2. 2. 2018

 

Od února opět možno navštívit hrad Štramberk. Štramberk s jeho dominantou – Trúbou je oblíbeným cílem turistů. A od února budete mít zase možnost se na hrad vydat, kdy bude hrad otevřen vždy o víkendech. Otevírací doba hradu: sobota, neděle 10:00 – 16:00 hod.

 

Oslavte Masopust v Beskydech! Bohatý program si pro vás připravili hned na několika místech v regionu. A co to vlastně Masopust je? Masopust je svátek bujarý, ve znamení hodování, tanečních zábav, zabíjaček a svateb. Prastarý svátek „Masopust“, začíná už svátkem Tří králů a pokračuje až do Popeleční středy, kterou začíná 40denní půst před Velikonocemi.

3.2.2018 Masopustní jarmark, náměstí Svobody, Frýdek-Místek
Tradiční Beskydské farmářské trhy se zabijačkou, rejem masek a soutěží o nejlepší masopustní tlačenku.

3.2.2018 Masopustní průvod, Štramberk
Tradiční masopustní průvod maškar, hudba, zpěv, zábava – to vše ve Štramberku.

9.2.2018  Novojičínský jarmark s Masopustem, Masarykovo náměstí, Nový Jičín
Jarmark v doprovodu masopustních masek a hudby se soutěží o nejchutnější novojičínskou koblihu.

10.2.2018 Masopust, náměstí Míru, Frenštát pod Radhoštěm
Tradiční masopustní vystoupení, masopustní průvod, rej masek a stánky s občerstvením na náměstí Míru.

10.2.2018 Masopust na Liščím mlýně, Frenštát pod Radhoštěm
Masopustní průvod masek, koňský povoz, zabíjačkové speciality a kapela WIOLA BAND. Od 17:00 hod. zahraje valašská kapela RUKY NA DUDY.

13.2.2018 Příborský Masopust    
Tradiční průvod masek v rodišti Sigmunda Freuda.

 

V pátek 2. února od 19.00 hod. Římskokatolická farnost a škola sv. Zdislavy pořádá ples Farnosti Kopřivnice a ZŠ sv. Zdislavy. K tanci a poslechu hraje skupina PHS. Těšit se můžete na domácí kuchyni, tombolu a ukázku latinskoamerických tanců. Vstupenky jsou v prodeji v kanceláři školy, kanceláři Katolické besedy.

 

Příbor pořádá v sobotu 3. února od 19.00 hod tradiční společenský ples. K tanci a poslechu bude hrát kapela Ypsilon. Předtančení předvedou studentky ZUŠ Příbor, těšit se můžete na domácí občerstvení, slosovatelnou hru o ceny a mnoho dalšího.

 

Šarivary Štramberk. V sobotu 3. února od 17.00 hod. se v Domě u Písařů uskuteční koncert francouzsko-amerického-slovenského šansonového tria s jemně protkávaným jazzem i world music.

 

Maškarní ples pro dospělé pořádaný Spartak Lubina z. s. si na sobotu 3. února připravil večer plný zábavy a tance. Akce je pořádaná v katolickém domě Lubina od 19.00 hod. Během večera bude hrát skupina Koprock. Bohatá tombola i soutěž o nejlepší masku večera.

 

Již VII. Karnevalový rej je připraven na sobotu 3. února od 19.30 hod. ve společenském sále Základní a mateřské školy Leoše Janáčka. Večer plný hudby, tance i zábavy. Výtěžek bude věnován dětem MŠ a ZŠ Leoše Janáčka.

 

Restaurace Prosek pořádá od soboty 3. února do neděle 4. února pravé, nefalšované domácí bramborákové hody. Výběr z více druhů originálních receptů..

 

Centrum pro rodinu Kopřivnice, spolek Katolická beseda, 3. skautský oddíl Strážci světla a 4. skautský oddíl Jitřenky si připravili na neděli 3. února od 15.00 hod, v Katolickém domě. Dětský maškarní ples. Děti se mohou těšit na tombolu, hudbu, zábavu, soutěže i občerstvení.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice