5. 9. 2016

 

Operační středisko vyslalo kopřivnické hasiče k „záchraně“ papouška, který uletět svému majiteli, tělesně postižené starší ženě. I přes veškerou snahu se papouška odchytit nepodařilo. Hasiči si alespoň v reálné situaci mohli procvičit práci s výškovou technikou.

 

Ostravský krajský soud ve čtvrtek třem členům skupiny výrobců drog z Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku uložil tresty osm a devět let vězení. Čtvrtý člen vyvázl s podmínkou. Vyrobili celkem sedm kilogramů pervitinu.

Část sami užívali, zbytek rozdali či prodali. Vůdce skupiny Daniel Dorňák se při výslechu na policii ke všemu přiznal. ČTK to sdělila mluvčí soudu Lucie Olšarová. Dorňák odešel od soudu s devítiletým trestem. Dlouholetý narkoman výrobu pervitinu financoval. Nejprve drogu vyráběl ve své garáži, později v pronajaté budově bývalého zemědělského areálu v Trojanovicích. Jeho dva komplicové Antonín Kocián a Pavel Jati, kteří sháněli suroviny či vařili pervitin, dostali osmileté tresty. Podmíněný trest si vyslechl Tomáš Schindler, který fungoval jako řidič a převážel laboratoř. Rozsudek ještě není pravomocný. Státní zástupce, Kocián a Jati si ponechali lhůtu pro podání odvolání. Dorňák se na místě odvolal a Schindler se odvolání vzdal.

 

V pondělí 12. září od 16 hodin se koná veřejné projednání návrhu na úpravy a doplnění stezek a tras pro cyklisty v Kopřivnici a místních částech.

 

Ve středu 14. září 2016 se v Kulturním domě v Kopřivnici uskuteční koncert Emmy Smetana s kapelou.

Emma Smetana vydala v březnu první samostatné album What I´ve Done a nyní ho představuje svým fanouškům. Skladby Emmy Smetana nabízejí moderní pop a bývají přirovnávány k tvorbě Lany del Rey, Adele nebo Amy Winehouse. Jejich interpretka se hlásí i ke starému rhythm and blues a také připomíná svou lásku k nesmrtelným melodiím Beatles. Od šesti let hrála na klavír, roku 2012 založila kapelu, v níž spolupracuje s producentem Jiřím Burianem.

 

Minigolfové hřiště upravuje od září provozní dobu, PO až PÁ od 15 do 18 hodin a víkendy od 14 až 18 hodin.

 

První ročník charitativního běhu na podporu nemocných cystickou fibrózou startuje 10. září od 10:00 od Penny marketu u benzínky.

 

Město Kopřivnice upozorňuje všechny rodiče žáků Základní školy Alšovy, že kvůli nedokončené rekonstrukci sociálních zařízení dojde k posunutí začátku školního roku 2016/2017. Nový školní rok začne pro zmíněné žáky 12. září. Z důvodu pokračujících rekonstrukčních prací nebude ve škole fungovat ani školní družina. Rodiče mohou kvůli problémům s umístěním dítěte kontaktovat ředitele Základní školy Alšova a domluvit se s ním na náhradním dozoru v dopoledních hodinách.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části ulice Obránců míru a Školní č. p. 988 – 991 a č. 239/1 ve středu 14. září od 8:00 – 14:00 hodin.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Pod Morávií a na Štefánikově č.p. 225 v pátek 23. září od 7:20 – 16:00 hodin.

 

Moravskoslezský kraj podporuje CNG, spolupracovat bude s RWE. Další rozvoj ve využívání stlačeného zemního plynu (CNG) předpokládá memorandum uzavřené mezi Moravskoslezským krajem a RWE. Dokument o vzájemné spolupráci svými podpisy ve středu 31. 8. 2016 stvrdili Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje, a Zdeněk Kaplan, jednatel RWE Energo. Při této příležitosti energetická skupina uvedla do plného provozu v Ostravě-Pustkovci svoji 17. CNG plnicí stanici. Minimálně osm dalších plánuje v tuzemsku otevřít do konce roku, to již pod novou značkou innogy.

 

Titul „Mistr tradiční rukodělné výroby Moravskoslezského kraje“ Území Moravskoslezského kraje je z pohledu lidové kultury zajímavým a současně složitým útvarem, kde se setkávají národopisné oblasti Kravařska, Lašska, Oderska, Těšínska, Hlučínska, Opavska, Krnovska, Bruntálska, Ostravska s oblastí nově osídlených Sudet. Předmětný region, etnograficky různorodý, lze označit za území bohaté na projevy tradiční lidové kultury, jejíž součást tvoří rukodělná výroba, která dala vzniknout tisícům artefaktům, které spoluvytvářejí národní kulturní dědictví. Jako formu veřejného uznání a podpory těm, kdo se snaží udržet znalosti a dovednosti nutné pro provozování tradičních rukodělných technologií, účinně a kvalifikovaně je prezentovat a předat dalším generacím, byl zřízen titul „Mistr tradiční rukodělné výroby Moravskoslezského kraje“. Zde najdete přesné znění pravidel pro udílení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Moravskoslezského kraje (formát pdf, velikost 387 kB). Návrhy na udělení titulu pro rok 2016 je možné podávat do 30. 9. 2016! Návrhy se zasílají na adresu: Moravskoslezský kraj – Krajský úřad, odbor územního plánování, stavebního řádu a kultury, 28. října 117, 702 18 Ostrava.

 

Již téměř pět měsíců dohlíží na pořádek ve Štramberku strážníci Městské policie Kopřivnice. Za tu dobu nejčastěji řešili problémy s parkováním, ale i běžné pořádkové záležitosti. Veřejnoprávní smlouvu o působení městské policie uzavřela města Kopřivnice a Štramberk v prvním čtvrtletí letošního roku. Hlavní změnou oproti původní štramberské městské policii je to, že občané města pod Trúbou mají nyní možnost kontaktovat městské strážce zákona ve kteroukoli denní dobu, což dříve nebylo možné. V rámci pravidelných pochůzek ať už nočních, či denních vykonávají hlídky veškerou činnost městské policie, provádí například odchyt volně pobíhajících psů, řeší problémy v dopravě i s parkováním, nebo porušování vyhlášek, které na území města platí. Jedná se zejména o rušení nočního klidu nebo pálení různých materiálů, jejichž nepříjemný kouř obtěžuje ostatní obyvatele města. Nejvíce strážníci řešili problémy s parkováním v centru města, kde mají oprávnění parkovat pouze majitelé parkovacích karet. V rámci veřejnoprávní smlouvy dostali strážníci také nový služební vůz s veškerým vybavením, od radiostanice po GPS, čímž se staly hlídky mobilnější a mohou častěji kontrolovat i odlehlejší místa svého regionu.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice