31. 1. 2018

 

Martin Bár z kopřivnického obvodního oddělení PČR byl v NJ oceněn jako jeden z nejlepších policistů za uplynulý rok

 

Divadelní představení Hrdý Budžes, Divadlo A. Dvořáka Příbram – v náhradním termínu Čt 1. 2. 2018 – v KD je zcela vyprodáno.

 

DDM Kopřivnice zve děti od 1. do 4. tříd na pololetní příměstský tábor v pátek 2. února.

 

Rada města Kopřivnice doporučila 16. ledna zastupitelům uzavřít smlouvu s vítězem veřejné zakázky na opravu střechy zimního stadionu s firmou STAVEBNÍ SPOLEČNOST ŠURÍK s.r.o. za bezmála 15 milionů korun.

 

Místo tří pouze dvě ordinace praktického lékaře provozuje od začátku roku kopřivnická poliklinika Therápon 98.

 

Žákovská diskuze s představiteli města Kopřivnice proběhne ve čtvrtek 1. února od 9 hodin v 10. patře radnice.

 

Bývalá tatrovácká vrátnice číslo 3. za radnicí prochází rekonstrukcí. Léta nevyužívaný objekt již jen pamětníkům nostalgicky připomínal éru, kdy byla Tatra na vrcholu a vrátnicí do Tatry procházelo stovky návštěvníků a tisíce zaměstnanců. Před 13 lety přestala vrátnice sloužit k označování píchacích karet, nějaký čas sloužila jen jako průchod, a pak již byla definitivně uzavřena. Město Kopřivnice v rámci snahy spojit do jednoho celku pozemky v okolí budovy radnice a usnadnit jejich případnou revitalizaci, absolvovalo téměř dvouleté jednání s Tatrou. Kupní smlouva byla podepsána 10. 8. 2016 a poté zastupitelé schválili využití objektu pro garážování služebních automobilů městského úřadu. 5. prosince byla přestavba zahájená. Na základě výběrového řízení byla jako realizátor vybrána společnost: NH stavby, Palkovice. Na objektu jsou prováděny dispoziční úpravy, dozdívky obvodového pláště, vyměněna okna, dveře a vjezdová vrata a rozvody elektroinstalace. Celková cena díla je cca 670 000. Po ukončení stavebních prací 15. února zde bude parkovat 9 osobních služebních automobilů, vzniknou prostory pro parkování přívěsných vozíků a sklad pro uložení pneumatik.

 

Kopřivnický krytý bazén už dvacet pět let nabízí své služby, a to nejen Kopřivničanům, ale i lidem ze širokého okolí. Poprvé byl pro širokou veřejnost otevřen 22. ledna 1993. Za čtvrt století prošlo pokladnami přes 2 miliony návštěvníků. A přibude jich ještě více v pátek 2. 2., kdy si bazén čtvrtstoletí připomene doprovodným programem, pro návštěvníky budou připraveny vodní nafukovací atrakce a soutěže. Vstupné bude symbolicky sníženo na 25 korun.

 

Projekt aktivní senior i v letošním roce nabídne seniorům – případně i dalším zájemcům – setkání při sportu , zábavě i vzdělávání. Je připraveno celkem 23 aktivit. V kalendáři akcí byla jako první uvedena Beseda – pět jazyků lásky, ve středu 24. Ledna, s psycholožkou Stanislavou Podžornou. Téma besedy bylo inspirováno knihou Garyho Chapmana. Na zahajovací akci dorazilo před 60 posluchačů. Na besedě byl k dispozici Kalendář akcí pro rok 2018. Už ve čtvrtek 1. února mohou senioři navštívit další akci – to je tentokrát pohybová aktivita v Klubu seniorů na ulici Sokolovské – nenáročné cvičení při všechny, bez ohledu na věk či zdravotní komplikace. Jde o cvičení čikun, které je více než 3000 let staré, dlouhodobé zkušenosti umožňují toto cvičení využívat i jako léčebnou metodu- velmi dobře ovlivňuje nejen zdravotní stav, ale i psychickou kondici.

 

Zahájení výstavního roku 2018 v Lašské vile v parku. V jeho průběhu se, krom dalšího programu, můžete v Lašském muzeu opět těšit na sérii výstav, ve kterých se budeme věnovat výtvarné fotografii a grafice, připomeneme si dobu první republiky a osobnost TGM a těšit se můžete i na výstavu spojenou svým tématem s Kopřivnicí.

Své snímky v Kopřivnici představí od 1. 2. 2018 Dalibor Bednář, ostravský fotograf, jehož žánrové rozpětí sahá od dokumentu, přes portréty až ke krajinářské fotografii. A právě krajinářské snímky budou k vidění i v Lašském muzeu.

Dalibor Bednář svůj výstavní soubor nazval „Se Sudkem za zády“. Vernisáž výstavy nazvané „Se Sudkem za zády“ se uskuteční 1. února 2018 v 17 hodin v Lašském muzeu v Kopřivnici.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice