2. 9. 2016

 

Hokejový klub Kopřivnice zve na páteční derby. Další z přípravných utkání se odehraje dnes v Tatra Aréně od 18.h. Přijede rival z Nového Jičína.

 

JOJ Family startuje v pondělí 5. 9. 2016 v 16:00 hodin. Nový program skupiny JOJ s názvem JOJ Family zahájí vysílání v pondělí 5. září 2016 v 16 hodin. Půjde o stanici, která se bude vysílat jen na území Česka. Divákům přinese to nejlepší z pořadů, které vyrobila JOJ. Už v názvu nové stanice JOJ Family je zakódováno její cílení na rodinného diváka, pro kterého bude televize vysílat především společné česko-slovenské formáty s tradicí, jakou je například československá verze nejúspěšnější talentové show na světě Česko Slovensko má talent. Poprvé tuto show nebude v Čechách vysílat TV Prima, ale právě nová JOJ Family. Stanici JOJ Family můžete naladit v Základní nabídce KTKdigi na svém televizním přijímači od začátku vysílání. Pokud se Vám nedaří program naladit nebo se seká (kostičkuje), pak mohou být příčinou nevhodné koaxiální kabely.

 

Obec Slovákov od 5. do 9. září představí ve vestibulu radnice výstavou mapující její desetiletou činnost, vernisáž se uskuteční v pondělí v 9.30 hodin.

 

Více než tři tisícovky závodníků se bude v pátek snažit o co nejrychlejší přechod mezi sedmi nejvyššími beskydskými vrcholy od Javorového až po Javorník. To vše v časovém limitu 29 hodin a s cílem ve Frenštátu pod Radhoštěm. V pátek 2. září totiž ve 22 hodin odstartuje z třineckého náměstí Svobody další závod Beskydské sedmičky, která svým extrémním přechodem Beskyd má statut otevřeného Mistrovství České republiky v horském maratonu dvojic. Vítězové minulého ročníku Zbyněk Cypra s Tomášem Svobodou z týmu adidas BOOST team zvládli trasu dlouhou 95 km s převýšením 5 470 m, což odpovídá výstupu na druhou nejvyšší horu světa K2, v čase 11 hodin a 29 minut. Letos se pořadatelům do závodu registrovalo přes 3 130 sportovních nadšenců, a to nejen z Česka, ale také i ze Slovenska, Polska, Německa, Anglie, Belgie a Švýcarska. Závod si rok od roku vychutnávají i ženy, letos se jich přihlásilo na 700. Závodníci se akreditují do závodu ve Frenštátu pod Radhoštěm, odkud budou hromadně dvěma speciálními vlakovými soupravami (odjezd je naplánován v 19.08 a 19.18 hodin) přepraveni do Třince, místa startu.

Z náměstí pak zamíří dlouhý had čelovek na Velký Javorový, a dále budou závodníci pokračovat přes Ropici, Travný, Lysou horu, Smrk, Čertův mlýn, Radhošť a Velký Javorník až na náměstí Míru ve Frenštátu pod Radhoštěm, kde je cíl závodu.

 

FESTIVAL MEDU A PÍSNIČKY – VČELAŘSKÉ DNY V MUZEU: Organizace českého svazu včelařů Kopřivnice zve všechny od čtvrtku 1. 9. do soboty 3. 9. do areálu muzea Fojtství na třídenní akci se zaměřením na včelaření, přírodu, rozvoj dětských vědomostí na tato témata, ale i písničky, divadla, výtvarné umění, propagaci regionálních potravin a zdravého stylu života. Akce se orientuje na všechny věkové skupiny od malých dětí až po seniory. Tomu odpovídá i program, v kterém nechybí naučné přednášky, ukázky včelaření v živých včelách, zajímavé dovednosti a hry jak pro děti tak pro dospělé, soutěže zkušených včelařů, ale i dětí, které budou soutěžit v rámci zápolení škol a školek v přírodovědných znalostech a životě včel. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program – hudba, divadlo, výtvarné umění dětí a ukázky dalších řemesel, která mají také blízko ke včelaření. Vstupné zdarma.

Každý ze dnů má své téma:

 1. 9. 2016 – Den medoviny, vína a burčáku
 2. 9. 2016 – Den perníku a guláše
 3. 9. 2016 – Den medu – Farmářský trh trochu jinak (včela v domácnosti)

 

Kopřivnici v sobotu 3. září navštíví účastníci 47. ročníku Mezinárodní Tatra Veterán Rallye Beskydy 2016. Zájemci, kteří si budou chtít prohlédnout naleštěné tatrovky s posádkami, budou mít možnost zhruba od 11:00 do 13:30 hodin, a to na prostranství před kulturním domem.

 

GULÁŠOVÉ SLAVNOSTI ANEB „GULAŠOVÁ ŠOU VE ŠTRAMBERKU“.Město Štramberk srdečně zve všechny milovníky a labužníky dobré zábavy a hlavně jídla v sobotu 3. 9. od 8.00 hod. (registrace soutěžících) na II. ročník soutěže o nejlépe a nejchutněji uvařený guláš (z čehokoliv). Připraven bude také bohatý doprovodný program v podobě soutěží a atrakcí pro malé i velké – hod sudem, pití piva na čas, skákací hrad, hudba, bohaté občerstvení a další.

8.00-8.30             Registrace soutěžících

9.00-13.30           Vaření guláše

14.00                     Degustace a hodnocení gulášů

14.45                     Slavnostní vyhlášení výsledků

16.00                     Zápas staré gardy ve fotbalu

18.00                     Letní večer s bigbítovou

 

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ KULTURNÍHO DOMU PŘÍBOR. Město Příbor zve všechny v sobotu 3. 9. od 14.00 hod. na slavnostní otevření zrekonstruovaného Kulturního domu Příbor. V rámci této akce vystoupí Dechový orchestr mladých Příbor s mažoretkami, kouzelné klaunice, provazochodec, bude připraven také fotokoutek, tvůrčí dílny, strunný sbor ZUŠ Příbor, promítání dokumentu z rekonstrukce KD a sestřih z činnosti KD od roku 1990 a v 19.00 hod. koncert Janka Ledeckého. Vstup v rámci programu dne otevřených dveří zdarma a cena vstupenky na večerní koncert 100 Kč v předprodeji, 150 Kč na místě. Předprodej vstupenek v městském informačním centru Příbor.

 

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ VE ŠTRAMBERKU. Město Štramberk zve všechny v sobotu 3. 9. a v neděli 4. 9. od 9.00 hod. na folklorní a společenskou akci s názvem Dny evropského dědictví (EHD), která každoročně v měsíci září otevírá nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Vstup zdarma.

Zpřístupněny budou tyto památky:

 • Hrad Štramberk s věží Trúba – 9:00 – 12:00 12:30 – 18:00 hod.
 • Národní přírodní památka Šipka (Národní sad) – volně přístupná
 • Stará věž – Zvonice kostela sv. Bartoloměje – 10:00 – 17:00 hod.
 • Pivovárenská studna (náměstí) – 10:00 – 17:00 hod.
 • Muzeum Zdeňka Buriana (náměstí) – 9:00 – 17:00 hod.
 • Muzeum Novojičínska (náměstí) – 9:00 – 17:00 hod.
 • Budova Městského informačního centra – Městská galerie (pod náměstím) 8:30 – 17:00 hod.
 • Kostel sv. Kateřiny (při hl. cestě ze Štramberka do Nového Jičína)- 10:00 – 18:00 hod.

 

Město Příbor zve všechny v neděli 4. 9. od 9.00 hod. na stejnojmennou akci, kde se můžete těšit, krom bezplatně otevřených příborských památek, například na VI. Příborské muzejní ráno – poetický komponovaný pořad o harfě s Kateřinou Havrnkovou, dále výstavu Nejstarší památky z Příborských muzejních sbírek, také na barokní koncert Luce del sole, nebude chybět předání ocenění města a také historický program se ztvárněním jednotlivých etap vývoje města a mnoho dalšího.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice