20. 3. 2024

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ PODPORUJE DIVADLA. NA PROVOZ JIM V TOMTO ROCE PŘISPĚJE PŘES 16 MILIONŮ KORUN. V Moravskoslezském kraji působí sedm profesionálních divadel a jeden profesionální symfonický orchestr. Z těchto osmi kulturních institucí zřizuje kraj pouze Těšínské divadlo, přesto z krajského rozpočtu přispěje na provoz i zbylým sedmi subjektům, letos jim rozdělí téměř 16,5 milionu korun. Tato podpora, kterou odsouhlasili zastupitelé, má přispět ke kulturnějšímu životu v regionu. Je totiž znepokojivé pozorovat, že stále více mladých lidí se odvrací od tradičních kulturních zážitků a raději tráví čas sledováním laciných videí na sociálních sítích. Divadla i filharmonie samozřejmě k mladému divákovi cesty hledají, mnohá využívají nové a inovativní způsoby, jak mladou generaci oslovit a živou kulturu udržet pro budoucí generace. Kromě Janáčkovy filharmonie Ostrava kraj podpoří Národní divadlo moravskoslezské, Slezské divadlo Opava, Divadelní společnost Petra Bezruče, Divadlo loutek Ostrava, Komorní scénu Aréna a Divadlo Mír.

 

Do Lašského muzea jste zváni  na výstavu velkoformátových prací výtvarnice Hany Černohorské nazvanou PROSVÍTÁNÍ. Slavnostní zahájení výstavy proběhne ve středu 20. března 2024 v 18 hodin za účasti autorky a hudebního skladatele a interpreta Romana Kully a tanečnice Doroty Tvarůžkové.

 

Přednáška nejen pro pečující osoby. Co je dobré vědět o příspěvku na péči o kompenzačních pomůckách, představení Domova pod Bílou horou  se koná ve středa 20. března 2024 v 16 hodin, zasedací místnost v 10. patře budovy MÚ Kopřivnice. Informace pro pečující osoby od pracovníků Občanské poradny, Úřadu práce, Odboru sociálních věcí a zdravotnictví a Domova pod Bílou horou.  

 

Dále tu máme pozvání na výstavu velikonočních vajíček a pohlednic Anny Ohnůtkové Radostné Velikonoce v tvorbě pro děti. Výstava bude k vidění v Muzeu Fojtství v Kopřivnici do 14. dubna 2024. Slavnostní zahájení výstavy proběhne ve středu 20. března 2024 v 18 hodin během koncertu pěveckého sboru Valentin s názvem Ženilo se staré trdlo.

 

Ve čtvrtek 21. března se koná  Velikonoční workshop s Katkou Bajerovou v komunitní centrum Stará škola v 15 hod.

 

PŘEDNÁŠKA: Méně známá Afrika je připravena ve čtvrtek 21.3.2024 18:00, Vila Machů, v podání  fotografa a cestovatele Jana Grodza.

 

Přednáška a  beseda s názvem Šumava se koná ve čtvrtek 21. 3. 2024 v 18.00, v malý sál v přízemí kulturního domu, Kopřivnice, těší se na vás Petr nazarov a s  povídáním a promítáním o roku na Šumavě.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice