30. 4. 2018

 

Svoz směsného komunálního odpadu, který připadá na den 1.5.2018 – státní svátek, proběhne následující den, tj. 2.5.2018.

 

Můžete si po dobu jednoho měsíce zdarma vyzkoušet programy z balíčku HBO KINO a aplikaci HBO GO. Programový balíček HBO zahrnuje kvalitní filmovou produkci, kterou přenášejí stanice HBO, HBO 2 a HBO 3 prostřednictvím standardního televizního vysílání. HBO GO je jedinečnou internetovou službou HBO, kde můžete sledovat stovky hodin své nejoblíbenější pořady. V nabídce je nespočet seriálů, komedií a skvělých filmů. Navíc vše můžete sledovat kdekoliv a kdykoliv, stačí vám k tomu mobil nebo třeba tablet. Mobilní HBO nabízí také širokou půjčovnu filmů. Najdete zde stovky filmů, zajímavé dokumenty, populární seriály a mnoho dalších skvělých videí. Některé pořady lze sledovat i v původním znění s titulky. Pro zprovoznění aplikace se stačí zaregistrovat na webu ktk.

 

SOUTĚŽ KTK A DIVOTVŮRNY V KOPŘIVNICI O 3 VSTUPENKY NA PROŽITKOVÝ SEMINÁŘ

TRANSFORMACE VĚDOMÍ LEKTORA A TERAPEUTA PETRA VLČKA, VE ČTVRTEK 17. 5. 2018

Soutěžní otázka:

Dle čeho je pojmenovaná Divotvůrna:

1/ podle muzikálu Divotvorný hrnec

2/ podle pravoslavného mnicha Svatého Agatona Divotvorce, který měl dar proroctví a uzdravování

3/ podle filmu Divotvůrkyně o spisovatelce Helen Kellerové, která po nemoci ohluchla a oslepla

Odpovědi posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď

prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474

nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz

UZÁVĚRKA JE VE STŘEDU 2. 5. 2018 V 10:00.

 

V úterý 1. května bude před vstupem do zoologické zahrady V Ostravě od 9:00 do 17:00 hod. probíhat sběr starých a nefunkčních elektrospotřebičů. Za ně získají děti volný vstup do zoo (volná vstupenka bude platná pouze v den akce). Přinášet lze vysloužilý fén, holicí strojek, varnou konvici, ale třeba také vysavač, mikrovlnnou troubu, pračku či ledničku. Tradiční akce konaná ve spolupráci s kolektivním systémem Elektrowin podporuje správné třídění elektrodpadu, z něhož lze zpětně získat a využít řadu materiálu, a tím také pomáhá chránit přírodu a ohrožené druhy zvířat. Těžba vzácných kovů pro výrobu mobilních telefonů a dalších elektronických zařízení na mnoha místech Země přispívá k devastaci přírodního prostředí a ohrožuje vzácná zvířata, jako jsou gorily, sloni a další druhy.

 

SmVaK,a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Skupově a Hřbitovní 2. května od 8:00 – 14:00 hodin.

 

Město upozorňuje občany, kteří mají zájem o přidělení dalšího (druhého) kompostejneru do jedné domácnosti , že se mohou hlásit na městském úřadě, odboru životního prostředí u p. Kubalcové. Vývoz druhého kompostejneru bude zpoplatněn částkou 26 Kč (za jeden vývoz) a bude prováděn pouze na základě žadatelem písemně potvrzené objednávky u firmy SLUMEKO. Počet nádob je omezen, výdej možný pouze do vyčerpání skladových zásob.

Dále oznamujeme občanům, že od 16. dubna je možné zdarma odložit bioodpad (tzn. trávu, listí, seno, větve apod.) rovněž na sběrném dvoře na ul. Panská.

 

Město Kopřivnice se ve spolupráci se společností Slumeko rozhodlo pro prodloužení provozní doby Sběrného dvora na ulici Panská. Nově bude dvůr přístupný přes všední dny, tedy v pondělí až pátek v době od 8 do 18 hodin, v sobotu pak od 8 do 16 hodin. Zmíněná provozní doba je platná od 2. května 2018 do 31. října 2018.

 

Od středy 25. 4. a dále průběhu května a června bude SLUMEKO na území města postupně provádět obnovu evidenčního značení dříve vydaných starších kompostejnerů. Lepení štítků s čárovým kódem bude probíhat vždy v lichou středu, nádoby je nutno nechat vystavené po celý svozový den.

 

Elita míří do Kopřivnice.Do Kopřivnice opět zavítá naše plochodrážní špička, aby zde v neděli 13. května bojovala o body do mistrovství republiky jednotlivců. Poprvé od loňské obnovené premiéry se představí i naše jednička Václav Milík. Loňský vítěz zlaté přilby, bronzový v ME, který už okusil i stupně vítězů v Grand prix, zatím na 480metrů dlouhém a rychlém oválu nestartoval. Při jeho kvalitách, které prokazuje i v polské extralize v barvách Sparty Wroclaw, by to neměl být pro něj problém.Cestu k titulu mu budou chtít ztížit i další. Především obhájce titulu zkušený Josef Franc, který je na severu Moravy jako doma, loni tu slavil i titul na dlouhé dráze. Že to „Pepemu“ jede, dokazuje i vítězství v prestižním Prague Open na úvod sezóny. Na svou šanci ale budou číhat i další. Mladý Eduard Krčmář se letos stal překvapivě lídrem polského Gniezna, s nímž postoupil z druhé do první ligy. Zdeněk Holub se prozměnu stal vítězem mezinárodního mistrovství Slovenska. Ale nezapomínejme ani na střední generaci. Hynek Štichauer byl v Prague Open druhý a s Francem se chystá na seriál GP na dlouhých a travnatých drahách, Matěj Kůs se zase úspěšně vrátil do britské ligy.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice