pětapadesátiletý Chorvat Goran Boban, který podle žaloby nechal kvůli pojistce v lednu 2015 vyhodit do vzduchu svůj dům v Šenově u Nového Jičína. Při explozi zemřeli jeho dva krajané, s nimiž podle soudu vše naplánoval a kteří nestačili utéct dříve, než trhavina vybuchla.Cizinec navíc dostal peněžitý trest ve výši půl milionu korun. Verdikt, který vynesl Krajský soud v Ostravě, není pravomocný, obžalovaný se proti němu na místě odvolal, státní zástupce si ponechal lhůtu k vyjádření.

 

Malování na sklo. Městská knihovna Štramberk zve na malování na skleničky pod odborným vedením pro dospělé, a to v pátek 22. 9. od 10.00 a následně od 15.00. Skleničky, barvy i štětce budou k dispozici na místě.

 

Týden hokeje. V pátek 22. 9. v 15.00 na zimním stadionu v Kopřivnici budou mít všechny děti možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Pro děti je připraven zábavný program a rodiče získají podrobné informace o tom, jaký má přínos lední hokej na fyzický a osobnostní rozvoj dětí. Stačí si přinést brusle, helmu a rukavice, případně chrániče loktů, pokud toto vybavení nemáte, můžete se domluvit s p. Kacířem (tel.: 730 177 810) na zapůjčení vybavení na místě.

 

Na cestě světem – vernisáž. Lašské muzeum v Šustalově vile v Kopřivnici pořádá v pátek 22. 9. v 17.00 vernisáž výstavy operetního autora, profesionálního fotografa a dirigenta Peruánského státního symfonického orchestru Eduarda Ingriše.

 

Do hrobky tanečním krokem. Divadelní spolek Kotouč Štramberk zve v pátek 22. 9. v 19.30 do kulturního domu ve Štramberku na divadelní ztvárnění detektivní parodie známého autora Normana Robbinse.

 

Podzimní pingpongový maraton. Osvětová beseda Vlčovice zve v sobotu 23. 9. na nultý ročník série miniturnajů ve stolním tenise pro neregistrované amatérské hráče a hráčky z Kopřivnice, Vlčovic, Lubiny a Mniší a zároveň na závěrečný turnaj a vyhodnocení ročníku 2016/2017. Prezentace je od 8.30 do 9.00 v kulturním domě ve Vlčovicích.

 

Výstup na Mount Everest. 6. ročník soutěže se uskuteční na sjezdovce na Červeném kameni v Kopřivnici. Zahájení je v sobotu 23. 9. v 10.00 a ukončení je v neděli 24. 9. v 10.00. Prezentace začíná od 8.00 do 10.00. Mimo výstup budou i soutěže v dics golfu, lanové aktivity a další. K poslechu a tanci zahraje od 18.00 skupina PŘÍ-KOP, a nebude chybět ani grilování.

 

Pohár Větřkovické přehrady. Sbor dobrovolných hasičů Lubina II – Větřkovice zve na 23. ročník soutěže O putovní pohár Větřkovické přehrady v sobotu 23. 9. od 14.00 na tréninkovém hřišti Lubina – Větřkovice. Od 14.00 bude prezentace jednotek, od 14.15 nástup jednotek s instruktáží a 14.30 zahájení soutěže. Soutěžní disciplína je v požárním útoku dle pravidel Novojičínské ligy 2017.

 

Hrad Hukvaldy pořádá v sobotu 23. 9. od 10.00 akci pro všechny labužníky s názvem Hukvaldské hradní grilování. Během dne se můžete těšit na lahodné grilované speciality. Přijďte si vychutnat grilované speciality na netradičním místě hradu Hukvaldy. Pro návštěvníky je připraven široký výběr čerstvých grilovaných pokrmů a těšit se můžete např. na grilovanou makrelu, klobásu, hermelín, šunkovou kýtu, krkovičku, kuřecí stehenní steak nebo také zeleninu na grilu. V případě nepříznivých povětrnostních podmínek je sortiment grilovaných specialit omezen.

 

Fandíme rodině. Město Hukvaldy ve spolupráci s Centrem pro rodinu a sociální péče si připravili v sobotu 23. 9. od 14.00 pro návštěvníky hradu odpoledne plné zábavy. Můžete se těšit na ukázku z řemeslné dílny, lesní pedagogiku, výstavu SVOJI, projížďku v rikše, vstoupení Klaunů na volné noze, Divadélko, Kejklíř Vojta a mnoho dalších aktivit. Součástí rodinného festivalu bude i benefiční běh pro VÝZVU, která letos slaví 15let svého fungování.

 

Hledám děvče na Boogie Woogie. Divadlo Pod Věží Štramberk sehraje v sobotu 23. 9. od 18.00 divadelní komedii Hledám děvče na Boogie Woogie v kulturním domě v Mniší. Vstupné dobrovolné.

 

Po burčákové stezce. Ochutnat kvalitní burčák a ještě se u toho pobavit soutěžemi mohou v sobotu 23. září všichni, kdo dorazí do obce Kateřinice. Sportovní výbor místního obecního úřadu přichystal akci s názvem Kolem Kateřinic po burčákové stezce, s tím, že start bude v době od 14 do 15 hodin na hřišti TJ Sokol. Na trase bude několik zastávek se soutěžemi, ochutnávka burčáku pro dospělé i občerstvení pro děti. Akce se uskuteční za každého počasí.

 

Svatováclavský hudební festival – Vivaldi, Piazzolla – Osm ročních období. V neděli 24. 9. se od 17.00 v kostele sv. Bartoloměje v Kopřivnici rozezní tóny Antonia Vivaldiho a Astora Piazzolly v podání slovenského komorního orchestru Bohdana Warchala.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice