20. 5. 2024

Zápisy v Kopřivnici proběhly v pondělí 6. května. Celkově máme 10 mateřských škol, Mateřská škola Polárka patří pod ZŠ 17. listopadu, dalších 9 školek spadá pod organizaci Mateřských škol Kopřivnice. Ať už se rodiče rozhodli přihlásit kamkoliv, podmínky jsou ve všech školách podobné. Celkově ke dni zápisu evidují 211 žádostí v 9 školkách, které spadají pod organizaci Mateřských škol Kopřivnice.

 

V automobilce Tatra pokřtili nákladní auto, které ze součástek postavili studenti kopřivnické střední a vyšší odborné školy, graficky přispěli i studenti umělecké střední školy v Opavě. Tatra, která je třetí nejstarší automobilkou na světě, chce projektem zvýšit zájem studentů o technické obory. Vybraní studenti ze středních škol dostávají možnost sestavit automobily Tatra, které pak míří do běžného provozu. Podstatou projektu Tatra do škol, který vznikl v roce 2018, je spolupráce mezi automobilkou Tatra Trucks, jednotlivými kraji a technickými školami. Studenti tak mají jedinečnou příležitost poznat, jak se vyrábějí nákladní vozy. V neposlední řadě pak smontované vozy nacházejí své uplatnění v reálném provozu. Slavnostní předání a křest vozidla Tatra Phoenix se uskutečnilo v pátek 10. května. Vůz nyní bude sloužit ve SŠ a VOŠ v Kopřivnici pro výcvik studentů na řidičské oprávnění skupiny C. Předtím, než vozidlo vyjelo na jízdu po zkušebním okruhu, požehnal jej dokonce i ostravsko-opavský biskup Martin David.

 

Byla zahájena oprava komunikace na ulici Na Vápenkách. Vyměněno zde bude také veřejné osvětlení, přičemž práce jsou plánovány na 45 dní a vyvolají úplnou uzavírku. V celé délce komunikace dojde k odfrézování asfaltového povrchu a v případě potřeby budou sanovány podkladní vrstvy komunikace pro prodloužení životnosti. Dojde také k úpravě vpustí a výměně silničních obrub. Jedná se o slepou ulici, která bude po dobu provádění prací uzavřena. Obyvatelé lokality byli o všech omezeních informováni v předstihu.

 

Slovenská strela letos 3. 5. poprvé opustila svůj skleněný palác, aby se stala součástí programu slavnostního otevření nového železničního terminálu ve Vsetíně. Projekt za více než tři miliardy korun je součástí modernizace celé městské části s autobusovým i vlakovým nádražím, která začala v roce 2021. Další atrakcí vedle Slovenské strely byla parní lokomotiva, táhnoucí Masarykův prezidentský vagon. Výlet Strely samozřejmě zdokumentovaly stovky fotografů, pro mnohé byla Strela na kolejích exkluzivním úlovkem.

 

Muzeum nákladních automobilů bude od pondělí 3. června do pátku 7. června 2024 veřejnosti UZAVŘENO. Během této doby dojte k úpravě expozice a výměně cca 6 exponátů v muzeu. V pátek odpoledne pak bude slavnostně pokřtěna kniha Radomíra Smolky o výrobě nákladních aut Tatra, role kmotra se ujme Vladimír Kratina, kterému nevadí, když mu říkají Drtikol podle role z komedie Prázdniny pro psa z roku 1980.  Po autogramiádě v 18 hodin začne pro veřejnost Muzejní noc.

 

Do konce měsíce lze posílat písemnou žádost o vydání voličského průkazu pro volby do Evropského parlamentu, které se uskuteční 7. a 8. června. Lidé, kteří vědí, že nebudou v tomto termínu doma, ale chtějí volit, už nyní mohou požádat o vydání voličského průkazu, aby mohli využít svého práva a hlasovat v kterémkoliv volebním okrsku na území České republiky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice