30. 11. 2015

 

Osmé zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice se uskuteční ve čtvrtek 10. prosince 2015, výjimečně již od 14:00 hodin.

 

 

Široké veřejnosti je určena nová preventivně informační kampan „Kdo s koho“,  zaměřená na prevenci majetkové kriminality.  Kampaň byla zahájena v úterý 24. listopadu 2015, tedy symbolicky měsíc před Štědrým dnem a to na území Moravskoslezského kraje. Policisté navštěvují vytipovaná obchodní centra. Už při zahajovací akci policisté zaznamenali hned několik nakupujících, kteří si na své cennosti nedávali dostatečně pozor. Policisté je oslovili a upozornili na vzniklou možnost a to nejen slovně, ale také prostřednictvím letáků ke kampani. Kampaň potrvá až do vánoc.

 

 

Až do konce roku 2015 byla prodloužena výstava „Tatra na startu a v cíli“., která představuje příznivcům  egendárních kopřivnických automobilů sportovní aktivity vozů Tatra v letech 1900-1937 . Výstava je zpřístupněna v běžné provozní době Technického muzea. Návštěvníci muzea si mohou prohlédnout dosud nepublikované fotografie a informace z historie tohoto motoristického odvětví. V rámci výstavy je promítán také němý, minutový film s dobovými ukázkami ze závodů. Expozice představuje méně známou historií závodních vozů a závodníků od prvního závodního automobilu vyrobeného v roce 1900 do druhé poloviny třicátých let 20. Století.

 

 

V sobotu 5. prosince se koná v Kopřivnici druhé kolo druhé ligy dospělých v badmintonu a 6. prosince se koná dopoledne na místním polygonu Mikuláš GPD Rally cup.

 

 

V neděli 6. prosince 2015 se koná v Katolickém domě v Kopřivnici dobročinný koncert „Ke hvězdám“ s geniální zpěvačkou Céline Bossu a kapelou Hluční sousedé.

 

 

Kina Kopřivnice zve na mimořádné tituly, které uvede v prosinci. Jedním z nich je premiérová půlnoční projekce filmu Star Wars: Epizoda VII – Síla se probouzí. Další promítání, které stojí za vyzdvihnutí je film Gravitation,  motivačního sportovní dokument, který vypráví o devíti českých vrcholových sportovcích a jejich netradičních sportovních disciplín. Po této projekci bude následovat beseda s tvůrci Denisou Gumbírovou, Petrem Špetlou a mistrem světa parašutistou Jakubem Pavlíčkem. Mezi vánoční přímé přenosy, baletního souboru moskevského Bolšoj Těatru (Louskáček) a Metropolitní opery New York (kouzelná flétna), zařadili také přímý přenos mimořádného předvánočního koncertu České filharmonie a také záznam vánočního koncertu  tří tenorů, světových pěveckých špiček z vídeňského Koncerthaus z roku 1999. Luciano Pavarotti, José Carreras a Plácido Domingo zazpívali na dvacet tradičních sakrálních i sekulárních vánočních písní.

 

 

Nové kopřivnické Auto Moto Muzeum Oldtimer se může pyšnit velkou sbírkou unikátních exponátů historických vozidel a motocyklů známých značek z celého světa. Půl roku poté, co bylo muzeum otevřeno, doplnil jeho majitel sbírku o několik nových vzácných exponátů, které stojí za to vidět. Jednou z novinek je jedinečný vůz Tatra 52 Sport Cabriolet vyrobený v roce 1932 pro vynálezce a továrníka Františka Chvojku z Přelouče a unikátní tříkolka Trike Tatra 3,5 V8 Kobra s repasovaným motorem TATRA 613.

 

 

V Programu Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost vyhodnotila porota jako nejlepší společnost BROSE.

 

 

Ve dnech 1. až 14. ledna 2016 bude probíhat v Kopřivnici Třikrálová sbírka. V této době u Vašich dveří zaklepou za zpěvu koledy tři králové, kteří se Vám prokážou platnou průkazkou. Peněžité dary, které věnujete do sbírky, budou použity k podpoře zdravotních a sociálních projektů. Pracovníci Charity Kopřivnice děkují za podporu.  

 

 

Město nabízí do nájmu dva městské byty o velikosti 1+2 na ul. Obránců míru čp. 399 ve 2. a 3. patře, za podmínky přistoupení k dluhu, které jsou určeny pro stávající nájemce městských bytů v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci musí být pár, mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Nabídka platí od 27. 11. 2015 do 16. 12. 2015. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 16. 12. 2015 do 16:00 hodin na Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 868 nebo 867.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice