27. 4. 2018

 

Od 28. 4. je rozhledna na Bílé hoře po zimní přestávce opět v provozu. Na vyhlídku vede 28 betonových a 108 železných schodů, které se stáčí proti směru hodinových ručiček a nápadně připomínají šroubovici DNA. Z Bílé hory je pěkný, kruhový výhled na Ostravu a vrcholy Beskyd, Jeseníků a Oderské vrchy. N arozhlednu se najednou vejde až 200 lidí. Otevřeno je až do října vždy od úterý-neděle od 9:00 do 18:00 hodin. Více informací naleznete na www.rozhledna-bila-hora.cz

 

Varovný a protipovodňový systém doplnily nové hlásiče, které jsou součástí varovného a monitorovacího protipovodňového systému. Celkem šedesát devět obousměrných bezdrátových hlásičů bylo nainstalováno na sloupy veřejného osvětlení nejen ve městě, ale také v Mniší, Vlčovicích a Lubině. Na začátku dubna bylo zahájeno testovací období nových zařízení, které bude trvat celý měsíc duben.

 

Město Kopřivnice ve spolupráci s vrakovištěm v Ženklavě připravilo na poslední dubnovou sobotu tradiční bezplatnou likvidaci nepotřebných vozů. Akce se uskuteční v sobotu 28. dubna od osmi do dvanácti hodin. Ve zmíněnou dobu se budou vozidla zdarma likvidovat a zároveň se bude majitelům vozů vystavovat potvrzení o převzetí autovraku. Majitelé, kteří ví, že jejich vozy nebudou při odvozu pojízdné, mají povinnost zabezpečit vůz na zpevněnou plochu s koly, se kterými půjde manipulovat. Zájemci o likvidaci by samozřejmě měli mít před odtahem přichystány papíry od vozidla s občanským průkazem či plnou moc.

 

V pátek 27. dubna a v sobotu 28. dubna se můžete těšit již na 32. ročník přehlídky netradičních divadel. V pátek pro děti je připravena Velká cirkusová pohádka, divadlo Reynek, pantomima Sólo a Mesian a Magnolie. Součástí této akce bude i Seminář v rámci přehlídky netradičních divadel Kopřiva. V sobotu zase vystoupí Nové divadlo v Nitre s představením Pinocchio, v divadelní kavárně zahraje David Žárský, dále pak vystoupí Vlado Špurek, divadlo Petra Bezruče s představením Kráska v Leenane, na závěr dne vystoupí Stará aréna s představením Letět. Vstupenky možno zakoupit v Informačním centru Kopřivnice nebo v Katolickém domě. Více na: Kopřiva fest 2018.

 

XXI. štramberská divadelní přehlídka. V pátek 27. dubna od 19.00 hod. se můžete těšit na závěrečný večer v rámci štramberských přehlídek. Tentokrát vystoupí divadelní spolek DS PROMĚNA Praha – …pozvi mě dál.

 

Hradní slet čarodějnic naHukvaldech.Již tuto sobotu 28. dubna od 10.00 hod. se můžou všechny malé i velké děti těšit na den plný čar a kouzel. Čarodějnice v kostýmu mají vstup zdarma. Během dne se můžete těšit šermířské pohádky, povídky a souboje pro děti i dospělé, soutěžní disciplíny, soutěž o nej čarodějnici.

 

Vila Machů si připravila na sobotu 28. dubna od 14.00 hod. ve Společenském sále. Každý účastník obdrží skleničku s logem vily, katalog vín. V ceně neomezená degustace vín od desítek vinařů z jižní Moravy. Občerstvení zajištěno.

 

Fifty – Fifty Coffee & Cocktail Bar si na sobotu 28. dubna od 19.00 hod. připravili již třetí akci s možností ochutnávky sushi. Raut formou ALL INCLUSIVE připravený šéfkuchařem Tomášem Svobodou. Sushi bude podáváno formou rautu, který bude doplňován v průběhu celého večera.

 

V sobotu 28. dubna od 21.00 hod. v Papaya music club vystoupí pražská hip-hopová skupina Prago Union. Dále vystoupí Jerry & Rocca, DJ Necroz a mnoho dalších.

 

Kulturní dům Mniší pořádá v sobotu 28. dubna od 20.00 hod. diskotéku z 80. až 90 let. Zahraje DJ Honza.

 

Obec Tichá pořádá v sobotu 28. dubna od 13.30 hod. stavění máje s doprovodným programem. Během dne vystoupí děti z MŠ Tichá, mažoretky Sunny z Kopřivnice, dětský soubor Malý Sedmikvítek. Pro děti je připraveno divadlo Pipi. Děti se mohou těšit na malování, dílničky, malování na obličej, skákací hrad. Pro dospělé je připraveno malé občerstvení.

 

Mezinárodní den tance v Kopřivnici. V neděli 29. dubna od 10.00 hod. sem můžete těšit na den plný tance a zábavy. Oslava určená nejen tanečníkům a milovníkům tance, ale i široké veřejnosti. Kopřivnické Taneční centrum Relax se připojuje k poselství celostátních oslav a to spojit dohromady všechen tanec, jeho různé podoby a projevy, oslavit tuto formu a radovat se z její univerzality, společným jazykem v podobě soutěže v různých tanečních formách Dance Fest 2018 Prodej vstupenek v den konání před velkým sálem. Součástí této akce bude taneční soutěž Světlo orientu a Dance Fest Kopr 2018.

 

V neděli 29. dubna od 16.00 hod. se můžete těšit na odpolední koncert kapely Děti mezi reprákama v Galaxii přání (objekt č. 107). Původně sólový projekt hudebníka a textaře Dominika Zezuly Děti mezi reprákama se během let rozrostl do regulérní kapelní formace. Poznávacím znamení celého projektu stále zůstávají Zezulovy mnohovrstevnaté texty, skrze které přibližuje posluchači životní zážitky, radosti a často taky úzkosti a prohry Generace Y.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice