23. 1. 2012

 

Rozloučení s Jiřím Raškou proběhne v pátek 27. ledna od 16:00 hodin  ve frenštátském kině. V rámci pietního aktu se mohou občané poklonit jeho památce, položit květiny a přidat zápis do kondolenční knihy. Budova kina bude pro tyto účely otevřena po dobu, po kterou bude trvat zájem veřejnosti.

 

Hokejový trénink mužů v Kopřivnici zrušilo úmrtí. Přímo na zimním stadionu zde zemřel vedoucí A týmu, kustod a sekretář klubu, Antonín Fanta. Hokejisté v pátek před tréninkem  nalezli dlouholetého pracovníka kopřivnického hokeje již bez známek života. Okamžitá pomoc přítomných ani rychlý dojezd záchranné služby však muži život nevrátily.

 

 

Nově je ve Štramberku otevřeno muzeum hraček. V muzeu se nachází hračky z let 1860-1989. Sbírku tvoří téměř 40letá sbírka hraček nejrůznějšího zaměření. Do poloviny dubna je muzeum otevřeno pouze o víkendech od 10 do 16 hodin, v turistické sezóně pak bude otevřeno každý den od 9 do 17 hodin. Pro chlapce jsou tu k vidění např. cínoví vojáčci, hrady, různé konstruktivní hry, stavebnice a mechanické hračky. Děvčata si prohlédnou panenky, pokojíčky, kočárky nebo kuchyňky. K vidění je také expozice asi nejznámější panenky na světě, panenky Barbie.

 

Celníci v Moravskoslezském kraji vybrali v loňském roce na cle, daních a jiných poplatcích téměř 7,5 miliardy korun. Největší sumu, o kterou byl navýšen státní rozpočet, tvořil výběr spotřební daně z vybraných výrobků (z lihu, piva, vína, tabáku a minerálních olejů). Celní správa, jakožto správce spotřební daně, vybrala z těchto výrobků částku 6 miliard 275 milionů korun. Je to o 2 miliardy 368 milionů korun více, než v roce 2010.

 

Ve středu 1. února 2012 v 17 hodin v knihovně ve Frenštátě pod Radhoštěm přednáší o současné světové architektuře Ing. arch. Ondřej Hozák. V rámci přednášky proběhne otevření putovní výstavy Výukového festivalu Architektury a Designu, která představí kresby budoucích mladých architektů a designérů ARCHITEKTURA 21. STOLETÍ (OD OKURKY PO LÉTAJÍCÍ TORZO).

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice