2. 10. 2023

Blíží se 3. ročník jazzového festivalu Aerovka Jazz Fest s podtitulem Jazzový festival Zdeňka Petra, který přináší do Kopřivnice další porci špičkové světové a české hudby. Aerovka letos začíná ve čtvrtek 12. října. V rámci prvního festivalového večera budou zástupci města předávat čestná občanství města Kopřivnice a zároveň si tento večer osobně převezme festivalovou Cenu Zdeňka Petra za mimořádný přínos dobré hudbě již třetí osobnost.

Zdeněk Petr, kopřivnický rodák, skladatel a hudební režisér byl velkým milovníkem a znalcem jazzu, proto se do jeho rodiště opět po roce sjedou špičkoví jazzmeni. Festival slibuje propojení klasického, moderního a experimentálního pojetí jazzu s přesahy do dalších žánrů tak, jak jsou návštěvníci Aerovky zvyklí.

 

Město Kopřivnice hledá dárce dvou vánočních stromů. Jeden ozdobí v období adventu sad E. Beneše před Ringhofferovou vilou a druhý centrum města. Vhodné jehličnany by měly být vysoké zhruba sedm až devět metrů, vizuálně zdravé, pravidelně zavětvené a nepoškozené. Město poté zajistí na vlastní náklady skácení a transport. Zájemci z Kopřivnice a blízkého okolí, kteří by městu rádi darovali vánoční stromy, mohou za tímto účelem kontaktovat do 31. října vedoucí oddělení lesního hospodářství a ochrany přírody kopřivnické radnice Radku Krysovou e-mailem radka.krysova@koprivnice.cz nebo telefonicky na čísle 556 879 786. Pokud se nenajde dárce nebo vhodné stromy, budou se hledat vhodné dřeviny v městských lesích.

 

Tatra Trucks spolu s partnery vyvíjí a testuje novou Tatru Force bez řidiče. Na zkušebním polygonu je v současnosti možné vidět automobil Tatra Force, v jehož kabině při jízdách nesedí řidič, ale ovládá jej operátor pomocí dálkového ovládání. Jde o prototyp vozidla s automatizovaným řízením (AD – automated driving). Projekt je rozdělen do tří fází, přičemž v současné době probíhá jeho první fáze, která představuje validaci systémů. Finálním cílem projektu je připravit nákladní vůz s automatizovaným řízením 3. úrovně, který bude schopen autonomní jízdy.

 

Kavárna Harmonie zve na Smyslové hraní PRO DĚTI: v neděli 1.10.2023 od 9:00,

 

Zajímá vás budoucnost areálu Červený kámen? Pak pro vás je určena BESEDA v pondělí 2. 10. 2023 v 16:30, Městský úřad Kopřivnice.  Přijďte se dozvedět CO a PROČ se plánuje?

 

Návštěvnické centrum Nový Jičín – město klobouků si Vás dovoluje pozvat na výstavu fotografií Lubomíra Waszuta s názvem PORTRÉTY. Vernisáž této výstavy se uskuteční v pondělí 2. října 2023 v 17:00 v galerii.

 

Cestopisná přednáška Tomáše Vejmoly o výpravě tuktukem do Afriky je na programu v pondělí 2.10.2023 od 18:00, malý sál v přízemí kulturního domu.

 

Velký výprodej vyřazených knih z fondu naší knihovny začíná 2.10.2023, v čítárna knihovny v kulturním domě a potrvá do 31.10.2023

 

Preventivní programy v rámci Týdne duševního zdraví pořádá město 3. října 2023, workšopy nabídnou Teoretické i praktické informace z oblasti duševního zdravím budou se konat ve vestibulu radnice od 9-15 hod., Následuje Beseda Normální šílenství od 16 hod. pobočka knihovny v Centru Pětka, Francouzská 1181. S hosty Jiřím Paszem (autor a blázen), Zuzanou Raszkovou (psychoterapeut) a Michalem Raszkou (psychiatr).

 

Den architektury se připravuje na úterý 3. 10. 2023. Na programu je Projekce fotografií Brutální Kopřivnice o současné architektuře s odborným komentářem architekta Václava Kociána. Promítat se bude na Lašskou bránu v centru Kopřivnice.  18:00, Centrum Kopřivnice

 

Plavci jsou zváni na krytý bazén ve středu 4. 10. na akci Plavecká soutěž měst. Pro zájemce všech věkových kategorií. Staňte se reprezentantem svého města! Přijďte si zaplavat libovolným stylem 4 bazény na čas (100 m). Akce se koná v rámci podzimní kampaně Dny Zdraví.

 

Lesní mysl – Další aktivita z cyklu Aktivní senior se chystá na čtvrtek 5. října 2023 dopoledne v 9 a odpoledne ve 14 hodin. Procházka lesem protkaná krátkými cvičeními pro zlepšení nálady a pocitu být blíž přírodě, má cca 2 km, 2,5 hod.,sraz na parkovišti u koupaliště.

 

Vila Machů zve na GASTRO AKCi:  a to Degustaci vína, ve čtvrtek  5.10.2023 od 18:00. Na programu je Degustace vína napříč světem s Michalem z Prowines.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice