24. 3. 2014

 

V neděli 23.března 2014 byl nalezen červenomodrý papoušek, zřejmě rosela. Majitel se může přihlásit na telefonním čísle 739 044 855.

 

 

Oznamujeme občanům, že z důvodu komplexního čištění komunikací a parkovišť bude v níže uvedených termínech omezeno stání motorových vozidel na těchto komunikacích a parkovištích.

Vozidla stojící v úseku zákazového dopravního značení budou odtažena.

Čištění bude probíhat dle harmonogramu:

24. března – Severní ulice od Nádražní po Francouzskou, Francouzská ulice u garáží včetně 3 parkovišť,

25. března – Husova od Záhumení po Štramberskou  a dále směrem ke koupališti.

 

 

Systém sběru bioodpadu v Kopřivnici čekají od dubna změny, které mají podpořit jeho třídění a následné využití. Dříve přistavované velkoobjemové vany nahradí kompostejnery, které budou každých čtrnáct dní sváženy přímo od rodinných domů. O bezplatné poskytnutí kompostejnerů mohou majitelé domků v Kopřivnici zažádat do 25. března na odboru životního prostředí. V místních částech budou i nadále přistavovány velkoobjemové vany. Více informací naleznete na internetových stránkách města Kopřivnice.

 

 

Město Kopřivnice Vás zve na veřejné setkání s vedením města a pracovníky radnice v rámci aktualizace Strategického plánu rozvoje města. Přijďte se seznámit s tím, co se ve Vaší místní části plánuje, navrhněte konkrétní aktivity a pomozte nám naplánovat budoucnost našeho města! Setkání se uskuteční v pondělí 24. března v Kulturním domě ve Vlčovicích, v úterý 25. března v Kulturním domě v Mniší a ve středu 26. března v Katolickém domě v Lubině. Začátek všech setkání je stanoven na 17 hodin. Všichni jste srdečně zváni!

 

 

Ve středu 2. dubna od 17 hodin se v Kulturním domě Kopřivnice uskuteční veřejné diskuzní fórum s výstižným názvem S Vámi o všem? OVŠEM! Již pošesté budou mít Kopřivničané možnost diskutovat s vedením radnice o budoucím rozvoji města a navrhovat tzv. 10 P. Kromě toho budou účastníci vybírat dvě aktivity, jimž budou přímo na akci přiděleny šeky v hodnotě 10 000 a 5 000 korun.

 

 

Přišel-li Vám odpis k úhradě dlužné částky 3 566 Kč společnosti Endemos Distribution Praha – kontaktujte policii! V průběhu minulých dní policie přijala několik desítek oznámení rozhořčených občanů, kterým přišly dopisy s výzvou provedení úhrady dlužné částky.  Na upomínce je uveden variabilní symbol, dlužná částka a kontaktní zpoplatněný telefon, kde mají obeslaní dlužníci zavolat. Policisté prověřují tyto případy s podezřením ze spáchání přečinu podvod. Společnost dopisem vyzývá lidi pod psychologickým nátlakem s hrozbou exekuce provést platbu a uvádí telefonní číslo 600 850 555. Toto číslo je zpoplatněno! Nevolejte! V případě doručení dopisu tohoto znění kontaktujte nejbližší policejní oddělení!

 

 

Slavnostní vyhlášení Sportovce roku 2013 se bude konat ve středu dne 9. dubna 2014 od 16 hodin v prostorách kinosálu KDK Kopřivnice.

 

 

 Tak jako každoročně ke Dni učitelů i letos město chystá oficiální poděkování oceněným pedagogům za jejich práci. Setkání vyznamenaných pedagogů se odehraje 27. 3. 2014 ve 14 hod. v Šustalově vile. Při této příležitosti bude letos udělen i titul Kopřivnický Ámos, coby výsledek školní ankety o nejoblíbenějšího učitele  z našich škol.

 

 

V loňském roce prověřovali novojičínští kriminalisté 12 případů znásilnění. Osm oznámení se vůbec nestalo, ženy si je vymyslely. Poslední dva nedořešené pokusy znásilnění jsou již objasněny. Mají společného pachatele jednání. Je jím podezřelý 43letý muž z Novojičínska, Tento muž má na svědomí útoky na mladé ženy, a to v srpnu ve Studénce poblíže vlakového nádraží a poté v měsíci říjnu v Kopřivnici, na chodníku vedoucím okolo přehrady.  V obou případech se ženám z místa podařilo utéct.  Trestní zákoník má pro toto jednání taxu  až desetiletý  trest odnětí svobody. 

 

 

Novinka: Dny otevřených dveří v kopřivnických mateřských školách před zápisem na rok 2014/2015

Pondělí 24. 3. 2014

MŠ I. Šustaly + MŠ Mniší

 

Úterý 25. 3. 2014

MŠ Pionýrská + MŠ Záhumenní

 

Středa 26. 3. 2014

MŠ Francouzská + MŠ Jeřabinka

 

Čtvrtek 27. 3. 2014

MŠ Česká + MŠ Lubina

 

Pátek 28. 3. 2014

MŠ Krátká

 

Vždy od 8.00 – 11.30 14.00 – 16.00 hodin

Více na https://skolky.koprivnice.org

 

 

26. března v čajovně Mandala proběhne přednáška Zelené potraviny, například se bude hovořit o vlivu mladého ječmene na lidský organismus.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice