20. 10. 2017

 

Ve čtvrtek 19. října přivítala Kopřivnice návštěvu ze spřáteleného města Bánovce nad Bebravou. Do města automobilů zavítalo sedm desítek seniorů. O zájezd do Kopřivnice byl mezi bánoveckými seniory velký zájem. Nakonec jich ve čtvrtek 19. října do našeho města přijelo sedmdesát. Po oficiálním přivítání přišla na řadu návštěva hlavní montáže společnosti Tatra Trucks, a. s., kvůli které do Kopřivnice většina seniorů vyrazila. Prohlídkou automobilky program návštěvy Kopřivnice pro Bánovecké neskončil. Čekal je jak společný oběd a kulturní program v Katolickém domě, setkání s kopřivnickými seniory, kteří Bánovce nad Bebravou před pár měsíci rovněž navštívili, tak také exkurze do Technického muzea Tatra Kopřivnice.

 

Asociace Sport pro všechny při ASK Tatra Kopřivnice zve v pondělí 23. 10. Den otevřených dveří s ukázkou Cvičení rodičů a dětí v tělocvičně na zimním stadionu od 16 hod.

 

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly 17. října u smrtelného úrazu houbaře na Frýdecko-Místecku. Nahlášen byl pád muže ze skály s bezvědomím postiženého. Na místo vyrazila nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci. Na pomoc byl zároveň vyslán vrtulník LZS z Ostravy. O spolupráci na zásahu byli požádání policisté, hasiči a horská služba. Na odlehlé místo události v lese přijela jako první hlídka policie, jejíž příslušníci ihned zahájili srdečné masáž, protože u pacienta došlo k zástavě srdeční činnosti. Záhy dorazila na pomoc pozemní posádka ZZS, poté hasiči a vrtulník, nakonec také horská služba. Osmašedesátiletý muž měl při sběru hub spadnout ze skalnatého srázu, z výšky okolo patnácti metrů, přičemž dopadl do potoka. Záchranáři pokračovali ve snaze o záchranu postiženého rozšířenou resuscitací, a to za použití přístrojového vybavení a léků. Ani po několika desítkách minut se jim však nepodařilo obnovit činnost pacientova srdce a lékař musel nakonec konstatovat jeho smrt. Muž na místě podlehl svému vážnému poranění.

 

Společnost SLUMEKO, s.r.o. Kopřivnice bude přistavovat velkoobjemové vany 7 m3  na ukládání objemného odpadu z domácností v následujících lokalitách a termínech vždy v 15 hodin. Do van je zakázáno odkládat: stavební odpad, mazací a motorové oleje, olejové filtry, televizory, obrazovky, lednice, zářivky, rádia, akumulátory, monočlánky, zbytky barev, laků, ředidel a další odpad s nebezpečnými vlastnostmi, který může být odložen ve sběrném dvoře na ul. Panské a také směsný komunální odpad, který patří do kontejnerů a popelnic.

  1. 10. Na Vápenkách
  2. 10. Alšova 1139 – 1140 parkoviště
  3. 11. Haškova – rozcestí s ul. Jilemnického    

 

PEČUJETE O SVÉ BLÍZKÉ? CYKLUS PEČUJ DOMA A S NÁMI OD 6. ŘÍJNA 2017 V KOPŘIVNICI. Diakonie ČCE pořádá ve spolupráci s Městem Kopřivnice cyklus kurzů Pečuj doma a s námi. Je určen laickým pečujícím z rodin, starajícím se zejména o seniory. Na kurzech získají potřebné rady a informace, vymění si zkušenosti, prakticky nacvičí ošetřovatelské techniky. Obdrží také soubor příruček k pečování a DVD s instruktážními videi. Kurzy se uskuteční na Městském úřadě v Kopřivnici na adrese Štefánikova 1163/12 v zasedací místnosti č. 266 ve 2. patře budovy. Vzhledem k omezené kapacitě je nutno vyplnit přihlášku.

Pá 20. 10. 9.30 -15.30 h               Sociálně právní kurz, Mgr. Radka Pešlová

So 21. 10.   8.30-17.30 h               Kurz komunikace II a Pečování v závěru života, Mgr. Iva Vránová

 

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR proběhnou ve dnech 20. a 21. října. Umístění volebních místností zůstává stejné jako v minulém roce, a tak se v Kopřivnici a místních částech opět otevře 21 volebních okrsků. Ke kterému okrsku lidé patří, zjistí například na adresním štítku s dodanými volebními lístky. Pokud je lidé ve schránce nenajdou, mohou si je vyzvednout přímo ve volebním okrsku. Členové okrskových volebních komisí, kteří budou na průběh voleb dohlížet, se sešli v úterý 26. září v KDK. Na prvním zasedání složili předepsaný slib a zvolili si předsedu a místopředsedu, kteří spolu se zapisovatelkami prochází školením, na kterém jim je vysvětlen způsob zjišťování výsledku hlasování.

Volby do Poslanecké sněmovny PČR

V pátek 20. října od 14:00 do 22:00 hodin

V sobotu 21. října od 8:00 do 14:00 hodin

V Kopřivnici a místních částech 21 volebních okrsků

V Moravskoslezském kraji se uchází o přízeň voličů 26 volebních stran, hnutí a koalic.

 

Koncem září schválili zastupitelé dotační pravidla na podporu mládeže, tělovýchovy a sportu pro rok 2018. Příjem jednotlivých žádostí o podporu zahájí radnice 21. října a uzávěrka prvního kola žádostí je po sedmi dnech, tedy 28. října. V červnu příštího roku pak budou mít sportovní organizace a kluby možnost ucházet se ještě ve druhém kole o dotaci na nájmy, činnost a pořádání akcí. Zároveň je možné podávat žádosti i o individuální dotace. Podmínky zájemci najdou na webových stránkách města v záložce dotace. Dotační programy na podporu kultury a osvětové činnosti a Zdravé města Kopřivnice prozatím vyhlášeny nejsou. Http://www.koprivnice.cz/urad/dotace/1OSK2018.pdf

 

Zvěřinové hody – Příbor. Již od čtvrtku 19. 10. v restauraci U Zlaté hvězdy se můžete těšit na zvěřinové hody, které budou trvat až do neděle 22.10. Těšit se můžete na srnčí gulášek, speciality z kance a mnoho dalšího. Rezervace stolů na telefonním čísle 777 701 605.

 

Farmářské trhy – Příbor. V pátek 20. 10. od 8.00 hod. na Náměstí Zikmunda Freuda budou probíhat tradiční farmářské trhy, kde si budete moct zakoupit nejenom valašské frgály, vdolečky, ale i různé druhy kávy, keramiky, oříšků, domácí zavařeniny, medovinu, pečivo a mnoho dalšího. Trhy budou trvat až do 16.00 hod.

 

Podzimní pohádkové putování – Příbor. V pátek 20. 10. Luna Příbor ve spolupráci s Mateřskou školkou Kamarád pořádají pro děti od 15.00. hod. odpoledne plné zábavy a her. Děti během odpoledne budou plnit úkoly a na konci je čeká zasloužená odměna. Občerstvení zajištěno.

 

Frank Sinatra and Count Basie Meet Again – Příbor. Kulturní dům pořádá v sobotu 18. 10. od 19.00 hod. k 100. výročí narození jazzového a swingového zpěváka, Franka Sinatry a 111. výročí narození swingového pianisty, Counta Basieho. Koncert plný slavných skladeb tohoto skvělého amerického zpěváka, které natáčel společně s Countem Basiem a jeho orchestrem.

 

Taneční centrum Relax Kopřivnice pořádá v pátek 20. 10. od 19.00 hod. v Kulturním domě v Zrcadlovém sále tančírnu ve stylu 30. let.

 

Hity z kazetáku – Kopřivnice. V sobotu 21. 10. od 20.00 hod. v Kulturním domě v Kopřivnici proběhne stylová zábava pro všechny milovníky nestárnoucích hitů posledních dekád minulého století. Zahraje DJ Jiří Halák. Můžete se těšit i na různá taneční vstoupení a fotobudku. A ti nejodvážnější mohou přijít v kostýmech. Tak neváhejte a přijďte se pobavit.

 

O tatrováckou brusli – Kopřivnice. O víkendu se můžete těšit na 45. ročník o velkou cenu města Kopřivnice v krasobruslení. V sobotu na zimním stadionu od 7.00 hod. na led nastoupí nemladší žáčky, žáci, mladší žačky, žáci. V neděli 21. 10. vystoupí nejmladší žáčky, mladší žačky, juniorky, seniorky i nováčci.

 

Tvořivá sobotní dílna – Příbor. Luna Příbor pořádá v sobotu 21. 10. od 14.00 zábavné odpoledne pro děti i dospělé. Těšit se můžete na keramické, hedvábné tvoření i korálkování. Cena vstupného se pohybuje dospělí 200 Kč, děti 100 Kč. Veškerá tvoření jsou určena veřejnosti a je nutné si rezervovat místo!

 

Otevření workoutového hřiště – Štramberk. V sobotu 21. 10. od 13. 00 hod. na fotbalovém hřišti Bařiny ve Štramberku proběhne slavnostní otevření workoutového hřiště. Součástí programu bude i exhibice a ukázky cvičení.

 

KINO: Divadlo Kapsa: O Budulínkovi – Kopřivnice. Kdo by neznal Budulínka? A kdo by nevěděl, že to nakonec dobře dopadlo, že dědeček s babičkou Budulínka z liščí nory zachránili. Ale jak to vlastně všechno začalo? Budulínek neposlouchal babičku a nedbal rad, co mu dával dědeček. A tak není divu, že se jednoho dne dostal do pěkné šlamastyky, protože i přes varování svých prarodičů, aby nikomu neotvíral, vpustil do domu proradnou lišku. Ta nelenila a Budulínka unesla do své nory. Kdo ví, co by se s malým nezbedou stalo, kdyby se dědeček, s babičkou společně nevyrazili na záchrannou výpravu. V představení jsme se dobře známou zápletku klasické české pohádky snažili obohatit o nové pojetí. Někdo neposlouchá a někdo zase neslyší. Téma poslouchání se v pohádce netýká pouze neposlušného Budulínka, ale také babičky a dědečka, kteří naopak slyší velmi špatně. A jak to dopadne? Uvidíte v naší nové pohádce, v neděli 22. 10. v 15.30 hod. v Kině Kopřivnice připravilo Divadlo Kapsa dětské představení s názvem O Budulínkovi.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice