21. 1. 2012

 

S velkým zármutkem Frenštát pod Radhoštěm oznamuje veřejnosti, že v pátek  20. ledna 2012 v ranních hodinách zemřel pan Jiří Raška.  Odchod významné osobnosti města, dlouholetého zastupitele, vynikajícího člověka, sportovní legendy, nejslavnějšího českého skokana na lyžích, olympijského vítěze a českého lyžaře století, je pro naše město nenahraditelnou ztrátou. Občané města mohou vyjádřit svou soustrast na pietním místě u pamětní desky Jiřího Rašky v podloubí radnice a zápisem do kondolenční listiny umístěné v recepci úřadu a informačního centra města.

 

Vyzýváme občany města  Kopřivnice a místních částí ke spolupráci, při provádění zimní údržby  místních komunikací. Jde především o součinnosti při uklízení sněhu z cest a chodníků, aby občané pokud možno svými odstavenými vozidly nebránili správci komunikací  zajišťovat průjezdnost městem.

 

Na přelomu roku bylo v Kopřivnici rozmístěno sedm speciálních bílých kontejnerů, do nichž mohou lidé vhazovat staré neznečištěné oděvy, boty i plyšové hračky. Vyřazený textil tak nemusí končit bez užitku na skládce, ale může být opět využit.

 

Kopřivnice získala více než osmisettisícovou dotaci z Programu rozvoje venkova na realizaci projektu Příměstský les Šostýn, jehož cílem je zkvalitnění možností rekreačního vyžití a doplnění stávající turistické infrastruktury. Návštěvníci kopřivnických lesů se tak mohou těšit na atraktivní dřevěnou rozhlednu i nové přístřešky.

 

V sobotu 28. ledna 2012 se bude v kopřivnickém kulturním domě konat tradiční Obecní ples. Jeho návštěvníky čeká noc plná hudby, tance a dalších doprovodných akcí. Hlavní hvězdou večera bude zpěvačka Ilona Csáková.

 

 

KULTURNÍ DŮM: Sobota 21. ledna v 18.45 hodin Metropolitní opera The Enchanted Island – Kouzelný ostrov (kino Puls), úterý 24. ledna od 13 do 17 hodin prodej velkých filmových plakátů Velký filmový plakátový bazar (velký sál).

 

Aktuální výstava V Muzeu automobilů: do 19. února Tatrovky očima dětí. Soutěžní výstava výtvarných prací žáků MŠ a ZŠ z Kopřivnice a okolí (út – neděle od 9 – 16 hodin)

 

K – GALERIE: Výstava fotografií Lenky Burešové a Evy Plutové „I love Bali“ do ne 22. ledna. Od út 24. ledna  výstava současného italského grafika Lucia Del Pezza. Vernisáž výstavy 24. ledna v 17 hodin. Výstava potrvá do 18. března (Šustalova vila, út – ne 10 – 17 hodin)

 

Házená: středa 25. 1. v 18.45 KH Kopřivnice – juniorská reprezentace do 21 let (přípravný zápas mužů)

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice