6. 10. 2023

Kopřivnice udělí významná ocenění.U příležitosti letošního 75. výročí povýšení Kopřivnice na město bude opět rozšířen seznam čestných občanů a významných osobností města. Ocenění budou předána ve čtvrtek 12. října v rámci festivalu Aerovka Jazz Fest pořádaného na počest skladatele Zdeňka Petra, který je rovněž čestným občanem Kopřivnice.

Na radnici letos přišlo sedm nominací, na jejichž základě rozhodlo zastupitelstvo o udělení titulů významná osobnost sbormistrovi, varhaníkovi a skladateli Pavlu Altrichterovi, fotografovi Ivanu Polívkovi (in memoriam), designérovi Jiřímu Španihelovi a řediteli místní průmyslové školy Oldřichu Vrbovi (in memoriam). Čestné občanství Kopřivnice přijde převzít modelář, badatel v místní historii a člen Českého svazu bojovníků za svobodu Václav Langer a také muzejník, veteránista a propagátor automobilové historie města Karel Rosenkranz. In memoriam získá čestné občanství Kopřivnice rovněž vynikající gymnastka a dvojnásobná olympionička Zdenka Veřmiřovská.

„Přestože je Zdenka Veřmiřovská první a zatím jedinou Kopřivničankou, která vyhrála olympijské zlato, nejvyšší ocenění rodného města jí doposud chybělo. Jsme moc rádi, že ho získává právě letos, kdy si připomínáme 110. výročí jejího narození,“ uvedla Lucie Macháčková z oddělení vnějších vztahů. Při této příležitosti bude na počest úspěšné rodačky odhalena pamětní deska – ta bude umístěna na budově zimního stadionu, někdejší sokolovny, kde Zdenka Veřmiřovská působila. Slavnostní odhalení pamětní desky z dílny sochaře Jana Zemánka proběhne ve čtvrtek 12. října v 17 hodin. Součástí bude vystoupení místních gymnastek a pěveckého sboru ZŠ Emila Zátopka.

V 18 hodin bude následovat zahájení festivalu Aerovka Jazz Fest a slavnostní udílení ocenění města. „Festival Aerovka je pořádán na počest čestného občana Zdeňka Petra. Koná se v Katolickém domě v Kopřivnici, kde se mimo jiné nachází restaurace U Bartoloměje se Sportovním klubem vzdávajícím hold kopřivnickým sportovcům. Těžko lze tedy hledat vhodnější příležitost a místo, kdy a kde by měla být ocenění udělena,“ vysvětlila Lucie Macháčková z oddělení vnějších vztahů. V rámci slavnostního večera vystoupí Saxtet Janáčkovy konzervatoře a Martin Galia s klavírním doprovodem Čeňka Krauta. Vstup na akci bude zdarma.

 

FESTIVAL: MAGLAJS Příbor 6. října 2023 – 7. října 2023. Příborské divadlo PŘÍDLO ve spolupráci s městem Příbor a Spolkem Fortel Příbor pořádají 2. ročník kulturního Festivalu MAGLAJS. Součástí akce je gastrofestival dobrého jídla, pití a zábavy – Restaurant day v Kulturním domě Příbor. Pátek – propozice akce zde. Sobota – propozice akce zde. Kde: Kulturní dům Pá – 16:00  So – 10:00.

 

NEDĚLE 8. října 2023- Podzimní koncert | Kopřivnice. Podzimní koncert Komorního orchestru Pavla Vejvanovského Nový Jičín a jeho hostů.  Katolický dům Lubina 16:00.

 

Jakub Děkan s Láskou tour sobota 7. října, od 20 hodin, Stará pošta, Masarykovo náměstí, Nový Jičín, Po úspěšném a z větší části vyprodaném turné v minulém roce se oba hudebníci rozhodli pokračovat ve společných koncertech i letos. Těšit se můžete na večer plný humoru a dobré hudby. Uslyšíte známé písně obou zpěváků v neznámých úpravách, řadu veselých historek a zcela jistě i mnohem víc.

 

Oderská pětadvacítka – sobota 7. října, od 8 hodin, stadion TJ Odry – start, Odry.  Charitativní akce vhodná pro děti i dospělé. Možno pojmout jako běžecký závod i rodinný pochod. Délky tras 25 a 10 kilometrů. Kategorie i pro děti. Prezentace od 8 do 9 hodin, start v 10 hodin.

 

Beskydská běžka – sobota 7. října, od 8.30 hodin, Kopanská ulice 176, cesta za VITESCO, Frenštát pod Radhoštěm. Třetí ročník dětských závodů na kolečkových lyžích a bruslích. Závod pro děti a mládež ročník 2004 a mladší.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice