20. 10. 2021

Divadelní přednášky Senior v dopravě se vrací do Kopřivnice. Na těchto přednáškách se diváci formou odborného výkladu kombinovaného se zábavnými scénkami a instruktážními videi seznámí s problematikou a bezpečností seniorů v rolích chodců, řidičů, jejich pasažérů, cyklistů a cestujících MHD. Divadelní přednáška se koná v kině 21. října od 10 hodin. Tvářemi kampaně, které vás blíže seznámí s problematikou řízení v pozdějším věku, jsou herečka Jaroslava Obermaierová a herec Jiří Štědroň.

 

Bylo spuštěno hlasování, ve kterém si můžete vybrat ze sedmi Ko-projektů. Ty se uchází o půl milionu korun z participativního rozpočtu města. Předkladatelé představí své návrhy formou krátkých videoklipů, které se natáčely v kabelové televizi 4. a 5 října. Na našem kanálu se s nimi můžete seznámit v průběhu vysílání od 15. října a na sociálních sítích a webu města by měly být zveřejněny od 18. října. Poté bude spuštěno hlasování prostřednictvím mobilního rozhlasu.

 

Novojičínská nemocnice zve na Den prevence ve středu 20. října 2021– Zájemci si mohou nechat bezplatně provést vyšetření, případně výsledky konzultovat s odborníky, v prostorách Interního pavilonu a ORL ambulance. Je možno provést vyšetření kapky krve, krevní tlak, znaménka, spirometrii, k dispoziici bude poradna inkontinence, rakoviny prostaty, samovyšetření prsou, pohybové obtíže, Zhodnocení metabolismu a měření tuku v těle i porodní kurzy. V rámci akce Den prevence si budou moci všichni zájemci nechat od 13:00 do 16:30 hodin prověřit své zdraví, bez žádanek či předchozích objednávek.

 

Na brněnském veletrhu IDET podepsali zástupci společnosti TATRA TRUCKS a státního podniku VOP CZ smlouvu na dodávku 18 vozidel TATRA FORCE pro nové pojízdné palivové cisterny pro potřeby Armády České republiky. Zakázka navazuje na podobný kontrakt z minulého roku. Podle nově podepsané smlouvy kopřivnická společnost dodá státnímu podniku VOP CZ celkem 15 kusů podvozků TATRA FORCE 8×8 pro cisternové nástavby a 3 tahače TATRA FORCE 6×6 k tahání palivových cisteren na návěsu. Dodávky se uskuteční v letech 2022 až 2023. Oba typy automobilů jsou opatřeny kabinami TATRA s možností dodatečného pancéřování a lze na ně instalovat multispektrální mobilní maskovací soupravy.

 

Novojičínské Beskydské divadlo na třetí pokus zahajuje novou sezonu. Začne hrát v listopadu, a to i přesto, že uvnitř přístavy ještě probíhají stavební práce. Začíná se 1. listopadu představením pro skupinu B představením Bezruký Frantík Divadla Pod Palmovkou. Za zdí velkého sálu, pochopitelně mimo termíny hraní, ale bude stále velmi rušno. Přímo v dotčeném prostoru stavebních prací se nachází kulisárny a kanceláře divadla. Divadelní soubory tak budou muset ještě na čas počítat s provizorními podmínkami. Nejdůležitější je teď ale podle pracovníků divadla obnovit abonentní skupiny pro pravidelné návštěvníky. Náročná představení, opery a muzikály, divadlo plánuje až po dokončení rekonstrukce.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice