21. 3. 2018

Koprstar – finále

  1. Petr Socha Letím hledat světy         
  2. Sofie Horehleďová Babičko nauč mě charleston     
  3. Jan Jeřábek I don´t know My name       
  4. Karla Zajíčková Pink     
  5. Daniela Bačová Vzorná holka     
  6. Klára Šprochová I love Rock n´ Roll     
  7. Tereza Podoláková Na bieleho koňa      
  8. Marika Šmelková Si pre mňa Best     
  9. Hana Zahradníčková Pasu, pasu písničky       
  10. Anastázie Kudělková Odvážná Viana         

 

Hlasovat můžete na telefonním čísle 774 599 474 formou SMS ve tvaru: číslo soutěžícího mezera jméno. Zasílat lze pouze jeden hlas z jednoho mobilního telefonu pro každého soutěžícího. Hlasovat můžete pouze z mobilních telefonů. Hlasování bude ukončeno v pátek 23. 3. 2018 ve 12:00 hod.

 

Miliardu a tři čtvrtě rozdělil kraj mezi poskytovatele sociálních služeb. Mzdy pro terénní pracovníky, pořízení speciálních lůžek, náklady na pečovatelky o seniory, pořízení elektroniky nebo nábytku, údržba domovů, školení pro sociální pracovníky nebo peníze na provoz sociálních zařízení. To všechno jsou peníze, které jsou nezbytné. Zastupitelstvo kraje dne 14. března 2018 rozhodlo o rozdělení finančních prostředků v sociální oblasti.

 

Film o úspěšné Kořínkově expedici bude v kině. Kopřivnice – Vloni v říjnu stanul Pavel Kořínek po heroickém výkonu na vrchol Minya Konka. Hora ve východní části Tibetu leží v nadmořské výšce 7556 metrů a sedmatřicetiletý kopřivnický rodák Pavel Kořínek se dostal tam, kde doposud žádný Čech nevstoupil. Na posvátnou a domorodci označovanou, jako nedostupnou horu se v minulosti úspěšně dostalo jen osm expedic. Úspěšnou Kořínkovu expedici tvořil i Leoš Husták, jenž pochází rovněž z Kopřivnice, a který se nakonec otáčel jen těsně pod vrcholem. Již tento pátek 23. března od 20 hodin se bude o úspěšném výstupu, který je označován jako třetí nejhodnotnější český horolezecký výstup roku, promítat film v kopřivnickém kině, po kterém bude následovat zcela jistě zajímavá přednáška obou kopřivnických horolezců.

 

Druhý ročník Štramberského Jasoně turistické akce pojmenované po velmi vzácném druhu denního motýla žijícího u nás výhradně v okolí známé trúby má velké ambice. Vloni dorazilo do cíle 1138 účastníků. Letos by jich měly být tři tisícovky. Proto je vybráno celkem jedenáct tras: od dálkového pochodu či ultraběhu z Ostravy přes Olešnou (53 kilometrů) až po procházku s kočárky z Kopřivnice přes Paseky (šest kilometrů). Na start se mohou postavit jednotlivci, rodiny, včetně miminek v kočárcích, party kamarádů i týmy kolegů z práce. Jasoň se bude konat v sobotu 19. května a registrace bude jen v on-line formě od 5. května na webu www.bezvabeh.cz/strambersky-jason/register

 

V Novém Jičíně přibude další – devátý – kruhový objezd. V ulicích města je jich teď celkem osm. Nová okružní křižovatka poblíž náměstí zvýší hlavně bezpečnost na jednom z přechodů. Při nehodách totiž řidiči řekli, že chodce neviděli za předním sloupkem auta. Kruhový objezd by měl vyřešit taky problém s kolonami. Radnice ho slibovala už několik let, kvůli přeložkám inženýrských sítí ale vycházel příliš draho. Teď město našlo jiné řešení. Kruhový objezd sestaví dělníci z obrubníků přímo na asfaltu. A tím se radnice vyhne požadavku vodáren na zaplacení nového vodovodu a kanalizace. Tím, že tento kruhový objezd bude takhle levný, lepený, bez nějakého většího zásahu to tělesa komunikace, tak vlastně ustoupili od toho a všechny tyto opravy si udělají na svůj vrub, popisuje místostarosta Pavel Rozbroj (ČSSD) důvod, proč místo původně předpokládaných více než sedmi milionů bude kruhový objezd stát jen 2,5 milionu korun. Pracovat se začne na přelomu léta a podzimu.

 

Místní akční skupina Lašsko vyhlásila 4. ročník programu Mikrogranty MAS Lašsko, z. s. na podporu projektů, které svým naplněním podporují kulturní a tradiční život v obcích, lokální producenty a produkty, ochranu přírody, spolupráci a rozvoj území. Celkem MAS Lašsko rozdá 20 000 Kč, maximální dotace na jeden projekt je 4 000 Kč. Příjem žádostí probíhá do 31. 3. 2018.

 

Víc než osmdesát fotografií mají možnost shlédnout návštěvníci, pokud si k prohlídce vyberou novou expozici „Hradní fotoarchiv 1918-1933“. Ojedinělý fotoarchiv vzniklý z činnosti tiskového odboru prezídia ministerské rady sloužil pro reportážní a dokumentární účely a obsahuje téměř deset tisíc snímků zachycujících patnáct let Masarykova prezidentství. Autorem většiny z nich a zároveň tvůrcem hradního fotoarchivu je fotograf Jano Šrámek.

 

Osmidílný seriál Lašské Běžecké ligy odstartoval tradičně závodem Mořkovský zajíc, který předminulý víkend nabídl svůj 11. ročník. Ten loňský se organizátoři rozhodli zatraktivnit tím, že trať závodu tvořily čtyři okruhy v obci. Tím se zvýšil divácký zájem, ale negativem byla nutnost zajistit širokou pořadatelskou síť. I proto se organizátoři letos rozhodli pozměnit trať hlavního závodu, který se koná pod záštitou místního rodáka a bývalého reprezentanta ČR v maratonu Saši Neuwirtha. Na start závodu se postavilo rekordních 131 běžců a brzy začal udávat tempo kopřivnický Jakub Ambros, jehož po celou dobu marně stíhal Blaha z Kroměříže. Člen Atletického klubu Emila Zátopka totiž zvítězil v čase 34:26 a v Mořkově získal své čtvrté prvenství. V kategorii 50 – 59 let zvítězil člen pořádajícího klubu Saša Neuwirth a nejstarší kategorii 70+ kraloval taktéž kopřivnický Jiří Bednařík. Lašská běžecká liga bude pokračovat druhým závodem ve středu 4. dubna, kdy se poběží 25. ročník Běhu na Červený kámen.

 

Nejlepší sportovci Moravskoslezského kraje i letos získají prestižní ocenění Sportovec roku. Slavnostní galavečer nabídne 22. března 2018 přehlídku nejúspěšnějších sportovců, kteří Moravskoslezský kraj reprezentují jako region, který žije sportem. Součástí bohatého doprovodného programu budou vystoupení dětí z krajské mateřinky, studentů Janáčkovy konzervatoře, tanečních klubů, ale i hvězd Populární hudby. Na galavečeru vystoupí zpěvačka Debbi, kapela Mirai, moderátorem bude Štěpán Škorpil.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice