21. 3. 2014

 

Přišel-li Vám odpis k úhradě dlužné částky 3 566 Kč společnosti Endemos Distribution Praha – kontaktujte policii!

V průběhu minulých dní policie přijala několik desítek oznámení rozhořčených občanů, kterým přišly dopisy s výzvou provedení úhrady dlužné částky.  Na upomínce je uveden variabilní symbol, dlužná částka a kontaktní zpoplatněný telefon, kde mají obeslaní dlužníci zavolat. Policisté prověřují tyto případy s podezřením ze spáchání přečinu podvod. Společnost dopisem vyzývá lidi pod psychologickým nátlakem s hrozbou exekuce provést platbu a uvádí telefonní číslo 600 850 555. Toto číslo je zpoplatněno! Nevolejte!

 dopis

V případě doručení dopisu tohoto znění kontaktujte nejbližší policejní oddělení!

 

 

V pátek 21. 3. a v sobotu 22. 3. 2014 proběhne vyvrcholení letošního ročníku Městské hokejové ligy, kdy se utkají mužstva o 3. – 4. místo a rovněž finalisté všech tří lig.

 

 

Tak jako každoročně ke Dni učitelů i letos město chystá oficiální poděkování oceněným pedagogům za jejich práci. Setkání vyznamenaných pedagogů se odehraje 27. 3. 2014 ve 14 hod. v Šustalově vile. Při této příležitosti bude letos udělen i titul Kopřivnický Ámos, coby výsledek školní ankety o nejoblíbenějšího učitele  z našich škol.

 

 

V loňském roce prověřovali novojičínští kriminalisté 12 případů znásilnění. Osm oznámení se vůbec nestalo, ženy si je vymyslely. Poslední dva nedořešené pokusy znásilnění jsou již objasněny. Mají společného pachatele jednání. Je jím podezřelý 43letý muž z Novojičínska, Tento muž má na svědomí útoky na mladé ženy, a to v srpnu ve Studénce poblíže vlakového nádraží a poté v měsíci říjnu v Kopřivnici, na chodníku vedoucím okolo přehrady.  V obou případech se ženám z místa podařilo utéct.  Trestní zákoník má pro toto jednání taxu  až desetiletý  trest odnětí svobody. 

 

 

Novinka: Dny otevřených dveří v kopřivnických mateřských školách před zápisem na rok 2014/2015

Pondělí 24. 3. 2014

MŠ I. Šustaly + MŠ Mniší

 

Úterý 25. 3. 2014

MŠ Pionýrská + MŠ Záhumenní

 

Středa 26. 3. 2014

MŠ Francouzská + MŠ Jeřabinka

 

Čtvrtek 27. 3. 2014

MŠ Česká + MŠ Lubina

 

Pátek 28. 3. 2014

MŠ Krátká

 

Vždy od 8.00 – 11.30 14.00 – 16.00 hodin

Více na https://skolky.koprivnice.org

 

 

Vítání jara se členy TJ Sokol Hukvaldy – 15. ročník turistického pochodu s názvem „Výstupy na kopce kolem naší obce“. Sraz účastníků je v sobotu v 8:30 u brány do obory na Hukvaldech a na nikoho se nečeká! S ohledem na nutnost regulace pohybu turistů v oblasti Kazničova je totiž třeba dodržet společný přesun přes oboru na Palesky. Trasa v délce 25 km vede přes hrad, Kazničov, Palesky, Sklenovskou hůrku, Fojtovy vrchy, Rychaltice – Vápenky, Rychaltice – Hostinec U Richarda (občerstvení), Přední Babí horu, Babí horu a Zadní Babí horu až na hukvaldské koupaliště. Trasa je náročnou prověrkou fyzické kondice po zimním období. Protože je vedena po vrcholech kolem naší obce, je možné pochod kdykoli přerušit nebo se k pochodu připojit na Horním Sklenově nebo v Rychalticích.

 

 

 Přicházející jaro můžete přivítat  v Příboře. V neděli v 15:00 hodin můžete přijít na tamní náměstí, kde si připomeneme původní pohanský zvyk – vynášení smrti (zimy) a vítání jara. Mařeny s sebou!

 

 

Keltský telegraf: v sobotu se celá země propojí ohňovými a světelnými signály na významných místech. V letošním V. ročníku se do ohňového poselství zapojí opět i BAV klub Příbor, a to kolem 20:00 hodiny. Přijít však můžete již o čtyři hodiny dříve a zapojit se do společného bubnování. Vlastní buben přitom není podmínkou, k zapůjčení je 20 bubnů. Akce se koná za každého počasí!

 

 

VI. Kopřivnický Plesk  v sobotu od 19:00 hodin zve do Kulturního domu Kopřivnice. O hudební zážitky se postarají skupiny Time Walk, 380V, Criminal Colection, Benox & DJ Takt ft. Danger, Jay Tronix, DJ S.TA, Paiky, Linny & Nell. V programu se dále představí Bike trial a nebude chybět ani Fashion show.

 

 

 Lašské muzeum se společně s Městskou knihovnou rozhodlo připravit druhý ročník knižní burzy opět u „šálku čaje“. Ta se uskuteční od 13:00 do 16:00 hodin v Lašském muzeu v Šustalově vile v Kopřivnici. Pokud tedy chcete prodat, koupit nebo vyměnit menší či větší množství knih, určitě se zastavte! Pokud také rukodělně tvoříte výrobky, které s knihami souvisí (záložky, obaly na knihy, aj.), přijďte se pochlubit.

 

 

Štramberská divadelní přehlídka je v plném proudu. V pátek se v kulturním domě ve Štramberku představí od 19:30 hodin divadelní soubor TYL Drahotuše se svým nastudováním hry Williama Shakespeara Veselé paničky windsorské.

 

 

Centrum celostních terapií Balsamina v Kopřivnici,od 17:00 do 20:00 hodin seminář Setkání s intuitivní kresbou. Průvodce  Petr Krysa cestou přes kresbu dovede k objevování a podpoře vlastní intuice a znovuobjevení sama sebe.

 

 

Komorní orchestr Kopřivnice se v pátek v 19:00 hodin představí v Katolickém domě v Kopřivnici v rámci svého jarního koncertu nazvaného Hezky česky. Koncert je součástí cyklu Rok české hudby a nabídne hudbu českých autorů od klasiky až po současnost, skladby J. Myslivečka, A. Dvořáka, L. Janáčka, E. Zámečníka a J. Krčka. Orchestr diriguje Petr Lichnovský.

 

 

22. 3. 2014, 20:00, Kopřivnice, klub Daymoon

Kabát revival

Koncert

 

 

23. 3. 2014, 18:00, Kopřivnice, čajovna Mandala

Autorské čtení

Ondřej Bezstarosti

Kopřivnice

Instalace výstavy jeho básní

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice