2. 11. 2016

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Sadové č. p. 880 – 885 ve čtvrtek 3. listopadu od 8:00 – 14:00 hodin a na ulici České dne 14. listopadu od 8:00 – 12:00 hodin. Více informací získáte na tel. čísle 800 292 300 nebo na www.smvak.cz v sekci: Přerušení dodávky vody – plánované odstávky.

 

Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou navštíví ve dnech 2. až 4. listopadu Moravskoslezský kraj. Prezident zavítá na krajský úřad v Ostravě, setká se zde s nově zvolenými zastupiteli Moravskoslezského kraje a starosty obcí. Naplánována jsou také setkání s občany. Kromě Ostravy se podívá i do několika dalších měst a obcí v regionu – Orlové, Rýmařova, Bruntálu, Frenštátu pod Radhoštěm. Nebude chybět ani setkání s podnikateli a návštěva společnosti BROSE v Kopřivnici.

 

Krajský soud v Ostravě ve čtvrtek 27. října 2016 vydal rozhodnutí o zamítnutí druhého z podaných návrhů na zneplatnění voleb. Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák proto svolal ustavující zasedání krajského zastupitelstva, které se uskuteční ve čtvrtek 10. listopadu 2016.

 

Dne 27. října došlo ke změně formátů videosignálu u 4 programů (ORF eins, ORF 2, TVP1, TVP2), tyto programy mohou nadále klienti KTK sledovat pouze prostřednictvím HD TV nebo Set-Top-Box s HD tunerem a podporou MPEG4.

 

Letecká opravna ožívá, Job Air postaví v Mošnově další velký hangár. Jen pár měsíců po doslovném zmrtvýchvstání v podobě ukončení insolvenčního řízení plánuje mošnovská letecká opravna Job Air Technic další růst. Chce postavit nový hangár, opravovat větší letadla a během několika let zdvojnásobit počet zaměstnanců.

Job Air Technic se v současnosti zaměřuje na opravy letadel se středním doletem, jež jsou například v letní sezoně téměř permanentně ve vzduchu. Nově získané oprávnění by firmě pomohlo získat zakázky na opravy letounů s dlouhým doletem, které se opravují průběžně po celý rok. Airbusy A330 by firma opravovala ve stávajícím hangáru, do něhož se vejde až šest letadel najednou, v novém hangáru by opravovala hlavně menší stroje.

Stavbu nového hangáru včetně jeho vybavení by měla společnost Job Air Technic hradit ze svého. „Primárně půjdou investice z vlastních zdrojů, teprve pokud by bylo potřeba, pomohl by holding,“ řekl Petr Rusek, předseda představenstva Czechoslovak Group. S rozšířením opravárenských prostor plánuje Job Air Technic rovněž zvýšení počtu zaměstnanců. V současnosti jich ve firmě pracují přibližně dvě stovky.

A spolupracovat chce mošnovská opravna i s kopřivnickou Tatrou, která patří stejnému majiteli. „Plánujeme vznik vlastního učiliště, kde bychom mohli ovlivňovat výchovu budoucích zaměstnanců podle potřeb trhu,“ řekl Rusek. „Už plánujeme setkání s lidmi z ministerstva školství.“

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice