5. 2. 2018

 

Frýdek Místek má národní kulturní památku. Seznam movitých i nemovitých národních kulturních památek České republiky se ve středu 31. ledna 2018 rozrostl o dalších 19 objektů. mezi ně se zařadila i bazilika minor Navštívení Panny Marie ve Frýdku-Místku. Římskokatolická bazilika z roku 1777 (v roce 1999  povýšena papežem Janem Pavlem II. na baziliku minor) je významným mariánským poutním místem a je jedinou bazilikou v Moravskoslezském kraji. Pod chrámem se nachází krypta, kde jsou pohřbeni poutníci z Tovačova,  kteří se v roce 1713 utopili v rozvodněné Ostravici.

 

O volby byl zájem a do volebních místností přicházelo více lidí než v prvním kole. Celkově bylo v našem městě vydáno okolo tříset voličských průkazů. Ve 14 hodin se v sobotu uzavřely všechny místnosti a komise se daly do sčítání. Kompletně bylo sečteno okolo půl čtvrté. V Kopřivnici a místních částech volilo ve druhém kole prezidenta téměř 11 a půl tisíc oprávněných osob, což je v přepočtu bezmála 64 procent. Toto číslo bylo o necelé tři procenta nižší než volební účast v celé republice. Stejně jako na celostátní úrovni i v Kopřivnici zvítězil Miloš Zeman. U nás získal více než 58 procent hlasů. O téměř 1850 voličů méně na našem území oslovil druhý Jiří Drahoš. Největší volební účast byla tentokrát zaznamenána v 18 okrsku na ZŠ v Lubině a to bezmála 81procent. A byl to také jediný okrsek ve městě, kde Jiří Drahoš vyhrál nad Milošem Zemanem, když jej podpořilo 54 procent voličů. Nejvíce hlasů získal Miloš Zeman v 16 okrsku nacházejícím se na ZŠ sv. Zdislavy. Druhou největší účast zaznamenal třetí okrsek v katolickém domě a nejnižší účast voličů byla v okrsku 7. Ten se nachází v klubu seniorů a je to především díky tomu, že do něj patří i přes tisícovku lidí, kteří mající zapsán trvalý pobyt na radnici. Nově zvolený prezident Miloš Zeman složí inaugurační slib do rukou předsedy Senátu ve čtvrtek 8. března ve Vladislavském sále Pražského hradu.

 

Soutěž KTK a Fifty baru o 3 poukazy na snídani ve Fifty baru v hotelu Tatra.

Kde má Stand-up skupina Homorova domovskou scénu: C/ OSTRAVA

Výherci: 1/ Lenka Janková 2/ Hana Kubíková 3/ Karel Hanzelka. Poukazy si můžete vyzvednout ve studiu KTK, V Kopřivnici, ul. Záhumenní 1152 do 9. 2. 2018. Info: studio@ktk.cz  nebo tel.: 595 179 140. 

Další akce z programu Aktivní senior se koná v úterý 6. 2., Sejdeme se, zazpíváme, dobrý vtip si k tomu dáme – od 14 hodin s harmonikou a kytarou Lubomíra Piskoře v Vile Machů.

 

Městská knihovna Kopřivnice vás zve na dokument z projektu Promítej i ty! V úterý 6. 2. 2018 v akademické posluchárně od 18 hodin je na programu snímek Slyšet očima.

 

Vila Machů zve ve středu 7. 2. na přednášku o životě a díle geniálního architekta, zakladatel barokní gotiky Jana Blažeje Santiniho Aichela. Začátek je v 18:00

 

Kino Kopřivnice uvádí ve středu 7. 2. Divadelní představení: Šárky Vaculíkové – Milena má problém, začátek je v 19 hod.

 

Kriminalita, šikana, rasismus, anorexie, drogy, závislost na sociálních sítích a další druhy závislosti. To jsou jen některé z témat, které se objevují na soutěžní přehlídce filmů s názvem Antifetfest aneb jde to i jinak. Letos poprvé bylo základní kolo vyhlášeno i v Kopřivnici. Filmový snímek vytváří jednotlivec nebo skupina maximálně pěti tvůrců. Sami si zpracují scénář, režii, zvuk a obsazení. Děti točí většinou na vlastní mobily a kamery. Antifefest je určen pro školy a nízkoprahová zařízení a ty mohou do soutěže vyslat snímky autorů dvou věkových kategorií – kategorie: žáci II. stupně základních škol a kategorie: studenti škol středních. Natočené snímky mohou autoři odevzdat do 31. března na městském úřadě na Odboru školství, kultury a sportu. V Kopřivnici proběhne výběr vítězných snímků v dubnu. Autoři těch nejlepších dostanou věcné ceny a postoupí do celorepublikového finále, které se uskuteční v září v Praze.

 

Kopřivničtí hokejisté v dražbě dresů vybrali něco málo pře 60 tisíc korun. Benefice se konala v rámci 40. kola druhé ligy, kde se naši utkali se svým velkým rivalem ze sousedního Nového Jičína. Utkání na podporu registru dárců kostní dřeně a MŠ a ZŠ Motýlek bylo odehráno v alternativních červených dresech, které byly uvolněny do dražby. Největší zájem byl o číslo 21, které vyneslo 9 tisíc korun. Zápas zahájila čestným buly ředitelka Základní a Mateřské Školy Motýlek Dagmar Jančálková. Až budou dresy vyprány a připraveny k odběru, poputují ke svým novým majitelům.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice