23. 10. 2017

 

Rekonstrukce Štramberské ulice je u konce. Přestože stavba kvůli klimatickým podmínkám nabrala mírný skluz, stavbařům se do 20. října podařilo všechny práce dokončit a odstranit nedodělky. Slavnostní otevření ulice proběhne v úterý 24. 10. v 16:00 hodin u autobusové zastávky pod Kaštany.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Lubina v úterý 24. října od 8 – 14 hodin a další odstávka vody proběhne v části Hajmat na ulici 1. Máje, Dělnické, Na Luhách a Mírové dne 31. října od 8 – 14 hodin.

 

UPOZORŇUJEME, že Rozhledna Bílá hora bude v letošním roce otevřena naposledy od 24. října do 29. října 2017.

 

Soutěž KTK s Vilou Machů o 2 x 2 vstupenky na seminář s názvem Kouzlo Kávy, 8. listopadu v 18:00,

s lektorkou Kristýnou Malinowskou.

Uhodněte, zda káva patří mezi:

  1. A) Ovoce
  2. B) Zeleninu
  3. C) Ořechy

Odpovědi zasílejte prostřednictvím SMS na telefonní číslo 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz

Ve tvaru vaše jméno – odpověď. Uzávěrka je ve středu 25. 10. 2017 v 10:00.

 

Společnost SLUMEKO, s.r.o. Kopřivnice bude přistavovat velkoobjemové vany 7 m3  na ukládání objemného odpadu z domácností v následujících lokalitách a termínech vždy v 15 hodin. Do van je zakázáno odkládat: stavební odpad, mazací a motorové oleje, olejové filtry, televizory, obrazovky, lednice, zářivky, rádia, akumulátory, monočlánky, zbytky barev, laků, ředidel a další odpad s nebezpečnými vlastnostmi, který může být odložen ve sběrném dvoře na ul. Panské a také směsný komunální odpad, který patří do kontejnerů a popelnic.

  1. 10. Osvoboditelů 1214                            
  2. 10. I. Šustaly – u výměníku 
  3. 10. Družební 1003

 

Další akce, která probíhá pod záštitou Zdravého města je Cvičení pro dospělé zdarma. Přijďte si zacvičit do parku E. Beneše každé pondělí – v sudý týden od 17:00 hodin a v lichý týden od 10 hodin dopoledne až do 13. listopadu.

S sebou si vezměte sportovní oblečení a pití.

 

Do konce října můžete fotit a hledat náměty pro 5. ročník FOTOSOUTĚŽE LBB 2017, kterou vyhlásily Obce Lašské brány Beskyd – Kopřivnice, Štramberk, Příbor a Hukvaldy, tedy je prostor širší – snímky mohou být pořízeny na území všech jmenovaných lokalit a musí mít tematickou vazbu na oblast Lašské brány Beskyd. Pro oceněné budou připraveny ceny v celkové hodnotě 10 000 Kč.

 

Radnice se rozhodla podpořit aktivity obyvatel, spolků a organizací, které plánují na příští rok projekty související s oslavami 70. výročí povýšení Kopřivnice na město. Žádost o granty na výše zmíněné aktivity je možné podávat v termínu, a to od 1. do 31. října letošního roku. Radnice na podporu vyčlenila částku tři sta tisíc korun, přičemž maximální výše podpory na jednu akci či projekt bude činit sto padesát tisíc korun. Žádosti o dotace mohou předkládat jak fyzické, tak právnické osoby. Dotace mohou být poskytnuty na přípravu a realizaci kulturně-osvětových akcí nebo souboru akcí s tématem 70. výročí povýšení Kopřivnice na město, na autorské dílo inspirované městem Kopřivnice nebo na autorské dílo inspirované městem Kopřivnice, umístěné ve veřejném prostoru. O tom, zda byl jejich projekt úspěšný, budou žadatelé informováni už v polovině prosince tohoto roku.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice