4. 10. 2023

Od 2. října do 20. listopadu bude omezena doprava v sousedním Štramberku. Důvodem uzavírky místní komunikace na ulici Zauličí je výměna vodovodního řadu. O objízdných trasách informuje řidiče přechodné dopravní značení. Více informací najdete v přílohách. Odkazy:

 

Od středečního večera dojde k celostátní odstávce rejstříku trestů, a to z důvodu přechodu na novou verzi. Během této doby nebude možné pořizovat výpisy z rejstříku trestů na kontaktních místech, z Portálu občana ani v prostředí CzP@office a CzP@home. Odstávka je plánována od 4. října (21:30) do 7. října, avšak nelze vyloučit prodloužení nebo komplikace s připojením.

 

Plavci jsou zváni na krytý bazén ve středu 4. 10. na akci Plavecká soutěž měst. Pro zájemce všech věkových kategorií. Staňte se reprezentantem svého města! Přijďte si zaplavat libovolným stylem 4 bazény na čas (100 m). Akce se koná v rámci podzimní kampaně Dny Zdraví.

 

Lesní mysl – Další aktivita z cyklu Aktivní senior se chystá na čtvrtek 5. října 2023 dopoledne v 9 a odpoledne ve 14 hodin. Procházka lesem protkaná krátkými cvičeními pro zlepšení nálady a pocitu být blíž přírodě, má cca 2 km, 2,5 hod.,sraz na parkovišti u koupaliště.

 

Vila Machů zve na GASTRO AKCi:  a to Degustaci vína, ve čtvrtek  5.10.2023 od 18:00. Na programu je Degustace vína napříč světem s Michalem z Prowines.

 

DIVADLO: Na zlatém jezeře – Čt 5. 10. 2023- První kousek v rámci divadelního předplatného. Romantická komedie se Simonou Stašovou a Ladislavem Frejem nebo Janem Vlasákem. 19:00

 

Letos chystá Klub Kamarád další akci pro veřejnost, druhý ročník akce nazvané Kamarádská polévka, která se uskuteční dne 17. 10. 2023 od 14:00 ve venkovních prostorách Komunitního centra Pětka. Akce je inspirována heslem Armády spásy „polévka, mýdlo, spasení“, a budou soutěžit týmy ve vaření polévky dle vlastního výběru. Návštěvníci pak mohou ochutnávat a hlasovat o nejlepší polévku.

 

Sportovní kluby v celém kraji peníze na svou činnost v příštím roce dostanou brzy. Díky spolupráci Moravskoslezského kraje s Českou unií sportu obdrží sportovní kluby a oddíly krajskou podporu hned začátkem roku, je určena pro tělovýchovné jednoty, tělocvičné jednoty, sportovní kluby i sportovní příspěvkové organizace měst a obcí. Na základě dohody s krajem je vyhlášen program, do kterého se zájemci o dotaci mohou hlásit od 2. do 19. října. Další podpora směřuje klubům na vrcholové úrovni. Podpora kraje činí celkem až 84 milionů korun.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice