20. 7. 2018

 

Ještě dnes mohou lidé hlasovat pro takzvaných 14P, tedy čtrnáct priorit, které byly vybrány na diskuzním fóru Plánujeme společně širokou veřejností. Kopřivnická radnice ověřuje výsledky zmíněného veřejného fóra každý rok, mimo jiné prostřednictvím sociologického průzkumu. Letos se vůbec poprvé rozhodla také pro elektronickou anketu, kterou pro město sestavil Mobilní rozhlas ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst České republiky. Možnost dát svůj hlas vybraným prioritám mají lidé do 20. července 2018.

 

Hygienici v Moravskoslezském kraji varují před koupáním na třech místech. Podle hygieniků se aktuálně rozmnožily sinice v nádrži Baška na Frýdecko-Místecku. Kvalita vody se zhoršila i v rybníce Bohušov na Bruntálsku a v nádrži Brušperk na Frýdecko-Místecku. V brušperské nádrži kromě sinic navíc hrozí onemocnění cerkáriovou dermatitidou. Kůže napadená cerkáriemi velmi svědí a je zarudlá. Kvůli výskytu těchto parazitů, kteří se zavrtávají do kůže, tam hygienici nedoporučují koupání už několik let. Z přírodních koupališť, která mají své provozovatele, byla provedena kontrola kvality vody v areálu štěrkovny v Hlučíně na Opavsku. Voda v tamním jezeře je vyhovující.

Dále byla provozovatelem areálu Krkoška v Kunčicích pod Ondřejníkem ověřena jakost vody ve dvou umělých nádržích bez úpravy vody. Rovněž zde laboratorní analýzy potvrdily vyhovující kvalitu. Hygienici průběžně kontrolují i umělá letní koupaliště, kde zatím neodhalili závažnější nedostatky. Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě jsou k dispozici na webových stránkách www.khsova.cz

 

Street basketball, aktivita z projektu Někdo ven? se přesunula ze čtvrtku 19. 7. 2018 na pátek 20. 7. 2018, od 17.00 hod. před Kulturním domem Kopřivnice. Tentokrát je pro děti připraven turnaj v street basketballu. Za 5 různých náramků s logem se stanete VIP hostem na koncertě kapely SLZA, která vystoupí 24. srpna.

 

Hospůdka na Koupališti na Hukvaldech pořádá v pátek 20. července od 20.00 hod. večerní koncert se skupinou Trifid II.

 

LETNÍ KINO Štramberk: Dvě nevěsty a jedna svatba. Marie pracuje sice jako úspěšná televizní moderátorka, ale ve vztazích má dar přitahovat samé blbce. Naopak její sestra Karolína už toho pravého našla a plánuje svatbu. Právě kvůli tomu Marie přijíždí po dlouhé době za rodinou na návštěvu do své rodné vesničky. Doma potkává svou dávnou lásku, Jiřího. Během pár okamžiků je jasné, že jejich city nejsou minulostí a skončí spolu v posteli. Jenže celá věc má jeden velký háček. Právě Jiří je snoubencem její sestry. Jak tohle vše dopadne, se dozvíte v pátek 20. července od 21.30 hod. Kino se bude promítat v amfiteátru pod Starou věží

 

Obléhaní nedobytné pevnosti. Hrad Hukvaldy se vrátí v čase a to v sobotu 21. července a neděli 22. července, vždy od 10.30 hod. Jak dopadne bitva o hrad? Odolá hrad útoku nebo padne? Těšit se můžete na dvoudenní nepřetržitý program plný šermu, zbraní, historické zbroje, bitev a soubojů.

 

Třetí promenádní koncert je tady a tentokrát vystoupí v sobotu 21. července od 18.00 hod. před Kulturním domem Kopřivnice skupina Alfa band. Největší české a světové hity k poslechu a tanci. V případě nepříznivého počasí se koncerty přesouvají do KDK.

 

Večer s cimbálovou muzikou. Tradiční večerní posezení v Kamenném Šenku Městského pivovaru Štramberk se uskuteční v sobotu 21. července od 18.00 hod. Tentokrát se skupinou Pramínky z Kopřivnice. Více na tel. čísle 556 813 710.

 

Další z promenádních koncertů v Národním sadě ve Štramberku, se uskuteční v neděli 22. července od 15.30 hod. Zahraje skupina Klina NJ Blues. Kapela vznikla koncem roku 2008. Původně tříčlenná, složená z novojičínských muzikantů s bohatou hudební minulostí, zkoušela v klasické sestavě – kytara, basa, bicí. Dalšímu rozšíření kapely o foukací harmoniku napomohl festival HarmonikaFest 2009 v Praze. Ještě v tomtéž roce se Klika účastnila nejen HarmFestu, ale i bluesového festivalu v Itálii.

V dalších létech Klika absolvovala nespočet koncertů v klubech, na hradech (také několikrát na Trúbě), lodích, festivalech či gastro akcích po celé České republice. Dnes se může pochlubit i hráčem na banjo, čímž se zvuk kapely znatelně obohatil. Vedle buesových standardů a coverů přibývá vlastní repertoár v blues a bluesrockovém stylu. Kapela si vytvořila vlastní, nikde jinde nezařaditelný ani neslyšitelný sound a styl s názvem Gastrobluesbeer, který zcela přesně a jasně vystihuje, o čem hudba a hlavně texty Kliky jsou.

 

Římskokatolická farnost Štramberk a město Štramberk pořádají v neděli 22. července od 10.00 hod. u kostela sv. Kateřiny svěcení soch sv. Kateřiny a sv. Kryštofa. V 10.00 hod. započne mše svatá, kterou bude celebrovat novojičínský děkan Alois Peroutka. Od 11.00 hod. žehnání dopravních prostředků. Všechny druhy dopravních prostředků jsou vítány (kola, koloběžky, motorky, auta, traktory a cokoli co jezdí). Místa na parkování bude dostatek. Parkovat lze na parkovišti u kostela, u rekreačního střediska nebo na přilehlé louce.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice