2. 12. 2015

 

Město Kopřivnice pořádá ve spolupráci s Moravskoslezským krajem konzultační schůzku ke kotlíkovým dotacím. Setkání, na kterém lidé dostanou informace, jak lze získat dotaci na výměnu starých neekologických kotlů, se uskuteční ve středu 2. prosince v době od 15:30 hodin v zasedací místnosti v 10. nadzemním podlaží kopřivnického městského úřadu. Schůzka je určena pro všechny zájemce o dotaci.

 

 

Návštěvníky Hukvald vítá netradiční zvonkohra. Za rok tudy projde až dvě stě tisíc lidí. Návštěvníci si mohou hned u vstupu vyzkoušet, jak zní různé druhy dřevin, které zde rostou. Dřevěnou paličkou lze rozezvučet jedenáct listnáčů i jehličnanů. Brzy přibude ještě javor. Netradiční zvonkohru vymyslel a připravil Milan Koutný, který se o oboru stará už přes třicet let. Inspiroval se podobnou, jenže z kovu. Jemu se ale více líbí dřevo a nejkrásněji mu zní lípa.

 

 

Záchranka v Kopřivnici dostala novou sanitku, od 1. prosince  Zdravotnická záchranná služby MSK má k dispozici celkem 18 nových vozů rychlé zdravotnické pomoci a tři vozy rychlé lékařské pomoci. Na nákup moderních sanitek a informačních technologií se podařilo kraji získat z Evropské unie dotaci ve výši 62 milionů korun. Dalších 28 milionů korun doinvestoval Moravskoslezský kraj. Jde o největší obměnu vozů záchranné služby v našem kraji za posledních pět let. Sanitní vozidla jsou přitom vystavena značnému zatížení v každodenním provozu. Životnost těchto automobilů je počítána na maximálně šest let. Na území Moravskoslezského kraje je k zásahu nepřetržitě připraveno více než šest desítek výjezdových skupin.

 

 

Nejlepší třídiči kraje převzali ocenění. Soutěže „O keramickou popelnici“, kterou každoročně organizuje Moravskoslezský kraj s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s., se zúčastnilo 299 obcí a měst Moravskoslezského kraje. Vítězem letošního 11. ročníku soutěže v třídění papíru, plastu, skla a nápojového kartónu v Moravskoslezském kraji je Třinec, druhý je Bohumín a třetí Český Těšín. Jde o zástupce měst v kategorii nad 15 tisíc obyvatel. Mezi menšími obcemi do 2,5 tisíc obyvatel uspěly obce Nová Pláň, Karlova Studánka a Nové Heřminovy. Vítězem třetí kategorie, obce od 2,5 do 15 tisíc obyvatel je Vrbno pod Pradědem, na druhém místě se umístily Kozlovice a třetí je Suchdol nad Odrou. Skokanem roku v množství vytříděného odpadu je město Nový Jičín, které zaznamenalo největší zlepšení oproti předešlému ročníku soutěže.  

 

 

Kontaktní místo Kabelové televize Kopřivnice, s.r.o. bude z provozních důvodů v době 23. 12. 2015 – 8. 1. 2016 UZAVŘENO. V případě technických poruch volejte 556 821 076.

 

 

Coworkingové centrum v Příboře zve na malé zastavení v předvánočním shonu – na muzikoterapeutický koncert dne 3. 12. 2015 v 18 hodin. Vstupné dobrovolné.

 

 

Město Kopřivnice vypsalo výběrové řízení na pozici lektor dopravní výchovy pro dětské dopravní hřiště, přihlášky je možné posílat do 15. 1. 2016 paní Kriškové na MŠ Krátká č. p. 1105.

 

 

Zhruba do 14 dnů provede Slumeko, prostřednictvím subdodavatelské firmy, větší opravu veřejných hodin, které nyní ukazují nepřesný čas.

 

 

V lyžařských střediscích na Novojičínsku vrcholí přípravy na nadcházející zimní sezonu. V lyžařském areálu na Pustevnách přikoupili před blížící se sezonou dvě nová sněhová děla. V provozu zde bude pět sjezdovek, z toho jedna lanová a čtyři s vlekem. V lyžařském areálu Červený kámen v Kopřivnici letos žádnou výraznou novinku nemají. Vše zůstane stejné jako v minulé sezoně, lyžaři si zde však o něco připlatí. Podobně to vypadá i v ski areálu Svinec u Nového Jičína, kde jeho provozovatelé letos nechystají žádné zásadní novinky. Přípravy na nadcházející zimní sezonu finišují také v areálu Heipark v Tošovicích. Hlavní letošní novinkou pro milovníky zimních sportů bude upravený vrcholek hlavního kopce či vybudovaný Fun park s překážkami a tunelem. Posílení se dočká také systém zasněžování. Mezi lyžaři jsou oblíbené také vleky Polďák a Kocmínek v Rybí. Také tam se již pilně připravují na příchod zimy.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice