7. 2. 2018

 

Policie k aktuální situaci na silnicích v regionu. Moravskoslezští policisté řeší cca 60 dopravní nehod (předchozí den ve stejnou dobu jich bylo 12) – navýšení konstatujeme v době, kdy začalo snažit. Následky nehod jsou zatím bez těžkých následků na zdraví. Při událostech na silnicích vznikala zejména škoda na majetku, případné došlo k lehkým poraněním účastníků silničního provozu. Apelujeme na řidiče, aby přizpůsobili jízdu aktuálním povětrnostním podmínkám a aktuálnímu stavu a situaci na komunikacích. Mějte na paměti, že brzdná dráha na sněhem (či ledem) pokryté silnici je delší. Stejný apel směřujeme k chodcům, aby nevstupovali na komunikace před přijíždějící automobily, byť se nachází na přechodu pro chodce, a měli na paměti již zmíněnou skutečnost obtížnější reakce řidičů na zasněžených silnicích. Na místě je vzájemná ohleduplnost všech účastníků silničního provozu.

 

Nemocnice Nový Jičín s ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci v regionu vyhlásila plošný zákaz návštěv. Důvodem je zvýšený počet akutních respiračních onemocnění v Moravskoslezském kraji. Jde o preventivní opatření, jehož cílem je chránit pacienty a zabránit šíření onemocnění. Platnost tohoto opatření bude ukončena neprodleně po zlepšení epidemiologické situace. Děkujeme za pochopení všem pacientům i jejich příbuzným a věříme, že v krátké době bude jejich kontakt opět možný v neomezeném rozsahu.

 

Zahájení výstavního roku 2018 v Lašské vile v parku. Své snímky v Kopřivnici představí od 1. 2. 2018 Dalibor Bednář, ostravský fotograf, jehož žánrové rozpětí sahá od dokumentu, přes portréty až ke krajinářské fotografii. A právě krajinářské snímky budou k vidění i v Lašském muzeu.

 

Haidi rodinné centrum zve do kreativní dílny rodiče s dětmi, ve čtvrtek Čt 8. 2. 2018 v 15:30, tématem pro tvoření je vlastní lapač snů.

 

Rumunsko 3x jinak – to je téma Cestovatelské přednášky Marka Šimíčka ve vile Machů ve čtvrtek 8. 2. 2018, od 18:00

 

Ostravské dotační programy pro oblast kultury letos podpoří kulturní i vzdělávací instituce s nápady, zaměřené na oslavu letošních výročí. Granty jsou směrovány na akce, které připomenou významná osmičková výročí. Mělo by se jednat o výstavy, publikace, přednášky, workshopy a další aktivity. Na podporu projektů je vyčleněno celkem 650 tisíc korun. Druhý program je spojen s 90. výročím od úmrtí českého hudebního skladatele Leoše Janáčka, a podpoří akce, které tohoto skladatele připomenou a osvěží hudební dění v Ostravě a okolí. Na granty je vyčleněno 550 tisíc korun.

 

Televizní skupina Nova získala vysílací práva na prestižní UEFA Evropskou ligu ještě na další 3 roky. Na obrazovkách stanic Nova Sport HD tak bude k vidění špičkový evropský fotbal po další tři sezóny. Diváci KTKdigi s balíčkem Thematic HD se tak mohou těšit na minimálně čtyři přímé přenosy z každého hracího kola.

 

Tomáš Klus zahraje s Janáčkovou filharmonií. Dalším mimořádným projektem hudebního festivalu Štěrkovna Open Music letos bude společné vystoupení písničkáře Tomáše Kluse a jeho kapely Cílová skupina s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Uskuteční se druhý festivalový večer v pátek 27. července a na podiu se při něm setká neuvěřitelných šedesát muzikantů. Třídenní hudební maraton, který se za podpory Moravskoslezského kraje a města Hlučín bude konat od 26. do 28. července tradičně na břehu Hlučínského jezera, tak dostojí svému přízvisku festival mimořádných projektů. Celkem jich bude sedm, k těm dalším bude patřit například už třetí ročník souboje kapel v balkánských rytmech Balkan Battle Live nebo společné hraní kapely The Tap Tap, složené ze studentů a absolventů Jedličkova ústavu v Praze, s rockery z The Konvertor i opětovné setkání Dana Bárty a kapely Alice, kteří spolu koncertovali v devadesátých letech. Spolu s Tomášem Klusem bude další hlavní hvězdou festivalu také slezský bard Jaromír Nohavica, který zahájí festival dvouhodinovým koncertem ve čtvrtek 26. července.

 

Pět šancí na Thálii má letos Národní divadlo moravskoslezské. Nominaci na prestižní divadelní cenu Thálie získalo hned pět umělců z ostravského Národního divadla moravskoslezského. Navíc se objevily ve všech čtyřech souborech divadla tedy opeře, činohře, baletu i operetě-muzikálu. Ceny se letos budou udílet už popětadvacáté. V opeře zaujala Maida Hundeling, v muzikálové kategorii by mohla Thálii převzít Katarína Hasprová. Z baletních a tanečních výkonů mají nominaci Barbora Šulcová a turecký tanečník Burak Serkan Cebeci. Nejmladším nominovaným je herec Robert Finta. Ten porotu zaujal rolí postiženého dospívajícího chlapce v inscenaci Teď mě zabij. Kromě pěti nominovaných umělců z Národního divadla moravskoslezského třikrát oslovily porotce výkony na jevišti libereckého Divadla F. X. Šaldy, po dvou nominacích mají Národní divadla z Prahy a Brna. Herecká asociace vyhlásí laureáty v sobotu 24. března v Národním divadle v Praze.

 

Už za týden otevře své brány Olympijský festival v Ostravě. Patří k němu improvizovaná sportoviště u hokejové Ostravar Arény i Korejská vesnička na Masarykově náměstí v centru krajského města. Olympijský park uspořádaný během předloňských letních her měl obrovský úspěch a následně se zvýšil zájem dětí o sportování v klubech. Mezi Pchjongčchangem a Ostravou bude fungovat skvělé spojení. „Máme nataženou linku mezi Pchjongčchangem a olympijskými parky a chtěli bychom tady mít i jako by rozhovory, kdy by návštěvníci mohli přímo komunikovat se sportovci, trenéry, činovníky, abychom byli co nejvíce schopni přenést tu olympijskou atmosféru,“ doplňuje další bonus Olympijských festivalů v Ostravě a v Brně Jiří Kejval.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice