2. 5. 2018

 

Město Kopřivnice si připomene významný státní svátek Den vítězství. U této příležitosti se uskuteční pietní setkání u pomníku padlých před bývalou ZŠ Náměstí. Kopřivnice byla za druhé světové války obsazena německými vojáky 10. října 1938. V boji za svobodu padlo třiadvacet občanů, další byli zatčeni, vězněni či dokonce mučeni v koncentračních táborech. Zahraničního odboje se tehdy zúčastnilo jednadvacet obyvatel Kopřivnice, mnoho dalších bylo zapojeno do domácího odboje a partyzánských akcí. Bez větších bojů bylo město osvobozeno 6. května 1945. Dva dny poté, 8. května 1945, vstoupila v platnost kapitulace německých vojsk, která se všeobecně považuje za konec druhé světové války. Památku obětí druhé světové války uctí v pátek 4. května v 17 hodin členové Českého svazu bojovníků za svobodu a Vojenského sdružení rehabilitovaných spolu se zástupci města. Zvána je široká veřejnost.

 

Je možné připomínkovat v pořadí druhý návrh Územního plánu města Kopřivnice. Návrh je k dispozici jak v tištěné podobě na odboru stavebního řádu, územního plánování a památkové péče, v kancelářích č. 568 a č. 570, tak na webových stránkách města Návrh „nového“ Územního plánu Kopřivnice- duben 2018. Nový Územní plán bude zveřejněn do 30. května 2018, do této doby mohou lidé k novému Územnímu plánu vznášet připomínky a námitky.

První návrh Územního plánu byl představen v červnu a lidé ho mohli připomínkovat do srpna minulého roku. Jak bylo s připomínkami naloženo, se mohou zájemci dozvědět právě v novém návrhu. Projednávání pro veřejnost je připraveno na středu 23. května od 16 hodin v 10. patře kopřivnické radnice v zasedací místnosti zastupitelstva města. „Účastníci diskuse dostanou mimo jiné možnost seznámit se s projektantem, který návrh na nový Územní plán zpracoval,“ dodala Markéta Kvitová.

 

V Kopřivnici a místních částech Vlčovice, Lubina, Mniší probíhá od 23. 4. 2018 do 9. 5. 2018jarní celoplošná ochranná deratizace. Následně vždy bude probíhat kontrola pokládek a jejich případné doplnění přibližně po 14 dnech od první pokládky. Město Kopřivnice zároveň tímto vyzývá vlastníky, správce a nájemce všech objektů na území města k součinnosti, provedením deratizace ve svých objektech. V době deratizace je třeba zamezit volnému pobíhání domácích zvířat – psů a koček, bez dohledu chovatele. Předejdete tak možným komplikacím po náhodném požití nástrahy nebo uhynulého hlodavce vaším zvířetem. Případné dotazy zodpoví a informace o provádění deratizace pro město Kopřivnici podá na radnici Marta Holubová.

 

Bezplatný právní servis pro občany začal fungovat v Novém Jičíně. Poradna je otevřena jednou měsíčně. Hned první termíny byly během několika hodin plně obsazené. Bezplatná právní poradna funguje už v několika obcích a městech Moravskoslezského kraje, například v Ostravě-Jihu a Opavě. Nyní tuto službu zajistila pro své občany také novojičínská radnice. Potíže s dluhy a insolvencí jsou asi nejčastější, se kterými se advokáti v bezplatných poradnách setkávají. Jedna právní konzultace trvá dvacet minut, na schůzku s právníkem je potřeba vždy se dopředu objednat.

První případ, který tento advokát v Novém Jičíně řešil, se ovšem týkal pracovně-právních vztahů. Nejbližší termín pro další konzultace je 21. května. Už teď jsou místa z části obsazená.

 

Již za pár dní začíná v Dánsku Mistrovství světa v hokeji, čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Fandit můžete od 4. do 20. května 2018 na ČT sport HD. Čeští hokejisté vstoupí do světového klání v Kodani, zápasem proti Slovensku v sobotu 5. května ve 20:15. V pátek, kdy šampionát v Dánsku začne, tak budou mít volno. Hrát budou v základní skupině A.

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

České zápasy ve skupině A:

sobota 5. 5. (20:15) Česko – Slovensko

neděle 6. 5. (16:15) Švédsko – Česko

úterý 8. 5. (20:15) Česko  – Švýcarsko

čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko – Rusko

pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  – Česko

neděle 13. 5. (16.15) Francie – Česko

pondělí 14. 5. (20:15) Česko – Rakousko

 

V Kopřivnici a místních částech Vlčovice, Lubina, Mniší bude realizována celoplošná ochranná deratizace.

Kladení nástrah v jarní etapě deratizace proběhne v termínu od 23. 4. 2018 do 9. 5. 2018. Následně vždy bude probíhat kontrola pokládek a jejich případné doplnění přibližně po 14 dnech od první pokládky. Třetí kontrola se provádí po dalších 14 až 20 dnech s provedením vyhodnocení úbytku nástrah, se sběrem nespotřebovaných nástrah včetně uhynulých hlodavců. Celá akce také závisí na vhodných klimatických podmínkách. Město Kopřivnice zároveň tímto vyzývá vlastníky, správce a nájemce všech objektů na území města k součinnosti, provedením deratizace ve svých objektech, pokud možno ve stejných termínech tak, aby se zvýšila účinnost deratizace. Deratizaci pro město Kopřivnici provádí odborní pracovníci firmy DDesinDer, s. r. o., z Oder, tel. č.: 603 494 489. Tato firma je schopna provést deratizaci i pro jiné vlastníky nemovitostí, náklady na deratizaci hradí vlastník nemovitosti. Upozorňujeme občany, že v době probíhající deratizace je třeba zamezit volnému pobíhání domácích zvířat – psů a koček, bez dohledu chovatele. Předejdete tak možným komplikacím po náhodném požití nástrahy nebo uhynulého hlodavce vaším zvířetem. Případné dotazy zodpoví a informace o provádění deratizace pro město Kopřivnici na vyžádání podá odbor majetku města, kontaktní osoba Marta Holubová, tel.: 556 879 796 nebo e-mail: marta.holubova@koprivnice.cz.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice